Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jnuárra vagyok kiírva, jelenle...

Jnuárra vagyok kiírva, jelenleg GYES-en vagyok, ebben az esetben mindegy mikortól igénylem a Tgyás-t?

Figyelt kérdés

Kicsit meg vagyok kavarodva ezzel a tgyással -mert ha jól tudom ez az emit már előbb el lehet kezdeni igényelni.

Csak nem értem annak mi az értelme?


2012 májusig jár a GYES nekem, januárra vagyok kiírva.

Hacsak nem születik meg decemberben a babáam, akkor ígyis-úgyis a kevesebb (minimálbérből számított) támogatásokat kapom. A Tgyás igénylésének időpontjától függetlenül...


Nagyon össze vagyok keveredve?



Vagy lehet hoyg előbb kellene Tgyást igényelni, hoyg ne a GYES-ből kelljen gazdálkodni?


Hogy van ez?

Gondolom GYES és Tgyás egyszerre nem kérhető...


2011. nov. 14. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyes-en is vagy,akkor is legfeljebb a szülés várható időpontja előtti 28. naptól igényelheted a T.gyás-t. Hogy mi értelme van? Mert így- ha időre,vagy később születik a kicsi- akkor 1 hónappal tovább kapsz többet a gyes-nél! (ha a szüléskor igényled,akkor 6 hónap Tgyás,de a gyed ugyan úgy a kicsi 2 éves koráig jár. Ha viszont 28 nappal előtte igényled,akkor a kicsi 5 hónapos koráig kapod,de a gyed akkor is 2 éves koráig jár! Érted?)


Jól sejted,2 ellátást nem kaphatsz! A gyes-ről le kell mondanod. PL ha dec.21-re vagy kiírva,és a várható időpont előtt 28 nappal igényled a T.gyás-t,akkor dec.3-án kell igényelni,akkor írsz egy lemondó nyilatkozatot a MÁK-nak,hogy dec. 2-tól szeretnéd lemondani a gyes-t,mert T.gyás-t szeretnél igényelni dec. 3-tól.



Remélem tudtam segíteni!!

2011. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,a példában nem dec. 21 akart lenni,hanem dec.31. Tehát ha dec.31-re lennél kiírva,akkor dec.3-i dátummal igényelheted a T.gyást,ha 2-i dátummal lemondasz a gyes-ről.
2011. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezért kértem korábban, mert több volt, mint a táppénzem, más átlagkereset számítás vonatkozott a tgyásra, mert azt már a következő évben vettem igénybe. Szóval a gyestől csak több lehet és valóban annyival tovább több pénzt kapsz.
2011. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tgyást nem a minimálbérből fogják számolni, hanem a minimálbér kétszereséből vagy ha a tényleges/szerződésed szerinti bér kevesebb, akkor abból.


Az értelme pedig az, hogy a magasabb ellátást a gyerek 2. évéig kapod, de ha a szülés várható ideje előtt 28 nappal, akkor 28 nappal magasabb összeget kapsz, mint a gyes.


Miért nem mentél el táppénzre, miért gyest igényeltél?

2011. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!