Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti támogatjátok az iskolában...

Ti támogatjátok az iskolában történő meztelen vizsgálatokat? Szerintetek nem túlzás ez már? (Szülőknek célzom, lényeg lennt és a véleményem)

Figyelt kérdés

Ti támogatjátok a diákok nemiszerv vizsgálatát iskolákban,számít a gyerekek véleménye,az hogy milyen érzés nekik,beszéltek velük erről,felvilágosítjátok őket?

Ti hogy éreznétek magatokat ha a ti munkahelyeteken akarnának hasonlót csinálni,hisz nálunk még a magán vizsgálatot sem teremtik meg belegondoltatok ebbe?


Az én időmben nem igen fordult ez elő,,így én nem támogatom,sokan leírták már korábban milyem megalázó volt számukra,és mivel én sem az iskola,üzem,vagy háziorvosommal csináltatok efajta vizsgálatot és még saját elhatáorzásból megyek el bármiféle vizsgálatra,nem mert arra kötelezett bárki ,így gyereknél sem tartom ezt helyesnek,sőt szerintem kiskorúnál szülő nélkül nem is szabadna csinálni.És nem tartom helyén valónak,ahogy kislánynál sem engedném hogy egy vadidegen így vizsgálja meg iskolában,az én tudtom nélkül,úgy fiú gyereknél sem tartom ezt helyén valónak.


2011. nov. 19. 17:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Csak a szülők véleményére vagyok kíváncsi,hogy mit gondolnak,beszélgetnek a gyerekkel róla,számít a gyerek,mert én tejesen megértem a panaszukat és nem úgy néz ki,hogy bárki is meghallgatná az ő érveiket,érzéseiket.
2011. nov. 19. 17:48
 2/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én nem vagyok szülő (sajnos még nem sikerült azzá válnom), de felnőttként is van véleményem a dologról és emlékem is (pedig már több, mint 10 éve volt). A vizsgálatok szükségesek, de tapasztalatom szerint v hanyag múdon végzik el és jóformán csak beírnak valamit minden alaposabb vizsgálódás nélkül v a vizsgáló visszaél a helyzetével.

A mi giminkben volt egy idős doki, aki megkérte a lányokat, h a bugyin kívül mindent vessenek le. Mikor felfektetett minket az ágyára, akkor megkérdezte, h volt-e vakbélgyulladásunk. A választ se várta meg, hanem lehúzta a bugyit, mintha azt vizsgálná, h volt-e. Ennyire hülyének nézett minket, h a has jobb közepe felé fellelhető varratot a bugyinkban kereste.

Nekem volt még vele egy személyes találkozásom is. Igazából a védőnőhöz akartam bemenni, de ő is ott volt. A hajtövemnél volt kiütésem és ő meg akart vizsgálni, szintén melltartó nékül, hiába mondtam, h ott nincs kiütés.

Egyébként az adott orvost egy másik iskolából kizavarták, mert a gyerekek panaszkodtak azért, h kellemetlenül érzik magukat, mert csak a cici meg a punci érdekli. A mi igazgatónőnk meg kiröhögött minket, amikor gyűlésen bepanaszoltuk.


Támogatom az orvosi vizsgálatot. Legyen szemvzsgálat, magasság és súlymérés minden évben. Lányokat és fiúkat bizonyos kor felett vigyenek tininőgyógyászhoz, ill. urulógushoz. Maradjon meg a fogászati kivizsgálás is. De mindezt nagyon szigorúan ellenőrzött formában végezzék és amint valaki visszaélést jelez, abban az esetben alaposan vizsgálják ki a dolgot. Olyat pedig ne csinéljanak, h 5 gyereket küldenek be, akiknek egyszerre kell levetkőzni szinte meztelenre, mert irtóan megalázó.

2011. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elég sok mindenben egyezik a véleményünk,nálunk nem voltak ilyen durva vizsgálatok,sose vettem volna le a bugyim az iskolaorvos előtt,ahogy most az üzemorvos előtt sem,de lehúzni se hagytam volna,anyu botrányt is csinált volna ebből,mert ahhoz hogy egy gyerek megfeleljen az iskolában ahhoz nem kell hogy pucéron vizsgálják,a nemiszervéhez,formájához meg semmi köze,vagy a melle méretéhez az iskolaorvosnak,de még a körzeti orvosnak sem.


Az alapvizsgálatokat én is támogatom,azok fontosak szerintem is.A többit viszont visszautasítom,azok igen durvák már.


Szerintem jó ötlet a korhoz kötött urológiai,nőgyógyászati vizsgálat,de kényszer hatására azt sem szabad végezni,csak kis,fiatalkorú gyerek esetén szülői hozzájárulással, nagykorúnál meg gyereknek joga kellene lenni már arról,hogy dönthessen és az orvos neme is meg kelljen hogy egyezzen a gyerekével,külön,csak orvos jelenlétében vizsgálni,felvilágosítva előszőr a gyereket,csak szükséges mértékig levetkőzve,nem meztelenül és csak beleegyezéssel szabadna.Ezt kötelezővé tenni nem szabadna,csak felajánlani a vizsgálatot.



