Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért csak anyukák...

Anyukák! Miért csak anyukák válaszára vagytok kíváncsiak?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje látogatom ezt a témakört és feltűnt, hogy egyes anyák számára elképzelhetetlenek tűnik, hogy apuka válaszoljon és úgy teszik fel a kérdésüket, mintha csak anya válaszolhatna egy nem nemi specifikus kérdésre.

Ez egy fajta tudatos nemi sovinizmus, vagy tudat alatti?


2011. nov. 1. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiksem. Szimplán elvétve található itt apuka, és ha ő válaszol sem biztosan jön rá mindenki, hogy hímnemű :)
2011. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Amellett, amit első is ír, szülés és szoptatás témakörben pl. nem sok tapasztalatuk van apukáknak, maximum abban jók, hogy hogyan lehet kiborult anyukát összekanalazni. :o)
2011. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez sovinizmus lenne itt, ebben a topikban, pusztán a legtöbben abból indulnak ki, hogy ide úgyis anyukák járnak csak. Ez egy egyszerű megszólítás. Mondjuk én nem szoktam alkalmazni, meg nekem tök mindegy, hogy férfi válaszol-e, vagy nő, csak mondja meg valaki, amit tudni szeretnék. Bár az tény, hogy a válaszok 99%-át úgy olvasom, hogy eszembe sem jut, hogy azt férfi is írhatta esetleg. Mármint ebben a topikban. Érdekes, mert pl. a Kultúra és közösségben, vagy a Politikában kapásból mindenkit pasasnak gondolok, aztán értek már meglepetések :) Mondjuk itt is volt olyan, még amikor a fiam nagyon pici volt, hogy a legjobb ötletet egy apukától kaptam :)
2011. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Másodikon szétröhögtem magam. :)

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2011. nov. 1. 22:16
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Jó kérdés, ez nekem is feltűnt.

A legtöbb családban sajnos apuka csak este hazaesik a melóból, elé teszik a vacsorát, aztán eldől a kanapén egy sörrel, a gyereket meg szinte csak hétvégén látja. Most ez biztos előítéletesnek tűnik, de nekem az a tapasztalatom, hogy itt többségben ilyen pasik feleségei vannak. Volt egy topic, ami arról szólt, hogy anyuka nem emelgetheti a nagyobb gyereket (járni tud, meg minden, csak pl kádba kéne beemelni), mert terhes, és én felvetettem, hogy esetleg apuka nem tudná bepakolni a kádba a gyereket? Hát akkor lettem 96%-osból ennyi, amennyi most vagyok :)

Hogy én hogy képzelem, hogy apuka amikor haza esik, akkor még a gyerekhez is hozzá nyúljon...

2011. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

off: kis utolsó,már megint te vagy?

Senki nem mondta neked, hogy "hogy képzeled, hogy apuka hozzáér a gyerekhez"

A legtöbben annyit tettünk hozzá a tökéletes elgondolásaidhoz, hogy nem minden családban van otthon apuka fürdetésre.

De gondold csak nyugodtan, hogy a ti életetek tökéletes, mi meg csak hülyék vagyunk, és ősembereknek szültünk, ha ez boldoggá tesz:)


On: volt itt egy négygyerekes pasi (?) aki folyamatosan ezekben a topicokban verte a nyálát, azóta azt gondolom,ha ő tényleg pasi volt, jobb, ha nem is jönnek ide férfiak. De amúgy szerintem ez a jelenség nem sovinizmus.

2011. nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

khmm

valszeg azért is mert sok apuka dolgozik napközben én nem ezt a topikot nézi :-)

ha meg haza megy akkor (jó esetben) a saját gyerekével van el és nem feltétlen kíváncsi a mások gyerekére és mások bajára

persze ha mondjuk az lenne a kérdésem h miért nem indul el a kocsi akkor 20 válasz érkezik 99% pasitól :-D


személy szerint én örülök ha egy pasi is válaszol mert ők egy más szemszögből látják dolgokat és ez bizony sok esetben igen hasznos lehet


szal nem elkeseredni hanem írd ki h te bizony apuka vagy és így gondolod :-)

és ne zavarjon ha leszólnk e miatt :-))

sok sikert

2011. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem tudatos...

A családok többségében az anyuka van otthon, ő gondozza, neveli a babát, így nyilván neki van több tapasztalata.

Az apukák többsége pedig este ér haza, az én férjem örül, ha még egy órácskát tudnak játszani, utána pedig fürdés, vacsi, és megy aludni a gyerkőc. Se kedve, se ideje ide nézelődni. (Azért van, hogy egy-egy érdekes kérdést felolvasok neki, és megbeszéljük...)

Biztos van, ami a pasiknak jobban megy, pl. hogy a frászban kell bekötni a gyerekülést. :D

2011. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 65%-os!

Lehet, hogy az én kérdésem volt, amit említettél, csak reagálnék, hogy nem én pontoztalak le:S

Az egyik válaszhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a szoptatás és szülés témakörön kívül szerintem az apukák a teherbeesés és terhesség témakörben sem nagyon tudnának hozzászólni a dologhoz.

2011. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
azért szép is lenne ha a teherbe esésnél nem lennének ott :-DDDDDD
2011. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!