Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hónapos a manóm és szertnék...

9 hónapos a manóm és szertnék újra babát. Ha a Gyed alatt születik meg a második, akkor hogyan kapom tovább az ellátásokat?

Figyelt kérdés
Mit kell intézni és hogyan zajlik újra az egész? Gyed-en maradok 2 éves koráig és utána táppénz születésig? Mi lesz az ellátás alapja? A fizum, vagy a gyed-es év?
2009. máj. 6. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 1éves most ujra babát várok 13hetes vagyok még gyed ideje alatt megszületik a pici,és én akkor ujra tgy-ásra megyek majd gyedre ugy halottam a fizetésed lesz az alapja kb.annyi lesz ujra mint most.
2009. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,akkor már nem a fizetésed az alap,mivel az előző adó évet veszik alapul(minden esetben,amikor először mentél GYED-re,akkor is az előző év számított).Utána nem táppénz,hanem GYES,és amikor megszületik a baba eldöntheted,h melyik ellátást szeretnéd(mert ugye kettő nem jár,tehát a nagy gyerekkel GYES-en,a picivel GYED-en.)Ha a GYED-et választod,akkor azt újra számolják(a fent említett okok miatt).
2009. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!