Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy járunk jobban? Kis tesót...

Hogy járunk jobban? Kis tesót szeretnénk!

Figyelt kérdés

Már dolgozunk az ügyön :) A kislányom 16 hónapos, max juttatást kapok/tam mindenből. Ha MOST (a hónapban) összejönne a kistesó így mennyit kapnék? Most is a max-ot, vagy ezt hogy állapítják meg? Esetleg vissza kéne mennem dolgozni?

Előre is köszönöm a segítségeket!


2011. okt. 18. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
maxot kapnál.
2011. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha most nem jönne össze,csak pl. fél év múlva,akkor is max-ot kapnék?
2011. okt. 18. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos.

A tesó születése előtti évet veszik alapul.

Ha a születését megelőző évben többet voltál GYED-en mint GYES-en, akkor a maximumot kapod, mert a számítás alapjaz ugyan az lesz mint ez első gyermeknél.


Ha a szülést megelőző egy évben fél évnyi időtartamnál többet voltál GYES-en, akkor a számítás alapja a minimál bér lesz, és aszerint fogsz kapni.

2011. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

emiatt akarsz kistesót?


nem amiatt, mert csak szeretnél??


nagyon gáz:-(((((

2011. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

15:13 vagyok.

A kérdezőnek magán ügye,hoyg miért akar kistesót, és azt is szive joga eldönteni,hoyg mikor akar.


Ő legalább tervez,és utna jár a dolgoknak.

Ha tehettük volna mi is pár hónappal hamarabbra várjuk a tesót, mert igan is számít anyagilag az a különbség, amitől így végül elesünk.

De az élet közbe szólt, és később érkezik.

Ettől még azért jön mert akartuk őt, nem a pénz miatt!!

2011. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Dehogy emiatt akarok. "Kedves" előző akkor vissza is mehetnék dolgozni nem 'ennyike' pénzért.

Nem értem miért kell beszólni egyből! A mai világban igenis számít a pénz, és ha eldönthetem én hogy járok jobban miért ne tegyem?


A többieknek köszönöm a hozzászólást és magyarázatot!

2011. okt. 18. 15:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző :) Látod, van aki nem látja át így a dolgokat...
2011. okt. 18. 15:30
 8/9 anonim ***** válasza:

15,13 képzeld el, valakinek nem mindegy, hogy max gyedet kap, vagy csak a kevés gyest.

Mi is így terveztük a kistesót, hogy beleszülessen a gyedbe.

Örülj neki, hogy neked ezzel nem kell foglalkozni.


Én a gyed alatt szültem a másodikat is, így max gyedet kapok most rá is.

2011. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha két hónappal hamarabb jött volna a tesó, akkor kapnám tovább a havi 70 ezret+családi. De nem jött össze. Kapok 30akármennyit és a családit. Mennyire nem mindegy..nem ezért akar az ember gyereket, de igenis jó ha számol!!!!
2011. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!