Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt sokan, hogy...

Miért mondják ezt sokan, hogy egy nő élete egy gyermekkel lesz teljes?

Figyelt kérdés

Lehet, túl fiatal vagyok. Egyáltalán nem vagyok érett még gyerekre... Lehet.

Na de olyan dolgok vannak bent, mint amit a kérdésben is feltettem. Miért lesz akkor teljes egy nő élete, ha gyereket szül? Miért? Önmagában és a párjával nem lehetnek tökéletesen boldogok? A gyerekben egyenlőre azt látom, hogy ha megszületik, onnantól nincs olyan, hogy az anya és gyermek, hanem csak a gyerek van, a nő elveszti önös érdekeit, csak a gyerek a fontos. A férfit ne is vegyük ide... Úgyis minden a nőre szakad, és ha úgy van a férfi simán leléphet felelősség nélkül...

A másik. Mire jó az az élet, ahol egy nő végiggürizi az életét, hogy megalapítsa a családalapításhoz a feltételeket, és miután megvan, azért dolgozik éjjel-nappal, hogy fenntartsa a lakást, a gyereknek mindent megadjon? Nem hiszem, hogy azért vagyunk a Földön, hogy az egész életünket végig dolgozzuk, mert ez így céltalan.


2011. nov. 8. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,


huh, ez e gy nagyon megosztó kérdés szerintem :) ezért is hangsúlyozom, hogy amit leírok az az én véleményem és senkit sem ítélek el azért, ha máshogy gondolja!!

amikor megismertem a párom egyszerűen éreztem, hogy Ő az!! Vele fogom össze kötni az életem és Neki fogok gyermeket szülni. teljes életet éltünk, szórakoztunk, nagyon sokat utaztunk, élveztük az életünket :) de egyszer csak elkezdődött bennünk érlelődni egy vágy... egy vágy az után, hogy a Szerelmünk egy kisbabában teljesedjen ki. nem kellett Rá sokat várni, azonnal jött, ahogy bele kezdtünk :) csodálatos 9 hónap volt, amit egy Apás szülés követett. megszületett a kisfiunk!! tudod... nem lehet ezt az érzést leírni... csak nézed azt a kicsi emberkét, aki belőled és abból az emberből van, akit nagyon szeretsz és... leírhatatlan hidd el!!

valóban, semmi sem rózsaszín csak és rengeteg "munka" van, családdá kell válnotok, egy személyben vagy Anya, Feleség, Szerető, Barát, Társ... vannak nehéz napok, nehéz időszakok!! de semmi sem pótolja azt az érzést, amikor két kicsi kéz átfonja a nyakad és édesen a füledbe súgja, hogy: Szeretlek Anya!! ennél nincs csodálatosabb dolog a Földön!! ezért érdemes küzdeni, hajtani, idegeskedni, fáradtnak lenni, többet dolgozni, éjszakázni, bármi!!

éppen a napokban beszélgettünk a Férjemmel arról, hogy amíg nem volt a fiunk hogy is gondolhattuk, hogy teljes az életünk?? ... :) vicces... mert azt hittük mindenünk megvan, de nem így volt. Vele lett teljes az életünk :)


Ági

2011. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden nőt más tesz boldoggá ezt tisztázzuk előre :)

Egy nő élete nemcsak a gyerektől lesz teljes, de az rakja fel (a többségének) a pontot az 'i'-re.

Fontos, hogy a pároddal is boldog legyél, hogy egymagadban is boldog legyél, mert a gyerek ki fog repülni.

De a nőkben ösztönösen ott van a gondoskodás, a szeretet, amit, amint megérett rá a gyermekére szeretne vetíteni. Ez más jellegű törődés és más jellegű szeretet túltengés (ha lehet ilyet mondani) lesz, mint amit a párod iránt érzel.

