Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit takar a steril szoba fogalma?

Mit takar a steril szoba fogalma?

Figyelt kérdés
Sok daganatos személynek (most épp a Dorinának) kell a steril szoba. De mit takar ez pontosan? Mitől steril egy szoba?
2011. nov. 6. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szellőztetőrendszer, mosható falak, tökéletesen záródó nyílászárók, teljesen új fürdőszoba, ilyenek jutnak eszembe hirtelen!
2011. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek bacik sehol.
2011. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó, a szellőztetőrendszer és a mosható falak eszembe sem jutottak! Mert arra gondoltam, hogy csak egyszerűen tiszta szoba kell legyen külön a kislánynak, ahova mindenki maszkban megy be, cipő nélkül, esetleg zacskóval a lábán, van mondjuk külön fürdőszobája, WC-je, csak nem értettem, mitől lesz STERIL a szoba
2011. nov. 6. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mosható falak- vagyis az egész szobát le kell csempézni, járólapozni.

A bútoroknak is olyan anyagból kell készülniük, olyan felületük legyen, ami baktériumölőkkel tisztítható, lemosható.

Tökéletesen záródó ajtó, ablak.

Szellőztető rendszer, hőszabályozóval, vagyis legyen hűtés-fűtés, hogy állandó hőmérsékletet lehessen tartani.

Kapcsolódó, de külön helyiségben lévő fürdőszoba, szintén csupa lemosható felülettel.

Ha kész a szoba, az nem elég, ezeket naponta át kell mosni a baciölőkkel és ez rengeteg tisztítószert, fertőtlenítőt igényel.

2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi:)

SZóval naponta kell tisztítani is. És ágyneműhuzatot meg ilyeneket milyen sűrűn kell cserélni?

2011. nov. 6. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is egyszer kell lemosni mindent, hanem 3-4 alkalommal egy nap, ágyneműt szerintem napi szinten kell cserélni és törölközőt is, mert a legkisebb baci is veszélyes lehet.
2011. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!