Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak akkor vagyok védett a...

Csak akkor vagyok védett a munkahelyemen gyerek 3éves koráig, ha én igénylem a gyes-t?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz,hogy ne küldjenek el ez idő alatt?
2010. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen!
2010. okt. 1. 16:29
 3/16 anonim ***** válasza:

Amint letelik a gyed igényeld meg a gyest,elküldeni biztos nem tudnak,csak akkor mondhatnak fel ha nem vagy sehol,se gyesen se munkában.

Gyes után ha elakarnak küldeni akkor kikell fizetniük a 3 év alatti szabadságokat+ha ott vagy már pár éve akkor 1 hó végkielégités is jár.

2010. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi

bár én úgy hallottam hogy csak a gyed első évi szabiját fizetik

2010. okt. 1. 16:38
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

A felmondási védelem a gyerek 3 éves koráig él, ez független attól, hogy igényled a gyest vagy sem.

A szabadság a tgyás idejére, és a gyed első évére jár, utána már nem.

A végkielégítés csak akkor egy hónap, ha 3 éves munkaviszonyod volt. Ha ennél több, akkor értelemszerűen több fog járni.

2010. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Munkanélküli segélyt lehet igényelni a gyes alatt?

2010. okt. 1. 16:50
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem, vagy egyik, vagy másik. De ha a férjed igényli a gyest, akkor te igényelhetsz álláskeresési támogatást.
2010. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A gyes-t csak személyesen lehet visszamondani ill. lemondani?

Csak mert én már megigényeltem 4.-étől, de még hiánypótlásom van. Hogy működik az átírás a férjemre?

Teljesen új igénylés?

2010. okt. 1. 17:03
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem a munkahelyem küldte el emailbe,hogy mit fizetnek ki,de abban nem csak az első év szerepel.
2010. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Igen te visszamondod, és a férjed új igénylést ad be.

Utolsó válaszoló, nem tudom, mit küldtek neked, a törvény írja elő a szabadságok rendjét, és a törvényben ez szerepel, a tgyás idejére, és a gyed első évére jár szabi, ez teljesen biztos. Valószínűleg maradt bent szabid korábbról, vagy valamit félreolvastál.

2010. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!