Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynom kell, minél előbb,...

Fogynom kell, minél előbb, különben depressziós leszek. Mit kezdjek? Kérem segítsen valaki!

Figyelt kérdés
Végső elkeseredésemben regisztráltam erre az oldalra. 16 éves vagyok, 165 cm, és 85 kg. Ez szörnyű és elkeserítő. Szeretnék lefogyni minél hamarabb, mert félek a betegségtől és a már kialakulóban lévő depressziótól. A legrosszabb, hogy egyáltalán nem eszem sokat, egy nap max. 2ször eszem, emellett egy kosárcsapat tagja vagyok, tehát eléggé mozgékony embernek mondható. Az orvos szerint amiatt nem tudok fogyni,hogy az étkezésem nem rendszeres. De nem tudom megoldani, hogy akkor egyek amikor kellene, mert csak ha időm van rá akkor tudok erre időt fordítani. A problémám abból adódhat, hogy a kilók már kisebb koromban rámragadtak, amik azóta is rajtam vannak és a rendszertelen evés. Minden percben a sírás kerülget vagy elég ha a tükörbe nézek. Elhatároztam, hogy nyáron változtatok rajta. Többször próbáltam már mindenfélét, de ennyire elhatározott sosem voltam még. Csakhogy! Van kettő hugom, akikre sokat kell vigyáznom, mert a szüleim dolgoznak és iskolába járnak (mindketten, mindkét helyre) Nincs annyi szabadidőm, mint sokmás tininek. Rengetegszer megesik, hogy este 10kor tudok elkezdeni tanulni. Nem tudom, hogy kezdjek neki. Bármilyen módszer megfelelő lenne számomra, ami ezek mellett megoldható. Kérleek segítsetek, hogy mit csináljak és hogyan.. Kérlek titeket!
2011. jún. 8. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd le, hogy mikor, és mennyit szoktál enni. A levegőtől nem hízik az ember... csak őszintén!
2011. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy tényleg nem eszel sokat, de mit iszol? 1,5l-es nestea-ben pl 600kcal van.
2011. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
reggelizni sosem reggelizek, hazajövök általában 3 körül. Akkor vagy egyek egy szendvicset vagy ha van itthon valamit főtt kaja, abból egy keveset. Erre kb. 10percem van, mert utána edzésre kell mennem. Edzés után pedig néha eszek, szendvicset.. Szóval általában először iskola után eszek, állítólag ez a baj. De korábban meg ritkán van étvágyam/időm.
2011. jún. 8. 23:15
 4/17 A kérdező kommentje:
kiskorom óta csak ásványvizet. Nem hiszitek el, de a cukros löttyöt ha iszok, hánynom kell.. :S teát sem nagyon tudok inni emiatt.. :(
2011. jún. 8. 23:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél szénhidrátot du-án 3 után.Egy falatot sem. Húst ehetsz salátával,zöldségekkel,de rizs és krumli,valamint tészta nélkül. Fuss egy kicsit,előbb 1km-t és ezt növeld,legalább 4 km-t fuss heti 3-4szer. Kerüld a cukrot,cukros italokat...Hajrá!Én így fogytam.
2011. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
húha. akkor ez az én esetemben azt jelenti, hogy egész nap nem eszek szénhidrátot. a futást nem lehet felcserélni biciklizésre véleményed szerint? Mert futni nem tudok eljárni, az itthoni teendők miatt, viszont a szobabiciklizést este megtudom oldani :)
2011. jún. 8. 23:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt a nyár, gondolom, több időd lesz.

Mindenképp szoktasd hozzá magad a reggelihez!

(Tudom, hogy rohadt nehéz, de muszáj, én is így kezdtem. Nekem sem volt étvágyam, napi 1x ettem, de azt este, és nem keveset, mivel napközben nem ettem semmit, ettől a rendszertelen evéstől voltam 78 kg. Nem sportolok, itthon vagyok a kicsi gyerekemmel, és lusta is vagyok, elismerem. Év eleje óta, hogy beiktattam a reggelit, és a napi 4x-i étkezést, amit megválogatok, és ügyelek a szénhidrátokra, hogy ne vigyek be túl sokat, kerülöm a fehér kenyeret, tésztát, krumplit, édességet csak mértékkel fogyasztok, cukros italokat nem iszok, 10 kg ment le. Bár én nem látom magamon, de legalább a ruhákon észreveszem, az már azért csak jó:-D)

2011. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Reggelizz,nyugodtan szendvicset is,ebédelj nyugodtan,csak arra figyelj,hogy utána nincs szénhidrét,másnap reggelig megszűnik.Nincs szendvics,nincs pizza...Persze a futást lecserélheted,de az egy nagyon jó kalóriaégető mozgás,legalább hetente egyszer próbáld meg,vagy ha van sportpálya a közeledben vidd el a hugaidat is.
2011. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, csak nem láttam, amit utoljára írtál.

Dehogynem, jó a szobabicikli is (egy ideig csináltam, de beleuntam, nem tudtam rendszeresen:-S), csak az a lényeg, hogy legalább 45 percig (de jobb, ha 60 perc) csinálod, min. heti 3 alkalommal, könnyű fokozaton, gyorsan tekerve.

2011. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
fhuu, gratulálok nektek, hogy ennyire ügyesek vagytok. :) a reggeli beiktatása lesz az első szerintem is. viszont ez a kenyér téma.. :D nagyon nehéz lesz, mert ritkán van itthon főtt kaja illetve olyan, ami ilyen szempontból megfelelő lenne, mert anya miattam nem főzhet külön és nem is várom el. nagyon nehéz helyzetben vagyok, hisz megbeszéltük 3an (anya, apa, én) hogy a nyáron változunk a sulik miatt, de csak én vagyok nagyon-nagyon elszánt.. köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon boldoggá tettetek, hogy ti legalább valamilyen szinten segíteni próbáltok az én nyavalygásomnak. köszönöm :)
2011. jún. 8. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!