Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek az emberek Párizsban?...

Milyenek az emberek Párizsban? És milyen az élet, a város stbstb? Írjatok le mindent (csak azok, akik már voltak ott! )

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nyüzsgő! Az emberek is nyüzsögnek, de kedvesek, segítőkészek. A forgalom óriási, kevés a parkolóhely, de pl ott bevett szokás, hogy egy-egy autót orral arrébbnyomnak, hogy beférjenek egy parkolóhelyre, így az autók nagy része meg van horpadva itt-ott, de ez ott nem számít nagy dolognak.
2010. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg kedvesek és segítőkészek?: O

Pedig én mindenhol úgy olvastam,hogy b*nkóak,gorombák.:S most akkor mi az igaz?:S

2010. júl. 26. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én túristaként voltam ott két hétre, és roppant segítőkészek voltak mindenhol. Igaz, a kifejezetten túristáknak létrejött boltok (szuvenírboltok, pl) eladói kicsit türelmetlenebbek voltak és nem foglalkoztak velünk, gondolom mert egy nap ötezer vásárlójuk van, és nincs erő mindegyikkel jópofizni... Az olyan boltokat el is kerültem.

De nekem jó tapasztalataim voltak, az viszont tény, hogy a Cote D'Azur-ön (délen, atengernél) még kedvesebbek voltak, ott még jobbak voltak a tapasztalatok. Hát a magyar virtushoz képest Párizs is egy kánaán ebből a szempontból :)


Első voltam.

2010. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Mi gyakran járunk Párizsba városnézésre, mert nagyon szeretem Párizst. Régebben nagyon bunkók voltak a franciák, ha angolul szólaltál meg ,akkor nem is válaszoltak ,vagy válaszoltak franciául. Értettek mindent, de derogált nekik angolul válaszolni. Manapság (olyan 3-4 éve) már válaszolnak angolul is, ha franciául szólalunk meg és nem tökéletes, akkor is megértik (régen azt sem akarták megérteni, pedig lehetett volna, tehát nem értelmetlen volt, csak esetleg a kiejtés nem volt tökéletes) és kedélyesen válaszolnak. Szóval sokat változtak az utóbbi években. A parkolás tényleg úgy van, ahogy az első írta, a legkisebb helyre is beállnak és tologatják egymást. Viszont a városban kevés autó van, hiszen van 14 metróvonaluk, a parkolás a városban nagyon drága, inkább mindenki a külvárosban parkol és metrózik.
2010. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly ősszel voltunk, és én is kíváncsian vártam, milyenek lesznek, mert nekem is voltak előítéleteim! Mivel olcsón akartuk megúszni, egy olyan belvárosi részen volt a szállásunk, (ami egyébként szerintem eredetileg ilyen piros lámpás ház és környék lehetett,)ahol fehér embert nemigen láttunk! Ráadásul amikor megérkeztünk a metróval, pont valami meccsnek volt vége, kora este, tele volt az utca, mi meg ott bolyongtunk a kis gurulós bőröndünkkel! Először félelmetes volt ott a sok nagyhangú, cifránöltözött fekete és a boltokban kajáldákban nyüzsgő mindenféle nációjú között, de aztán megnyugodtam, senki nem bántott, piszkált bennünket, sőt, akit megkérdeztünk, segítőkész volt!A szoba icipici volt, de tiszta, és én azt olvastam, hogy ez jellemző Párizsra, hogy a szobák a panziókban, túristaszállodákban falatnyiak, helytakarékosak!A következő napokban természetesen mi is bejártuk Párizst (amennyire lehetséges volt), elmentünk "jobb környékre is", ahol meg csak fehérek voltak, ott ebédeltünk egy kis étteremben, nem beszéltek csak franciául, de kézzel-lábbal elmagyarázták az étlapot, és végül nagyon finom, hatalmas adag kaját hoztak ki, olyan áron, mintha itthon ettünk volna egy étteremben. Szóval kellemes csalódás volt, és persze úgy tervezzük, hogy visszamegyünk még, mert egy csomó mindent még szeretnénk megnézni, felderíteni! Én egyébként nem mondanám, hogy szebb, mint Budapest, egyszerűen más! Például a Szajna-partot nem értettem, miért misztifikálják. Aztán amikor ott sétálgattunk, a szép színes fák alatt, egyik kis hídtól a másikig, a mindenféle ember- és a bóvliárusok portékái között bámészkodva, baguettett majszolva, valahogy én is rettenetesen jól éreztem magam az egész hangulattól! Pedig a Szajna meglepően kicsi, legalábbis a Dunához képest! Készülsz Párizsba, azért kérded?
2010. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem készülök,csak nagyon érdekel,én is nagyon szeretnék elmenni!
2010. aug. 2. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!