Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismét anyós téma. Aki csak...

Ismét anyós téma. Aki csak beszólogatni akar, az inkább el se olvassa. Tanácsra lenne szükségem, nem tudom nem e én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A szitu:kétgenerációs házban élünk,anyósék lenn,mi fönn.Baba elvileg 2 hét múlva érkezik.Szobája kész,minden van ami kell a kezdéshez.Én nem engedtem nagyon senkinek,hogy ebbe a témába beleszóljon.

Na de mindegy,ami zavar az az,hogy falubeli nő felajánlotta hogy ad babaruhákat,mivel épp anyósommal futott össze őt kérdezte meg,hogy kell-e.Ő egyből rávágta hogy igen.És ami engem zavar,az az hogy meg se kérdezett engem,az édesanyát.Meg mindig úgy beszél,hogy hazahozzuk a kórházból,megfürdetjük...stb.Nem akarom kizárni az életünkből,az ő unokája is lesz,de már kezd sok lenni.Édesanyám miért tudja,hol a határ?Ő mindig megkérdezi,ha valamit szeretne varrni,vagy venni a babának.


2009. máj. 23. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
az engem is zavarna ha többes számban mondja, ugyanis ti fogjátok hazahozni és fürdetni, és gondolom ő nem lesz ott, mi hármasban voltunk csak és az úgy jó, ő meg jöhet látogatni és esetleg segíteni a házimunkában ha kell segítség és akkor is csak a házimunkában hiszen neked első a baba
2009. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szegény,nálunk is ez volt van,azzal a különbséggel hogy anyós megkérdezi mit vegyen az unokának én meg mondom hogy mit erre lehurrog, hogy az nem jó...most 1éves a gyerkőc de én már kezdek belefáradni,hogy mindig okoskodik...
2009. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.És ezt a ruhás kérdést túl reagálom?
2009. máj. 23. 11:58
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy idegesít, de próbáld nem túllihegni, a Baba és a Te érdekedben! Mindent meg lehet mondani higgadtan is, pl. "Kedves vagy, hogy gondoskodni szeretnél rólunk, de engedd, hogy ezeket így intézzem, viszont nagy segítség lenne, ha segítenél ebben és ebben." Hm?
2009. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

11:59-es.

Menne is,ha nem évek óta küzdenék ezzel a gonddal.Amíg nem volt a baba,addig a lakást akarta berendezni.Akkor is sokáig próbáltam szépen,de nem megy.Ha szólok valamiért megsértődik.Most is egy hülye függöny miatt is...mert ő a lány unokájának rózsaszín szobát,hercegnős függönyt szeretne.Én mondtam,hogy sajnálom,de nekem azok nem tetszenek.Almazöld lett a szoba,mert így képzeltem el már évekkel ezelőtt,és semmi csicsásat nem akartam.De panaszkodott a páromnak,így hercegnős függöny lesz. :o(

2009. máj. 23. 12:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Apróságok,de már sokkkkk!
2009. máj. 23. 12:07
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Baromi idegesítő lehet, megértelek.

De sztem a ruhakérdést túlreagálod, ill. nagyobb jelentőséget tulajdonítasz neki. Fogadd el, tedd el valameddig, aztán meg végső esetben - ha nem olyanok, mint a Te ízlésed, add oda valami rászorulónak, vagy add el.

Ez a gáz, mikor olyankor "másznak Rád" és macerálnak mindenfélével, mikor a legnagyobb nyugalomra lenne szükséged.

2009. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel, hogy mivel már régóta feszélyez téged ez a dolog, már mindent nagyobbnak látsz és hamarabb túlreagálsz. Megértem egyébként. Szerintem a ruhakérdést hagyd a csudába, de a többesszám nekem is elég furcsa.


Mi is együtt lakunk anyósomékkal (egy telken, két lakrészben), de ők így nem szólnak bele a dolgokba. Vagy pedig tényleg hasznos és jó ötletekkel próbálnak segíteni. Viszont az unokát már ők is nagyon várják és a fürdetéshez is jön majd anyósom segíteni - amitől én berzenkedek, mert a férjemmel akarjuk együtt megoldani. Bár lehet az lesz a vége, hogy anyós néz és tanácsot ad, mi meg fürdetünk - szerintem ő is így gondolja.


Ahova ki akarok lyukadni végre: a pároddal egy véleményen vagytok ezekben a dolgokban? Mert az lenne az egyetlen megoldás szerintem, ha ő is titeket "védene".

De ha elég jó a viszonyotok egyébként, akkor próbálj meg vele egy kávé/tea/akármi mellett elbeszélgetni erről vele, például úgy, hogy megkérdezed, ő hogyan csinálta ezeket anno, az ő anyósával milyen volt a szitu.


Ennél jobbat nem tudok tanácsolni, nekem ha bajom van, megmondom anyósomnak, de éppen úgy ő is elküld a fenébe engem is, mint saját gyerekeit és nincs gondunk egymással, mintha a másik anyukám lenne.

2009. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk az van,hogy mivel fiú lesz és nálunk többnyire lányok vannak,ezért ránk akarja sózni a ruhákat,de én meg mondtam neki,hogy szeretném,ha a fiam olyan ruhában lenne amit én veszek neki a saját ízlésem alapján és a sajátja lenne,nem pedig kölcsön!Szerencse ezt ő megértette és tudja,hogy a mai választék sokkal jobb,mint 20 évvel ezelőtt!Mondd meg neki,hogy te akarod fürdetni,ha már annyit bajlódtál vele(szülés)és te magad akarod kitapasztalni,hogy mi jó neki és hogy mindent tudsz és nem kell segítség,csak messziről jó tanácsok!Amit ha akarsz egyébként megfogadsz,ha akarod akkor nem!A ruhákat fogadd el,legfeljebb nem adod rá!De a függöny engem is kiakasztana!Mondd meg neki,hogy a zöld szobához nem illik a rózsaszín és mivel a te lányod,te döntöd el,hogy királylány lesz e vagy "zöldtündér" :D!és,hogy neked jobban tetszik a zöld,mert nem szereted a rózsaszínt!Hogy hagy döntsd el te magad,hogy milyen lesz az élete!És hagy panaszkodjon!Elvégre a te babád,te szülöd meg,te neveled fel!Ne engedd,hogy a panaszkodással rád nőjön,mert akkor örökké el kell majd viselni az akaratát!Állj neki ellen!Az ő ideje már lejárt,neked most lesz babud és a ti választásotok a szoba,függöny,ruhák színe!
2009. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Párom megért,mellettem áll.De ő is elismeri,hogy nehéz eset az édesanyja.Megbeszéltük,hogy majd ő beszél vele,és finoman leállítja.
2009. máj. 23. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!