Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjem a...

Hogyan győzzem meg a férjem a 3. babáról?

Figyelt kérdés
Ő csak is az anyagiak miatt nem meri bevállalni, pedig ő is szeretné. Hitelünk nincs. Nagy ház, autó, munkahely (egyelőre) van.
2011. okt. 28. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is ezen vagyok, hogy meggyőzzem. És ő is pont ezért nem akar, pedig mi sem állunk annyira rosszul.

Szólok, ha sikerült rávennem. Én úgy érzem, hogy lesz még egy babánk.

2011. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én meg hogy győzzem meg h nem kell focicsapat..?
2011. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 baba van, a harmadik nem tervezett védekezés mellett lett. Nekünk is van munka szerencsére, meg ház is. Eleinte nem is drága a 3 gyerek, de felelősségben odafigyelésben, energiában jóval többet igényelnek azért.

Szerintem meggyőzni nem lehet és nem is szabad erről vkit.

Ha valóban szeret téged és azt látja hogy minden vágyad akkor talán ha másért nem is, de ezért megváltozik a véleménye.

2011. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem már sikerült "meggyőzni" csak épp azóta alig vagyunk együtt így, mindig peteérés tájékán nincs itthon. Állandóan úton van, így nehéz összehozni. Nyilván a jóistenke nem akarja, mert már hónapok óta nem sikerült időben együtt lenni.

Nekem is ezzel jött a férjem, mint a tiétek, én nem csináltam mást, rábeszéltem a másik két gyereket milyen jó lenne nekik egy kistesó :) :) Azóta a nagyobbik fiam mindig mondja az apjának, hogy milyen pici kisbabát szeretne. Két fiam van..jó lenne egy kislány:)

2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De jó, majd írjál, ha tényleg meggyőzted. Nálunk nagy valószínűséggel nem lesz, mivel ki tudja mi lesz még 10-20 éve múlva, mindig ezt hallom a páromtól, meg hogy az életben is majd el kell a gyerekeket indítani, 3 gyereket meg elég nehéz, még 2-t is. És sokszor még magamat sem tudom meggyőzni, hogy miért jó 3 gyerekes szülőnek lenni. De talán majd ha nagyon lesz a picúr (aki még 11 hónapos), akkor majd talán.
2011. okt. 28. 14:34
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez két ember döntése, ha nem akarja, ne erőltesd. Én egyetértek vele, mellesleg, 3 gyerek sok, a mai világban.

Esetleg próbálkozz később, ha már nagyobbak a gyerekek. Nálunk van egy 2 és egy 4 éves. A kicsi mostanában kezdi átaludni az éjszakát. Én végre szeretnék egy kicsit pihenni, minek 3 gyerek?

2011. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne sok a mai világban 3 gyerek? Régen se volt jobb..sőt. Bár most elég gáz a helyzet, de van mosógép, mosgogatógép, minden gépiesítve van, többszöröse emiatt a számla a régi kor számláinak. Ha belegondolsz nem lennének ezek a luxuskütyük, az életszínvonal megmaradt volna 20 évvel ezelőttivel megegyezően ezerszer több pénz lenne minden embernek.

Másrészt mi az elindítás a világba? Kötelező venni neki házat, mindent a feneke alá tenni? Szerintem nem. És ha full gazdag lennénk , akkor is hagynám, hogy megküzdjön azért amilye van és értékelje a javakat!!!!! Persze a segítség az más dolog, nyilván ha tehetem minden erőmmel segítem, hisz ezért vagyok a világon. De nem tartom helyesnek azt, hogy a 20-25 éves gyereket pénzeljem, mindent megadjak neki. Megadom neki azt a tudást és segítséget amivel ő is elérheti azt, hogy boldoguljon az életben és el tudjon indulni.

2011. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék beleavatkozni, de ha van elég bruttó kereset a férjednek, akkor nézzen utána, hogy 3 gyerek esetén mennyivel több a gyerekkedvezmény. (gyerekenként 33 e ft. a szja alapból)

Ezzel meg lehetne győzni, de mint említettem, ki kell számolni, hogy mennyi tud a 99e Ft-ból érvényesíteni.


Majd írd meg, ha gondolod, segítek számolni

2011. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Megírnád, hogy mennyi lenne az adókedvezmény? A férjem vállalkozó, így minimálbérrel van bejelentve, én max. gyeden vagyok most. Ha visszamennék dolgozni kb. 200.000 ft lenne a bruttóm.
2011. okt. 29. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:

tehát a férjed vállalkozó, az ő helyzete a következőképpen lenne, ha nem vállalkozó lenne, (nem tudom, hogyan gazdálkodik a pénzzel)

92000 lesz jövőre a minimálbér, aminek az SZJA alapja 14720 Ft, ezt ő tudná érvényesíteni, tehát a végső kötelezően fizetendő szja-ja 0 Ft. lesz


Neked bruttó 200e a bruttód, akkor az szja alapod 32000 Ft, ezt maximálisan lehet érvényesíteni, tehát a te kötelezően fizetendő szja-d szintén 0 Ft. lesz


tehát a maximális 99.000 Ft. helyett ketten együtt 46.720 Ft-os szja kedvezményt tudok érvényesíteni.


Mivel van kettő gyermeketek, már ebből tudtok érvényesíteni 20e Ft-t, tehát jövőre 26.720-val lenne több.


nem sok sajnos, de mint írtam, magasabb bérrel dolgozók tudják ezt maximálisan igényelni.


remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!