Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzáértők! A a gyes-től...

Hozzáértők! A a gyes-től függetlenül a gyermek 3 éves koráig jár védettség a kismamának?

Figyelt kérdés

10-én jár le a gyed-em, 11-étől kezdem letölteni a szabijaimat, persze 8 órában, így a gyes-t sajna bukom.

Öröm az ürömben, hogy a párom 4 órában van csak bejelentve, így az ő nevére kérhetjük a gyes-t.

Viszont ebben az esetben nem tudom kit illet a felmondási védelem.

Én úgy tudom, hogy a kismamát gyermeke 3 éves koráig, függetlenül az igénybe vett ellátásoktól és a fizetés nélküli szabitól.

De többen is azt állítják, hogy a szabadságok kiadása után 30 nap védelem jár csak és utána simán kirúghatnak rendes felmondással is akár.

A neten természetesen utánanéztem, de elvesztem a rengeteg, egymásnak ellentmondó info között, mivel az elmúlt években jópár változtatás volt...

Kérem, aki biztos információval rendelkezik ez ügyben, segítsen!

Nem tudom, hogy az a 25eFt megérné-e, hogy utána simán kirúghassanak...


2011. nov. 7. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tavaly mentem vissza dolgozni, akkor töltötte a fiam a 2-t. Le kellett nekem is mondani idén a gyest és a munkáltatót megkérdeztem, hogy akkor számítsak a felmondásra? Azt mondták, hogy az a gyestől független, vagyis a gyermek 3 éves koráig védett vagy! Ne félj, de ha tudod akkor érdeklődd meg te is a munkáltatódtól.
2011. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!