Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez lenne a szülés utáni...

Ez lenne a szülés utáni depresszió? Már néha arra gondolok, csak a gyógyszer segíthet, de nem szeretnék szedni semmit. Néha elegem van mindenből, de miért?

Figyelt kérdés

Nincs konkrét oka,egyszerűen már reggel ideges vagyok,nincs türelmem semmihez,kedvem sem,és mindig feszült,ideges vagyok.10 hónapos lesz a lányom.

Családom nagyon rendes,tényleg azon vannak hogy nekem is jó legyen,de sokszor még ez sem elég,egyszerűen néha semmi se jó.

Főleg reggelente,délelőtt,amíg el nem készül az ebéd.Manó mellett semmit nagyon nem lehet csinálni,az állókájában csak sír,ha meg kiveszem mászni,és közben pl felmosnék,belemászik a vödörbe,szval ilyenek kilőve.

Anyumat sem akarom mindig traktálni ha valamit csinálni akarok,mert sokszor úgy szégyellem magam,hogy megint rászorulok a segítségére,mikor sokan egyedül vannak a picijükkel,de most pl úgy érzem amikor sokminden meló összejön,hogy még idegesebb vagyok tőle,és el is megy a kedvem mindentől.

Persze a kicsimnek szeretném a legjobbat,de hogy ha ideges vagyok.Tudom nem kéne,de aki volt hasonló helyzetben,az tudja,hogy nem direkt van,nem tehetek róla próbálom magam nyugtatni,és van amikor elég jól sikerül,de utálom ezt a világvége hangulatot,főleg hogy semmi okom rá.

Szeretnék rátermett anyuka lenni,akinek mindenre van ideje,és nem lesz ideges ha összecsapnak a hullámok,de hogy,mikor néha már sétálni sincs kedvem kimenni.

Már az is jól esik hogy írhattam ide.


2009. máj. 6. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj, sokan vannak ezzel így. Én is sok esetben voltam feszült, de mára teljesen elmúlt. Kislányom is sokmindenben benne van, ha pakolok, takarítok. De ilyenkor csak arra gondolok, hogy ő így ismerkedik meg a világgal. S akkor rögtön jobb kedvem lesz, s nem tudnék rá haragudni. Te is tedd ezt, segíteni fog.

Jó babázást!:)

2009. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

hát,igen: tudod a megoldást,úgyhogy hiába írnám le én is - több segítséget fogadj el,menj el otthonról lazítani - amikor nem megy :(

ez még enyhe szülés utáni depresszió,de még most kéne segítséget kérni egy pszichológustól. a depresszió okát ne magadban keresd,mert nem te vagy az oka,sokkal inkább a hormonok. esetleg megpróbálkozhatsz omega3 szedésével is,de legjobb lenne a kikapcsolódás a férjeddel,barátnőiddel gyerek nélkül,házimunka elfelejtése egy időre (már én is baromira unom,pedig még csak 6 hós a kisfiam...) és pszichológus felkeresése

2009. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Néha én is érzek így, belekapok mindenbe, aztán már nincs is kedvem hozzá, hogy befejezzem, ezerfelé gondolkodom. Szerintem pedig vedd rá magad, hogy kimozdulsz. A házimunkát csináld apránként, nem baj, ha nem lesz minden nap felmosva a lakás, és hetente 2-szer mosok fel. 3 gyerekem van, a nagyobbakkal is kell foglalkozni, néha nem megy úgy, ahogy szeretném, ahogy elterveztem. Túl kevés a 24 óra:-) Sétálj babával és nélküle, barátnővel, pároddal, vásárolj havonta egy-egy dolgot magadnak, foglalkozz a te igényeiddel is!
2009. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez elég rosszul hangzik. Nekem is 10 hónap a babám, két hete volt, hogy olyan ideg voltam mindentől főleg, hogy mindenért hisztizett, hogy majd felrobbantam. Aztán bevettem 1 szem libriumot és megnyugodtam. Néha segít a gyógyszer, de ha folyamatosan ezt érzed akkor jobb szakemberhez fordulni.
2009. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
ne félj a gyógyszertől, sokat segít!
2009. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Éreztem én is ilyeneket amikor a fiam kicsi volt, szörnyű anyának éreztem magam, mert nem voltam elég türelmes hozzá. Sokat sírt, semmit nem akart meg enni és nagyon fárasztó volt az állandó meg felelni akarás. Mellette a házi munka, biztos én is depis voltam akkor. Ma már tudom hogy másképp kellett volna csinálnom és a kislányommal másképp is csináltam. Mondjuk nekem nem volt segítségem. A tanácsom hogy nem kell állandóan mindennek ragyognia és lehet egyszerű ételeket is készíteni amik kevesebb időbe telik. ne az lebegjen előtted, hogy mennyi mindent kell még aznap megcsinálnod, hanem az tedd amihez kedved van és amit a kicsi mellett is épp meg tudsz csinálni. Az hogy anyukád ott van nagy segítség ne szégyelld, hogy néha szükséged van rá. talán az is jó lenne ha van a közelben barátnő vagy csak ismerős akinek szintén van gyereke és ki tudjátok beszélni egymás gondját baját.
2009. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!