Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ti mennyire vagytok...

Anyukak, ti mennyire vagytok kreativak?

Figyelt kérdés

Nalunk pl a 14 honap alatt egyetlen pelenkas doboz sem landolt a kukaban, jatekdobozok, tarolok es szennyestarto keszult belole. A gyerekszobat teljes egeszeben en dekoraltam, fuggonyoket, parnakat varrtam bele.

Otleteket varok meg, hogy ujrahasznositassal milyen jopofa dolgokat lehet letrehozni a gyerek korul.


2011. nov. 13. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!!


Ha tudsz mutatnál képet a babaszobáról?hogy milyen dolgokat csináltál?


Én is elég kreatív vagyok, egyedűl varrni nem szoktam...

2011. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is annak érzem magam, nem újrahasznosítás miatt alkotok, hanem mert jó érzés valami szépet készíteni.

Én csináltam a babámnak a szoptatós párnát, a nagylánynak babzsákfotelt,a kicsinek Adamo szerű hintát, praktikus pártedlit köténnyel vastag átlátszó fóliából, baldachint, falvédőt, függönyt, fali zsebes tárolót. Tegnap varrtam 3 kis székpárnát a kis ikeás székeinkre és a maradék anyagból pedig pici párnákat a játék babáknak. :)

Este még hozzákezdtem egy Adventi fali naptárhoz filcből, de éjjel 3-kor kidőltem:))

Egyedi lesz, 3 gyerek van és a férjem is örülne a napi csokikának, ezért nagy zsebeket készítek:)

Kb ennyi egyenlőre, ezek voltak az elmúlt 1-2 év termései. Persze volt bélelt lepedő, huzat, hasonlók a babakocsihoz.

Én imádok varrni:)

2011. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kreatív vagyok a konyhában (tej- és tojás allergiás a gyerek) és abban, hogyan könnyítsem meg a gyerek életét az állandó vakarózás miatt.

Tényleg büszkeséggel tölt el, amikor ránézek a magam alkotta pizsamájára, mert kézügyességem nagyjából egy ovis szintjén van. Vagy pl. mikor apróka volt, és mózeskosárban volt nappal vagy az ágyon, a forgókat mindenhova kitaláltam, hogyan szereljem fel.


De mindig jó olvasni, milyen ügyes nők laknak kis hazánkban!

2011. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne milyen a gyerekszoba :)


én mostanában kaptam rá az ilyen kreatívkodásokra:) csináltam adventi naptárat kislányomnak, babáinak tervezek kis házat, ötleteket gyűjtök játékkonyhához. Szeretnék sok mindent én megcsinálni :)

2011. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én imádok az lenni, minden téren.

Dekoráció-sütés főzés.

Most, hogy a 2. babámmal a szülés előtt vagyok, már nehezebb, de azért igyekszem.

Nálunk alap az évszak szerinti dekorálás, kisfiammal közösen, őt mindenbe bevonom, imádja.

Befőttesüvegeket szalvétatechnikázunk őszi falevelekkel.

Az asztalra készítettünk gesztenyéből-makkból asztaldíszt.

A régi szobájába festettem egy egész Micimackós falat, de már át kellett sajna festenünk, a mostani szobájába van egy tükrös gardrób, arra üvegfestékeztem a verdákból részleteket.

A virágaim alá gyűjtöttünk nagy köveket, azokat arany-ezüstre festettem és teleraktam a földet (akrill festék, vízálló), nagyon jól néz ki.

Télre diót festünk, wc papír gurigából Mikulást csinálunk, ill. van tavalyról is egy csomó díszünk, amiket készítettünk.

Előszobába volt ilyen is:

damil+vatta+rajzszög

vattából kis golyókat felfűzni egy kb 40-50 cm-s damilra, ebből jó sokat, és felerősítani a plafonra, olyan mintha havazna. De lehet ajtófélfába, vagy csak ragasztani is.

hú rengeteg van, én imádok vele foglalkozni, aztán majd meglátjuk mennyi idő marad a 2 gyerkőc mellett ilysmire.:)

2011. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ez volt az elso nagyobb probalkozasom. Addig volt a falon, amig a mi szobankbol at nem koltozott a sajat szobajaba. Egy regi pledet, kreppapirt es a kisagy kartondobozat hasznaltam fel hozza:

[link]


Valaki emlitette a kreativoskodast a konyhaban. Ezt a tortat csinaltam elso szulinapjara, kb masfel ora volt csak a dekoralas :)

[link]


Ezeket a kepeket keszitettem a bolti ar tizedeert az uj szobajaba. Feher festovaszont, nehany kinyomtatott mesefigurat, tapetaragasztot es temperat hasznaltam:

[link]


Itt eppen keszuloben az uj szoba. A parnakat en varrtam, az agytamlara is varrtam huzatot (berelt lakasban lakunk, ahol a butorok adottak, keves igy a hely, de azert jo, hogy a gyerekszobaban is van egy nagy agy). A fali diszeket vastag papirra nyomtattam ki tobb peldanyban es a darabokat ket oldalu ragasztoval ragasztottam egymasra, igy egy kicsit 3D hatasa van (ezt az otletet dekoracios boltbol "loptam", ott ugyanezekkel a figurakkal horibilis aron arultak.

[link]


Itt mar bekoltozott a babocam :D. Az ajto melletti merce himzett, kis zsebek vannak benne fenykepeknek. A mesefigurak csak ki vannak vagva es fel vannak ragasztva. A fuggonyt is en varrtam.

[link]


Remelem jok a linkek. A dobozokrol nincsenek kepek, de majd csinalok es azt is feltoltom. Ha van kedvetek kuldhettek ti is kepeket, kivancsi vagyok en is :D

2011. nov. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!