Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt a baba mikor...

Mennyi idős volt a baba mikor elkezdtétek a hozzátáplálást? Könnyen ment?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

3,5-4 hónaposak voltak a lányok- úgy néztem,hogy kevés a tej,tápszert nem akartam adni egyiküknek sem (ezt csak azért írtam le,hátha valaki belém szeretne kötni)

Nem volt gond,nagyon kíváncsiak voltak,imádták az új ízeket!

:-)

2011. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 hósan...

Begyulladt a mellem, így nem tudtuk kivárni a 6 hónapot.

Nem mindent fogadott el elsőre. A húslevessel és a zöldségekkel több hónapot kínlódtunk.

2011. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan kezdtük, és 2 hétig csak kóstolgatta az almát, de aztán minden simán ment. Onnantól kezdve mindent elfogadott, és nagyon szerette a gyümölcsöket, zöldségeket.

Én azért kezdtem ilyen korán, mert a tápszert nem akarta elfogadni, tejem kevés volt, és a lányom elkezdett fogyni.

Hozzátáplálás után sokkal könnyebb volt minden.

2011. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat előbb reagálok, az utolsóra tényleg fogyni kezdett?? Csak azért kérdezem mert nekem 3.5 hónapos most a legkisebbem és nem fogy még de stagnál 3 hete és azt mondták, ha 4 hósan viszem mérni és még mindig ugyanannyi akkor el kell kezdenem hozzátáplálni.Máshol meg azt hallottam hogy csak ha FOGY akkor kell aggódni és ezért kérdezem hogy nálatok előtte stagnálás volt súly tekintetében?

Egyébként a kérdésre válaszolva a fiamnál (első baba)gondosan kivártam a 6 hónapot, hát 7 hónaposan se evett még meg csak 1-2 kanálkát, nagyon megszokta a tejcsit hónapokig alig akart mást enni, aztán a rágással is problémáink voltak.

A lányomnál (okulva a fiam esetéből) már 5 hónaposan elkezdtem, sokkal jobban is fogadta! 6-7 hónaposan már húsos zöldségeket, főziket evett, gyümölcsöt is rágcsálta darabokban és ette pépként is.

Mondjuk nála nem takarítottam olyan mániásan hagytam hogy egyedül próbálkozzon, nem érdekelt ha minden olyan ( gyakorlatilag a babakocsi huzatunkat emiatt pl. naponta mostam).Így megmaradt az ételhez való jó viszonya.


Na most a legkisebbem ahogy írtam 3.5 hónapos, anyatejes, de áll a súlya szóval nem tudom nála hogyan lesz, de igen korainak tartom hogy elkezdjem etetni :(

2011. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél 6 hósan, kb 8 hóig döcögős volt, utána nem volt gond. Főleg a második, ő igazi jóevő gyerek, nagy zabagép.
2011. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 6 hónaposan, a másodiknál 6,5 hónaposan, a legkisebbel pedig szintnén 6 hónaposan.

Egyiknél sem volt gond, könnyen ment.

2011. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!