Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség - pénz - Nem féltek...

Terhesség - pénz - Nem féltek bevállalni a mai világban egy babát?

Figyelt kérdés
Nem féltek bevállalni a mai világban egy babát? Mi alapján döntitek el, most már jöhet? Mennyi az a pénz, munkahely, stb ? Már mi is szeretnénk a párommal, jövőre férjemmel, de még tartunk az anyagiaktól. Tudom, a szeretetre nagyobb szüksége van, de vmiből enni is kell...
2009. máj. 6. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi 2 éve vagyunk együtt a párommal, albérletben lakunk már másfél éve. Nem mi döntöttük el, hogy mikor jöhet, hanem ő döntött, hogy jönni akar. Ezalatt azt értem, hogy mi sosem védekeztünk, akár már az első hónapban jöhetett volna, bár az anyagiak nem adottak. Sőt, nekem decemberben szűnt meg a munkahelyem, a párom 3 műszakra minimálbért kap. Úgy volt, hogy megyek külföldre dolgozni, de a picur "közbe szólt". Szerencsére nekünk van kire támaszkodni. A mi születésünkkor sem volt sokkal jobb a világ, mégis felnőttünk valahogy.
2009. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem aki szeretne babát az nem csak az akadályokkal foglalkozik. Ha arra várna mindenki, hogy minden úgy legyen ahogy szeretné, akkor soha nem lenne babája. Mindig lesz valami ami nem lesz jó. A gyerek akkor jön amikor jön.

A kilenc hónap amíg várod a babát mindennél többet ér.

2009. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Igazság szerint,ha az ember arra várna,h minden ideális legyen,soha nem szülne...nekem 2 gyerekem van(egy gimis,és egy 11 hós baba)de nem féltem bevállalni a picit.Igaz,azt nem tudom,h mi lesz évek múlva,de nem aggódom.Szerencsés vagyok,mert kertes házban élünk(hitel mentes)2 autónk van(azokon sincs hitel)van melóhelyem(félig saját cég)és a férjem is dolgozik(maszek).És én szeretnék még egy gyereket!Közöttük csak 3-4 év kor különbséget szeretnék(most direkt lett ilyen nagy),így amit most használ a pici(mindent újonnan vettünk)a kisebbnek is tökéletesen jó lesz.
2009. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazatok van, de mi még csak 23-24 évesek vagyunk, lakás, ház nélkül. :(
2009. máj. 6. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én 6 éve ismerem a páromat és már 4 éve a felesége vagyok. Én azt bánom, hogy nem előbb kezdtünk próbálkozni baba téren. Volt egy vetélésem és most meg nem akar sikerülni újra teherbe esni. Én azóta elvesztettem az állásomat, de akkor is próbálkozunk. Nem várhatok örökké arra, hogy mikor lesz jó anyagi helyzetünk. Szerencsére van házunk és autónk ami nem hitelből van, tehát azért annyira nem kétségbeejtő a helyzetünk. Én úgy gondolom, hogy volt már ennél sokkal rosszabb világ is és akkor is szültek a nők gyereket. Meg az is lehet, hogy mire összejön a baba és megszületik addigra megint változik a helyzet és jobb világ lesz. Sose lehet tudni. Ha ti is úgy döntötök majd, hogy belevágtok, akkor ahhoz sok sikert kívánok nektek.

2009. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Talán én egy ellenpélda vagyok. Mielőtt teherbe estem utánanéztem mindennek, mennyit fogok kapni stb. annak ellenére nem bíztam a véletlenre, hogy nagyon jó munkahelyem van ( magas táppénzt, tgyást és maximális gyedet fogok kapni), a páromnak is jól menő vállalkozása van. Így nyugodtabbnak érzem magam most is és amikor megtudtam h kisbabám lesz akkor is, h már előtte mindennek utánanéztem. Persze a szeretet a legfontosabb, de sajnos a mai világban a pénz is fontos. Nem szeretném elkényeztetni a kisgyermekemet, de azért azt sem szeretném, h amit igaz szeretne ne tudjam megvenni neki.


37hetes kismama

2009. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok.

Mint írtam, mi is albérletben lakunk (havi 45-65.000ft), nekem nincs munkám, sehonnan sem kapok pénzt, nekem kell fizetnem a tb-t magam után + diákhitelt fizetem vissza, a párom 3 műszakra minimálbért kap. Igaz én 27, a párom meg 32, ráadásul a pároméknál első unoka. Szülői segítség nélkül nekünk is nehéz lenne, de majdcsak megoldódik minden. :)))

2009. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Azt hiszem én is ellenpélda vagyok. Nagyon sok mindent figyelembe vettünk a baba előtt. Pl. nekünk fontos volt, hogy ne albérletbe , vagy anyuhoz, anyóshoz szüljek, hanem saját fészekbe, ami igaz, hogy csak 18 év múlva lesz saját, de a törlesztőrészlet annyi, mint egy albélet. A barátnőm előbb szült igy láttam mi mennyibe kerül, sokat segitettem neki, vásárolni ezt-azt, akkor kicsit elszörnyedtem. Belegondoltam, hogy mi lesz, ha nem tudom szoptatni és tápi kell, ami egy picinél kisebb vagyont jelent. Na még sorolhatnám.

Megvettük a házikónkat, berendeztük, utána eltelt pár hónap láttuk, hogy mennyi marad a zsebünkben, és mikor mindketten úgy láttuk, hogy tisztességgel el tudunk tartani egy gyereket, úgy, hogy a hónap végén ne kelljen a filléreket számolgatni, akkor belevágtunk.

Most lesz egy éves a lányom és nem bántam meg, hogy igy döntöttünk, mert a kicsi semmiben nem szenved hiányt, de nem is él luxusban, mint ahogy mi sem. De sokan irigyelnek minket az ismerősenik közül, mert van akinek még ennyi sincs.

2009. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én 25, a férjem 27 éves, idén márciusban született a manónk. Nekünk lakáshitelünk és kocsihitelünk is van. Én mindennek utánanéztem, hogy mennyit fogok kapni, ha GYED-en leszek,én a max GYED-et kapom és a férjem 130 körül keres, abból 110 elmegy a hitelekre. Eléggé szűkösen élünk a hitelek miatt, de valahogy minden hónapban van. A manót azért vállaltuk be, mert nem akartunk öreg szülök lenni, és igazándiból a szeretet a legfontosabb. Nem akartam azt, hogy mondjuk 35 évesen szülök, és mire a gyerekem elvégzi az egyetemet, addigra én nyugdíjba menjek.


Egyébként mi csomó babacuccot kölcsön kaptunk, meg használtan vettünk. Így egész olcsón kijöttünk. Meg persze spórolunk, így jut a manóra is. (pl LIDL-s pelust, popsitörlőt használunk, amivel nagyon megvagyunk elégedve, és olcsó)


(Mondjuk jobb lenne, ha a bank nem duplázta volna meg a lakáshitelünket, de sajnos azzal nem lehet mit csinálni, bízunk benne, hogy megy majd lejjebb.)

2009. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!