Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák, kisgyerekek mellett...

Babák, kisgyerekek mellett igazi fa vagy műfenyő lesz nálatok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk már a baba előtt megvolt a műfenyő, így idén is az lesz (8 hónapos a kislányom). Később sem tervezem az igazit, nagyon sajnálom kidobni. Esetleg cserepeset veszek majd, ha nagyon szeretne igazi fát. Azt meg ki lehet ültetni a kertbe. De én amúgy műfenyő párti vagyok, kivágott semmiképp. Kislány koromban anyukámnak miattam kellett műfenyőre váltania, mert mindig bőgtem, mikor kidobta az élő fát.
2010. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazi, abból is a dézsás fajta. A sima kivágott nagyon hamar lepereg nálunk a nagy melegtől.

A műfenyőt nem szeretem, sajnos nem bírok megbarátkozni vele. Már évek óta dézsás fenyőt veszünk, utána mindig kiültetjük az udvarra, de még egy sem élte túl... :-(

2010. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazi. Én meglennék műfenyővel is, nem ettől karácsony a karácsony, de a férjem ragaszkodik az igazihoz, az igazi fenyő varázsához, ami kicsikorában is annyira elbűvölte. Ugyanezt szeretné megadni a saját fiának is.


Másodiknak: a fenyő gyökerei vízszintesen terjeszkednek, nem lefelé vagy gömb alakban. Dézsás fenyőnél a legtöbb gyökeret egyszerűen elvágják, és ezzel annyi. Nekünk eddig egy dézsás fenyő élte túl az átültetést, de az se nő sehová, 10 éve ugyanakkora, egyszerűen nem hoz rügyeket, csak vegetál.

2010. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Műfenyő.

Panel, dögmeleg, itt 2 nap alatt kipusztul az igazi fenyő. Na meg sajnálom is őket, és még smucig is vagyok, olyan drágán árulják, ezért aztán marad a műfenyő, azt csak egyszer kellett megvenni, és nem szenved itt a melegben.

2010. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős ez a panelmeleg. Nálunk eddig mindig igazi volt, de most már két pici gyerek is van, félek a sok tüskétől. Nálunk is dögmeleg van, pár nap alatt már szárad a fa, volt, hogy már úgy díszítettük, hogy potyogott közben. Ráadásul általában el is utazunk nagyikhoz, így mi is úgy döntöttünk, idén kipróbáljuk a műfenyőt. Kicsit fáj a szívem, de ez van.
2010. nov. 30. 12:23
 6/14 anonim ***** válasza:

én mindig is azt mondtam igazi fánk lesz!! úgy nőttem fel hogy mindig igazi fát díszítettünk..

tavaly is az volt akkor volt a fiam 1 éves hát karácsony után 2 nappal bontottuk le mert hullott és megette volna a gyerek, most a pici 5 hónapos így már meg vettük a műt...


sajnos majd pár év múlva lehet megint igazi

2010. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazi fa.
2010. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Műfenyő. De csak azért, mert praktikusabb.
2010. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Müfenyö lesz.Vettem volna igazit,de a 8 hós mászó fiam mindent megeszik.......A lányom sem piskóta.Nem tudnék minden tüskét összeszedni.
2010. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Műfenyő. Már régóta az van. Nem szeretem az igazi fánál mikor tele van a lakás a tűlevelekkel....
2010. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!