Ha ilyen vizsgálat nem a gyerek beleegyezésével történik az olyan mintha erőszakot követnének végülis el rajta,igen megalázó.Meg nekem sem mindegy ki az orvos,akkor egy gyereknek sem az.

2011. nov. 19. 18:18
 4/18 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem még kicsi a gyerekem, de biztos megtapasztaljuk ezt is. (Mármint a témát...)


A kötelező fogorvosi, orvosi vizsgálattal egyetértek, de nem ebben a formában. Bár, nálunk nem voltak ilyen durva visszaélések...

Általános iskolában bugyiban, zokniban, kis trikóban voltunk, de nem kettesben az orvossal (a gyerekorvos egyébként is nő volt), hanem az asszisztens, védőnő is ott volt.

Középiskolában egy ilyen vizsgálat volt, ahol melltartóban, bugyiban voltunk, tény, nem a legkellemesebb emlék, de kb. ennyit láttunk egymásból tornaóra előtt is.

Nem is értem... melltartólevétel? Mégis miért kellett levenni? Minek levenni a bugyit? Nálunk nagyon konzervatív volt az igazgatónő, ha ilyen panaszt hallott volna, biztos, hogy utánajár és nagy botrányt csap.

Sokkal jobb lenne, ha pl. egyenként mennének be a gyerekek, de erre sajnos, se idő, se kapacitás. A szülői beleegyezés se rossz ötlet...


Nekem eddig az üzemorvossal csak pozitívak a tapasztalataim, mert a cégem egy magánorvosi rendelővel van leszerződve, normális felszereléssel, diszkrét rendelőben, normális orvosokkal. A lehető legszakszerűbb és legudvariasabb "kiszolgálásban" részesültünk, mert ha a legkisebb panasz is lett volna, akkor lehet, hogy a rendelőtől elbúcsúzunk. Azt pedig biztos nem szerették volna, végül is 200 ember után fizettünk.

2011. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! NEkem ilyen szinten meztelen vizsgálat. MAx bugyi és melltartó. Egyszer elfelejtettem h másnap orvosi vizsgálat lesz és nem vettem fel reggel melltartót.Akkor kellett bugyiban állnom a doki elött. De akkor is csak annyi volt h megnyomkodta a hasam. Meg kérdezte h miért nem hordok melltartót.(Tényleg csak ilyenek miatt hordtam meg tesiórán.) 26L, másfél éves kiscsaj anyukája. A nemiszerv és vizsgálata nem az iskolaorvos feladata. Egyébként mi egyesével,max 2esével mentünk be!
2011. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem üzemorvosnál volt hasonló tapasztalatom..

de, hogy iskolásoknál is már meztelenül vizsgáljanak...szerintem felháborító. Nálunk ilyen még nem volt :S

2011. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

Felháborító.

Nehogy véletlenül az orvos észrevegyen a gyereken bármilyen elváltozást, bármi a szülőnek talán fel sem tűnő rendellenességet a gyereken, főleg a nemi szervek környékén (legalábbis abból kiindulva, hogy egy 12-13 éves kölyök már nem igazán szereti pucéran mutogatni magát a szülei előtt)... Még a végén kezelné/meggyógyítaná. Isten ments.


Valóban felháborító.

Nem is értem, hogy gondolják...

2011. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

ma 21:41 vagyok.


Még annyit, mielőtt bárki megkövezne: a fenti véleményemet annak ellenére alkottam meg és írtam le, hogy 11 éves koromban molesztált az asztmám diagnosztizálását és kezelését végző orvosom. (És nem olyan kis gyengéd módon, hogy bekukkantott a bugyimba...)


Ennek ellenére igenis úgy gondolom, hogy nincs ezen mit felháborodni, főleg ha megnézzük, hogy hogyan viselkednek a mai tizenévesek.

Most úgy őszintén: szerintetek mit néznek legtöbbször az iskolaorvosok a gyerekek nemi szervén?

Tudjátok például, hogy ilyen vizsgálatok alkalmával hány gyereknél tapasztalnak eltérést? Tudjátok, hogy a HPV vírus ma hány 12-13 éves kisfiúnál jelentkezik condylomákkal?

Hogy hány ilyen korú gyerek él már nemi életet - még ha csak saját magával is? A kislányok legtöbbje öntudatlanul okoz magának külső és belső sérülést "örömszerzés" közben?

2011. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, sztem te totál nem érted, h mi mire gondolunk. Nem arra, h nem akarjuk, h megvizsgálják a gyereket, hanem arra, h hogyan. 100%, h nem egy iskolaorvos élvezi, amit lát. Éppen ezért kell szakorvoshoz vinni inkább a meztelenkedős résszel. A másik meg az, h van olyan iskola is, ahol egyszerre 5 gyereknek kell bemenni és levetkőzni. Tudom, tapasztaltam.
2011. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 joci23 ***** válasza:
Hol történt ez? Ne haragudj, nem vagyok szülő. Velem sosem fordult elő iskolás koromban ilyen vizsgálat, és tudomásom szerint nem is tartozik a nemiszerv vizsgálata a kötelező iskolai vizsgálatok közé. Nekem elég gyanús ennek az egésznek a szabályossága.
2011. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!