2011. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

A párommal, amikor összejöttünk, és volt egy súlyos betegségem, akkor jöttem rá, hogy szeretnék gyereket, és még azt, hogy Ő legyen az apja. Azóta teltek-múltak a hónapok, jött egy kis mélypont kettőnk között, most pedig munkanélküli vagyok, lehet, ezért kérdőjelezem meg ezt az egész dolgot. Egyenlőre csak egy feltétel adott a gyermekhez, mégpedig a párom. Nincsen lakás, relatíve biztos munkahely, s én se találom egyenlőre a helyemet.

A két kis tesómat mondhatni én neveltem fel ( 5-6 évig rengeteget vigyáztam rájuk), s vissza is kapom a szeretetet, amiért foglalkoztam velük, de ez akkora felelősségnek tűnik. Amikor a kis tesóimat a kezemben fogtam, ahogy rám néztek, elaltattam őket, játszottam velük... ezekre így visszagondolva felbecsülhetetlen élmények. Azt még hozzá kell tegyem, hogy 22 éves vagyok, lassan két éve vagyok együtt a barátommal (Ő 28), lehet, még túl fiatal lennék. A párom akár most is örülne neki, ha becsúszna, ezt megmondta nekem. Meg biztos kitartana mellettem. Csak ez a sok bizonytalanság...

2011. nov. 8. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

látod ott van Benned is a vágy lassan...:) nem vagy elkésve, nyugi!! hagyj időt magadnak, hogy megérjen Benned a dolog!! igen, egy gyermek egész életre szóló felelősség!! én akkor mondtam rá az ament, amikor már nem hagyott nyugodni az érzés, hogy igen, babát szeretnék!!!!!! :) mert előtte voltak időszakok, amikor szerettem volna, de el is halványultak. szóval akkor vágtunk bele, amikor már biztos voltam az érzéseimben :)

most itt tartok lassan a tesóval is :) kezd vmi alakulni, de a végső elhatározás még várat magára :)


Ági

2011. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy kinek az elete mitol es kitol lesz teljes az nagyon sok mindenen mulik. Aki eleve nem szereti a gyerkeket es nem is akar gyereket annak miert a gyerektol lenne teljes az elete? Az elet teljessege az almainktol es vagyainktol fugg. Ha valakinek minden vagya a csalad meg a gyerek akkor annak igenis csak akkor lesz teljes ha ezt megkapja. Ha valakinek az utazas, karrier a vagya es az alma akkor erre hajt es mikor ezt megvalositotta akkor teljesnek erezheti az eletet. DE! Mi emberek altalaban ugy vagyunk osszerakva, hogy semmi sem eleg jo nekunk. A "fu a tulso parton mindig zoldebb" szindroma. :) Es hiaba erjuk el az almainkat es vagyainkat nem elekszunk meg vele es tobbet akarunk, megyunk mindig elore. Ennek soha nem lesz vege. Emlekszem meg 19 evesen az volt a nagy vagyam, hogy nekem sajat hazam, jogositvanyom, autom legyen meg egy szereto ferjem es gyerekem. Kulfoldre koltoztem es mindezt elertem: ferje, kisfiam van, sajat hazunk, 2 autonk es jogositvanyom. Gondolod, hogy itt megalltam es azt mondtam, hogy nekem most ez eleg teljes az eletem? Persze boldog vagyok es halas a sorsnak, hogy minden jol alakult de az ember ha valamit eler akkor ujabb vagyak es allmok szuletnek es ez igy van rendjen. Most eppen ezekert "harcolok". :)
2011. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a gyerek létezik akkor sem,a nő ugyanugy törődik magával,párjával,csak jól kell beosztania az idejét...És olyan párt kell választani mindehez aki segit és nem a nőre szakad minden.


nekem a család a cél,és ezért dolgozni kell.Mindenkinek más a célja,de mivel enm csak magunkat látjuk el,te is dolgozol másért és más is dolgozik érted,ld. mondjuk a pékeket akik hajnalban kelnek h neked reggel legyen friss kenyered/vagy legyen kenyered egyáltalán...

2011. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!