Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van beleszólási joguk a...

Van beleszólási joguk a nagyszülőknek a névválasztásba?

Figyelt kérdés

még nem várunk gyereket, de az anyukám már felsorolta azokat a neveket amiket biztosan nem szeretne az unokájának

jó, persze olyan nevek amiket biztosan nem adnék , de akkor is

a névválasztás nem teljesen a gyerek szüleinek a dolga?


2010. szept. 15. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.Bár most a második gyereknél anyám nagyon erőszakos...de mondtam neki, hogy ő már választott nevet annó.:)
2010. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a szülők dolga!az én anyum azt akarta hogy csak Dominik legyen a fiam...mégis Norbert Dominik lett!szóval ez a ti döntésetek!én apósom valamelyik nap sorolta hogy ha lányunk lesz legyen Renáta vagy Petra...nem mondtam neki, de nem szólhat bele..nehogymár:D
2010. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

persze, hogy nem.

mi is mondtunk olyan nevet az esélyesek közt, ami nem tetszett a nagyszülőknek (Botond), akkor gyorsan hozzátettem olyan neveket is, amiket úgysem adnék (Mózes, Noé, Zeusz...), akkor máris jobban tetszett a Botond.

2010. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Zeusz...:DDDDD
2010. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi beleszólásuk.Mi csak bejelentettük,h ez és ez lesz a neve,ritka,különleges nevek,de nem mondták,h nem tetszik,nem szóltak bele.Szerintem tetszik nekik,főleg,h a gyerekek "belenőnek" a nevükbe,és egy idő után már nem lehet őket más névvel elképzelni.
2010. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs beleszólásuk, de nálunk volt rá példa, hogy olyanokat fűzött néhány névhez az anyósom, azonnal elment a kedvem tőle... Meg is fogadtam, a következőnél nem fogom előre elmondani.
2010. szept. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs teljes mértékben beleszólásuk, hisz Ők már adtak valakinek ( saját gyerek[ei]nek ), de azért meghallgatnám Őket, hogy mi a véleményük a nevekről? ( de ha nekem nem tetszene, biztos NEM adnám )
2010. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs beleszólásuk, de azért kikértem a véleményüket kíváncsiságból.
2010. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nalunk nem volt beleszolasuk, igaz, hogy nem is kivantak beleszolni. De tehettek volna, akkor is ez a mi dolgunk lett volna.

Ugy beszeltuk meg, hogy fiu nevet en adok, lany nevet a ferjem, de termeszetesen csak akkor, ha az adott nev a masik felnek is tetszik. Eddig ket fiunk van, a ferjemmel nagyon konnyen dulore jutottunk, a nagyszuloknek mar csak a tenyeket kozoltuk.

Viszont a baratnom allandoan bele akart szolni, a ferjem altal valasztott lanynevet folyamatosan szekalta, amig le nem allitottam. Nem ereztem, hogy neki joga lenne ehhez, max nekem lehetett volna veto jogom.

2010. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nálunk a szülés után tudta meg a nevét mindenki:-)
2010. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!