Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Joga van az apának elvenni a...

Joga van az apának elvenni a gyereket, ha nekem új párom lesz?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: a fiam megszületésekor sem voltunk már együtt az apával. Nagyon ragaszkodik a gyerekhez, de ahhoz is, hogy én vele legyek. Csak éppen minősíthetetlen a viselkedése, minden okom megvolt rá, hogy ne legyek vele. A gyerek természetesen nálam van, hamarosan megindul a hivatalos eljárás is, hogy nálam legyen elhelyezve. Négy hónapos amúgy. Az apa kijelentette, ha rájön, hogy "mással hentergek", akkor elviszi a gyereket, mert nem engedi, hogy úgy nőjjön fel, hogy "mindenféle faszikat hordok fel a lakásra". Amúgy a lakás az enyém, sosem lakott benne, még mielőtt félreértés lenne. Van egy kezdődő kapcsolatom, de amúgy nem járnak fel hozzám "mindenféle faszik", ez az alakulóban lévő dolog sem tart ott, hogy lefeküdjünk egymással, és nem is akarok mindenkit felcipelni magamhoz, aki megtetszik (ha ez most nem is úgy lenne, ahogy szeretném). De nekem jogom van szerintem élni az életem és nem kötelességem férfi nélkül élni. És a fiamnak is jobb lenne, ha lenne egy férfi minta egyszer az életében (mivel az apja külföldön dolgozik, nem sokat fognak találkozni). De az apa azzal fenyegetőzik, hogy neki joga van megtenni ezt a lépést, mert hivatkozhat arra, hogy a szexuális életem káros hatással van a gyerekre és erkölcstelen vagyok. DE HÁT NEM TÖRTÉNIK SEMMI OLYAN!!!! PLÁNE NEM A GYEREK ELŐTT!!! Nyugtassatok meg, ugye nem tehet ilyet??
2008. márc. 19. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs joga elvinni a gyerekt. Ha a bíróság kimondja, hogy te nevelheted a gyereket, és tuti ezt fogja mondani, akkor az apának csak láthatást engedélyez. Ha elviszi, vagy nem hozza vissza a láthatás után a gyereket, akkor az rablásnak minősül és körözést ad ki ellene a rendőrség, ha feljelented. Tehát mindenféleképpen nálad marad a gyerek, még akkor is, ha új párod/ élettársad/ férjed lesz és ebbe a gyermek apja nem szólhat bele.
2008. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti, hogy bármilyen eljárást kezdeményez ellened, de ki az a bíró aki egy olyan apának ítélne egy gyereket aki külföldön dolgozik?? Akkor hogy lenne együtt a gyerekkel és hogy nevelné? A megélhetése miatt meg szerintem nem fog lemondani a külföldi állásáról.

Szexuális életedet meg tudja valahogy bizonyítani?

Az ember azt enged a lakásába akit ő akar és nem hinném hogy ehez bárkinek bármi köze lenne.

Én úgy gondolom, hogy egy 4 hónapos gyereknek az anyja mellett van a helye és nem egy fenyegetőző apa mellett.

Volt esetleg fizikai bántalmazás is? Mert akkor te meg hivatkozhatsz arra!

Nyugodj meg, szerintem a javadra ítélnek majd mert ez az élet rendje szerintem.

2008. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerencsére nálunk nagyon komoly okokat kell felsorakoztatni,hogy elvegyenek egy gyereket az anyjától.

Egyébként,3 éves kor alatt el sem viheti,csak látogathatja én úgy tudom.De amit leírtál,én abból azt veszem ki,hogy téged a gyerekkel csak zsarolni akar,hogy maradj vele,és nem a gyereke érdekli,nem szeretetből teszi.Ez az aberrált viselkedés engem valami elmebeteg pasira emlékeztet,aki nem bírja lenyelni,hogy az undorító viselkedése miatt elhagyták,egyszerűen nem nyugszik bele,hogy vége a kapcsolatotoknak.Az pedig,ha neked van stabil kapcsolatod szerintem csak jó,nincs okod sem tagadni,sem bujkálni az új pároddal,neki meg pláne nem tartozol beszámolóval.Semmi rosszat nem teszel,sőt szerintem ha jól alakulnak a dolgaitok együtt,az a legjobb,ha összeházasodtok.Ez jogilag is tiszta ügy lenne,teljesen elfogadható.Az exnek a magánéletedhez már semmi köze.És házaséletet amúgy sem a gyerekek előtt szokás élni,nem is értem,ezzel mit akart mondani,ez is csak az elmebeteg féltékenységére utal.

Ő az erkölcstelen,hogy egyáltalán ilyen megfordul a dilis agyában.

Szerintem fogadj egy jó ügyvédet,és zárd rövidre a dolgot.

Egyébként,a volt férjem is hasonlóan akart engem megtartani,de miután férjhezmentem,már 6 éve még a gyerekére sem kíváncsi.Tehát őt csak eszköznek tekintette,akivel zsarolhat.De kénytelen volt belenyugodni

a helyzetbe.

Kitartást,és ne hagyd magatokat.

2008. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bírósági per során a bíró szabályozni fogja az apa kapcsolattartását a gyermekkel. mivel pici babócáról van szó így valószínűleg úgy fog határozni a bíró hogy a te lakásodon és jelenlétedben láthatja a babát. Általában ez két hetnte egy-két órát jelent.

Ha nem szertnéd, hogy hozzád fel menjen az apuka akkor lehet kérni a kapcsolattartás más módját is. példul Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatnál.

Én is családgondozóként dolgozom Gyermekjólétinél így tapaszatlatból mondhatom mindezt. Jelenleg van egy ilyem ügyem. A picit az anyánl helyezte el a bíróság. Mivel az anya nem egyezett bele hogy hozzájuk menjen az apa, ezért a bíróság úgy döntött, hogy az anyának kell az apához felvinni a picit. Az anya ezt sem szerette volna, ezért a lakcíme szerinti illetékes Gyámhivatalnál kérte a szabályozott kapcsolattartást. Ez azt jelenti, hogy minden második héten bejön hozzánk (van külön erre a célra egy helyiségünk) az apa és az anya, a gyermekével és egy családgondozó jelenlétében töltik el az egyórát. Mivel egy éves a pici így az anya is bent lehet. Így senki nem tud senkit bántani, nem veszekdnek stb....

2008. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!