Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dadogós gyerek? Mi lehet a baj?

Dadogós gyerek? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam 2-3 napja erősen dadogni kezdett. Hirtelen jött, nem voltak előzményei. Szépen, érthetően beszél egyébként. De most 3-szor, 4-szer is nekifut, a mondat eleji szó, első tagjának. Nem tudom mi lehet a baj, de kissé ijesztő. Tanácsok, tippek?
2011. okt. 21. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Légy esetleg türelmes.
2011. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én olyan türelmes vagyok, hogy fát lehetne hasogatni a hátamon. Csak nem értem mi történt ilyen hirtelen. Eddig egyáltalán nem dadogott.
2011. okt. 21. 18:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt 3 évesen egy ilyen időszak, pont a kisebbikkel voltunk gyógytornán, a gyógytornász mondta, hogy kb. 2 hét és elmúlik magától, az agya, a gondolatai gyorsabban fejlődnek, mint ahogy ki tudja magát fejezni. El is múlt magától nyom nélkül, épp olyan gyorsan ,ahogy jött. Ha mégsem múlna el, akkor nyilván egy idő múlva érdemes megkérdezni a gyerekorvost, de szerintem Nálatok is ennyi lesz mindössze.
2011. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát nagyon remélem, hogy gyorsan túljut rajta. Anyósom is azt mondja, hogy gyorsan kiakarja mondani amit gondol, az agyában pörögnek a szavak, csak elakad, mikor ki akarja mondani.
2011. okt. 21. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Amikről én hallottam:

- rosszul veszi a levegőt, és hamarabb elfogy a szusz, mint kellene (előző hozzászólónál esetleg ennek kijavításánál észrevétlenül segített a gyógytorna is)

- gyorsabban gondolkodik, mint ahogyan ki tudná mondani

- és még ki tudja?


Ha nem változik, szerintem sok időt nem kellene várnod, ne állandósuljon.

2011. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

második vagyok

nem vele voltunk gyógytornán, hanem az öccsével, csak őt nem tudjuk ilyenkor otthon hagyni, tehát a gyógytárna neki spec biztos nem segített, lehet, hogy félreérthető volt, mi semmit nem tettünk, hittünk a gyógytornásznak, igaza is lett

2011. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
családban nincs dadogós, sőt, még a nagyobbik fiam sem dadogott soha.
2011. okt. 21. 18:54
 8/13 anonim ***** válasza:

van egy olyan,amit úgy hívnak, hogy életkori dadogás. az anyáról való leválás, önállósodás felerősödésénél szokott megjelenni,annak a testi tünete lehet. Nagyon gyakori, ahogy jön, úgy el is múlik.

ha állandósul,akkor azt észre fogod venni,mert elkezd súlyosbodni, mélyülni.

egyelőre sokat énekeljetek,mondókázzatok, az sokat segít.

2011. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, és a tanácsot. Nagyom remélem, hogy kinövi hamarosan. Nem idegesít, csak egy kicsit "megrettentem", hogy mi történhetett vele ilyen hirtelen.
2011. okt. 21. 19:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

én felnőtt vagyok és sajnos velem is előordul,hogy hadarok vagy dadogok olyankor ha:túl gyorsan akarok valamit mondani,és ahogy írtad is, az agyamba pörögnek a szavak és a számmal nem tudom olyan gyorsan lekövetni.és a másik amit még itt megemlítettek a levegő vétel.van hogy abból is kifogyok és ezért történik meg.

Egyébként nagyon jól fogalmazták meg,mert mindenki jókat írt-én szó szerint ezeket élem meg amiket itt példákat felhoztak! az nem lehet hogy valamitől nagyon megijedt? mert az unokaöcsém ezért kezdett dadogni.

2011. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!