Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy a gyerekem...

Úgy érzem, hogy a gyerekem szükséges rossz.4 hónapos. Orvosi eset lennék?

Figyelt kérdés
Biztos fogok kapni hideget meleget, de nem érdekel. Szeretem őt, de nem tudok vele foglalkozni, minden mást fontosabbnak tartok, ha meg kellene mosni az arcát akkor nem mosom meg, mert majd ráér. Tudom, hogy ez nem helyes, de valahogy nem tudok felülkerekedni ezen a "hanyagságon", nincsenek bennem erős anyai érzések:(
2011. nov. 13. 15:20
1 2 3 4
 1/31 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Esetleg szülés utáni depressziód van ?
2011. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%
Ez elég furcsa nekem. Azt megkérdezhetem, miért akartad őt? Vagy csak besikerült? Apukájával milyen a viszonyod? Természetes úton, vagy császárral szültél?
2011. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Én hasonlót érzek... sajnos :( szenvedek is tőle lelkileg nap mint nap...
2011. nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen első babánál is, másodiknál is. Ma már azt mondom, depresszió volt (semmi örömet nem találtam szegényekben vagy csak nagyon ritkán:((( )

Ezután orvoshoz fordultam, és szerencsére gyógyszer nem kellett (szoptattam) "csak" terápia ahol a mélyen halmozódó dolgokat felszínre lehet hozni. Nekem már az is segített hogy végre valakinek "panaszkodhattam" és feladatokat, teszteket is csináltunk.

2011. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan anyatípusok, akik a pici babákkal még nem tudnak mit kezdeni és amikor már nagyobb lesz, akkor jönnek ki jól, idézőjelben, a gyerekkel.
2011. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
a 4. vagyok, akartuk őket, nem voltam túl fiatal sem (26 és 29 éves) simán szültem, gyorsan, komplikáció mentesen, a szoptatással mondjuk nagyon megszenvedtem, de semmi előzménye nem volt hogy ez lesz velem. Maximum az hogy eléggé egyedül voltam, a férjemet leszámítva de ő meg nem az a lelkizős-beszélgetős típus.
2011. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Akartuk. Párommal nagyon harmonikus a viszony. Természetes úton szültem, nehéz volt.

Nem tudom, hogy ez depresszió e vagy sem.

2011. nov. 13. 15:39
 8/31 A kérdező kommentje:
És ez csak átmeneti? Ha nagyobb lesz akkor már majd kialakul bennem az anyai ösztön, a gondoskodó ösztön? Ez így elég ijesztő. Olyan mintha nem is az én gyerekem lenne, csak valaki itt hagyta volna egy kis időre, és majd jön érte. Egyszerűen nem érdekel. Ha ébren van akkor csak nyűg, sír, akkor ideges leszek tőle, mert mér megint mi a baja, megetetem, megitatom, tisztába teszem, mégis bőg, kihullik a hajam. Ha alszik akkor jó, és reszketek, hogy sokat aludjon, hogy minél kevesebbet legyen ébren. Így nem lehet élni! Így kell ezentúl élnem az életemet? Én nem tudom, hogy ez depresszió e vagy sem. Talán a lelkem mélyén mégsem vártam őt, mégsem akartam őt igazán. Nagyon szabad, kényelmes, már-már hedonista ember voltam, ezidáig, talán ez is a baj.
2011. nov. 13. 16:44
 9/31 A kérdező kommentje:
15:25-ös, hány éves vagy? Mikor szültél? És néha azért jobb? Nekem vannak olyan napok amikor egész jó, de többségében rettenetes. És persze senkinek nem merem elmondani, párom előtt is titkolom, mert szegény akkorát csalódna, talán el is hagyna, ha tudná, hogy ilyen "sérült" vagyok. Úgy kell tennem minden nap mintha ez olyan jó dolog lenne, és közben belül pedig zokogok.
2011. nov. 13. 16:47
 10/31 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb lesz elkezd veled kommunikálni, tudsz vele játszani, ne izgulj, csak azért erre a depressziós hangulatodra figyeljél, sétálj vele sokat.Nincs olyan anyuka, aki néha nem örül, ha elalszik.
2011. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!