Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz, és milyen háttér...

Mennyi pénz, és milyen háttér megléte után mernéd bevállalni a pároddal az első kisbabátokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi úgy vállaltuk be,hogy van egy külön lakásunk,igaz,tesóm is itt lakik még,de szülőktől külön vagyunk teljesen,nem vagyunk gazdagok,de a férjemnek régóta van egy jó munkahelye,ahol viszonylag jól keres.Van kocsihitelünk,és egyéb kiadásaink is.Ha arra vár az ember,hogy minden tökéletes legyen,sose lenne gyereke.Nálam inkább a kor határozta meg,mert tesót is szeretnénk majd,és hogy ne fussak ki a biológiai időmből.

2010. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, én 30 éves koromig vártam a babával, mert vagy megvolt az anyagi és szociális háttér, de a pasi nem úgy állt a dolgokhoz, ahogy kellett volna, vagy jó kapcsolatom volt, de semmi pénzünk nem volt soha, mert alig kerestünk valamit.

Tavaly ismertük meg egymást a párommal, 2 hónap után összeköltöztünk albérletbe, és fél évre rá jött össze a baba; mindkettőnknek rengeteg adóssága van különböző okoknál fogva ( ezt most nem részletezem, miért ) + albérletet + rezsit is kell fizetni stb.stb. mégis bevállaltuk, mert ha belegondolunk, 5 év múlva se fogunk jobban állni anyagilag, max.akkor már a saját lakásra meg y rá ez a pénz, ami a csekkeinkre, de nem várjuk meg, mert több gyereket is tervezünk és nem akarok túl későn szülni.

30/n

2010. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinél más. Mi anyámmal élünk és úgy vállaltuk a babát, hogy föállásban én egy percet nem dolgoztam életemben! És nem becsúszott hanem tervezett baba volt. És nagyon jól megélünk egy fizetésböl még ígyis, hogy a lakáshitel felét mi fizetjük.

22/L

2010. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Mi akkor vallaltuk be, amikor a kapcsolatunk tokeletesen babaerett lett.

A hatter, ami volt: fix munka nekem, fix munka a ferjemnek, nem volt kiugro keresetunk, de nem is volt gyenge, nem voltak ho vegen sem anyagi gondjaink. Autonk volt, lakasunk nem, alberletben laktunk, de nem is volt igenyunk sajat tulajdonra (azota sincs es mar ket gyermekunk van).

A foiskolat en mar befejeztem es mar dolgoztam, szo volt masoddiplomarol, de az elmaradt,viszont nem is lett volna a babavallalas feltetele, inkabb csak extra (olyat szerettem volna tanulni, ami erdekel, de nem megelhetesi alap).

2010. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én úgy mertem bevállalni, hogy a páromban teljesen biztos voltam, hogy jó apa lesz, bízhatok benne, törődni fog a családjával. Nem sokkal előtte költöztünk amúgy össze, vettünk fel egy rakás lakáshitelt 20 évre, nekem volt már diplomám, de a fizetésem még így is kevés (állami cég), ő pedig vendéglátózik, így jó fizetése van viszont bizonytalan állása. Nem volt tervezett baba, viszont nagyon örültünk, amikor kiderült, hogy várandós vagyok. Sajnos teljesen biztos semmiben sem lehetünk, sem az anyagi jólétben, sem abban, hogy a párunk életünk végéig velünk marad. Abban viszont a legtöbb nő biztos, hogy akar-e gyereket, vagy sem.
2010. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 eve eltunk kozosen es gyujtogettunk mire rajottunk, hogy sajnos lakasunk igy sem lesz es anyagilag sem allunk jol. :( Aztan kulfoldre koltoztunk, jobb lett a helyzet, azota sikerult lakast vennunk (persze hitelre) es igy bevallaltuk a babat, ekkor mar tobb mint 7 eve voltunk egyutt es kozben ossze is hazasodtunk. Nekem is jo munkahelyem van es a ferjemnek is. En mar kb. a kapcsolatunk masodik eveben tudtam, hogy a ferjem jo apa lesz csak nagyon rosszul alltunk anyagilag. Mire megteremtettuk sajnos mar 30 eves lettem, fiatalabban szerettem volna szulni de igy is nagyon boldogok vagyunk.
2010. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kritérium volt, hogy dolgozzunk előtte, legyen házunk+kocsink (még ha hitelre is) és megfelelő időt töltsünk kettesben (nagyon hamar házasodtunk össze, 5 évet szántunk arra, hogy valóban megismerjük egymást és annyira összekovácsolódjunk, hogy érettek legyünk a gyermekvállalásra). Ja, és hogy ne éljünk szülővel. Utálok mástól függni, ez lehet, hogy nekem valami fóbiám, de én annyira vágyom a saját szemétdombon kakasnak lenni elvre, hogy hosszú időn keresztül senkivel sem bírnám ki, aki bele akar szólni abba, hogy mit hogyan csináljak. A férjem az egyetlen, akitől ezt meghallgatom (valszeg ezért nem is bírtam volna ki albérletben, mert a főbérlő úgyis beleszól mindenbe).Nálunk ezek voltak a fő kritériumok.
2010. nov. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Csak még annyit, hogy ezeket a kritériumokat 5 év alatt teremtettük meg. 6,5 éves házasok voltunk (7,5 éve voltunk együtt), mikor ezek a körülmények összejöttek. 9 évet dolgoztam, mielőtt szültem. Most 29 vagyok, 10 hónapos a fiam és szeretnénk még babát.
2010. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem az, hogy nem mindig attól függ, hogy értett e valaki az anyaságra, hogy mennyi pénz van a takarékban és van-e saját lakása.Nem egy olyan ismerősöm van, aki annyira túlzásba esett, hogy a végén kifutottak az időből és most meg egyszerűen nem lehet gyerekük.

Barátnőm 32 évesen azért ment szét a barátjával, mert tovább akart tanulni, holott megvolt a biztos háttér, de neki a karriere fontosabb volt, ha jól tudom, becsúszott egy baba és elvetette.Most együtt él egy szintén jómódú hapsival, megszerezte a diplomát, lakás van ( igaz, hitelre ), és egyszerűen nem lehet gyerekük, ő meg fut ki az időből egyre jobban, most 37 éves.

Nem azt mondom, hogy a semmibe kell szülni, de ha az ember folyton csak gyűjtöget, spórol, gürizik ezerrel, nem biztos, hogy mire minden meglesz, ami kell egy gyereknek együtt is maradnak..Jópár ellenpéldát tudok és valahogy nem sajnálom az illetőket.

2010. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* együtt is maradnak a párjával.
2010. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!