Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti támogatjátok az iskolában...

Ti támogatjátok az iskolában történő meztelen vizsgálatokat? Szerintetek nem túlzás ez már? (Szülőknek célzom, lényeg lennt és a véleményem)

Figyelt kérdés

Ti támogatjátok a diákok nemiszerv vizsgálatát iskolákban,számít a gyerekek véleménye,az hogy milyen érzés nekik,beszéltek velük erről,felvilágosítjátok őket?

Ti hogy éreznétek magatokat ha a ti munkahelyeteken akarnának hasonlót csinálni,hisz nálunk még a magán vizsgálatot sem teremtik meg belegondoltatok ebbe?


Az én időmben nem igen fordult ez elő,,így én nem támogatom,sokan leírták már korábban milyem megalázó volt számukra,és mivel én sem az iskola,üzem,vagy háziorvosommal csináltatok efajta vizsgálatot és még saját elhatáorzásból megyek el bármiféle vizsgálatra,nem mert arra kötelezett bárki ,így gyereknél sem tartom ezt helyesnek,sőt szerintem kiskorúnál szülő nélkül nem is szabadna csinálni.És nem tartom helyén valónak,ahogy kislánynál sem engedném hogy egy vadidegen így vizsgálja meg iskolában,az én tudtom nélkül,úgy fiú gyereknél sem tartom ezt helyén valónak.


2011. nov. 19. 17:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Volt már korábban egy ilyen kérdés...én,mint 2 gyerekes anyuka MAXIMÁLISAN elutasítom.
2011. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A 21.41-es totál nem érti miről van itt szó szerintem.

Van ahol nem is vizsgálnak meg,de ott kell tök meztelenül feküdnöd,beterpesztened a gyerek nemétől függetlenül percekig több osztálytárs jelenlétében akár,,mert van ahol azt jegyzetelik le,hogy mennyire vagy fejlett vagy azt sem,nem is vizsgálnak mégis megalázó helyzetbe hozznak.

Nem tudom én is jártam suliba és nem épp az volt a jellemző,hogy 13 évesen sexeltünk volna és nemibetegek lettünk volna,max csak kamuztak hogy ki szűz vagy nem,de azt is 8.-ban.Bocsi de én felnőttként is szakorvossal vizsgáltatom magam,nem akármilyen orvossal és nem mások előtt,még asszisztens sincs jelen,csak orvos vizsgálatkor,úgyanis szégyenlős vagyok,és azért lettem nagyon szégyenlős mert én is megtapasztaltam hogyan állnak hozzá a fiatalokhoz,hogyan alázzák meg,pedig nálunk még ilyen vizsgálatok nem is voltak.

Lehet te szereted megalázni magad,mások előtt vizsgáltatni pucéron,még ha szükségtelen is a meztelenség hozzá,hisz a nemiszerv megtekintéséhez sem kell szakorvosnál sem meztelenül feküdni és beterpeszteni ember áradat előtt,akkor tedd csak ezt,de azért mert ez neked tök normális és milyen szupi azért a többi embert nem kell megalázni,más helyett ne dönts,mert neked ez tök jó volt,meg megfelelő.Egyébként meg sokszor mivel nem szakorvosok nem is veszik észre az elváltozásokat,ugyanis csak ránézhet a nemiszervhez,nem érhet hozzá.

Azon gondolkodj el nem hiába szakosodtak az orvosok.Szerencse hogy ne te döntesz az emberek felett,mert azt hiszem mindannyiunkat sárbataposnának és lealáznának évente akkor többször is és minden féle kínos,megalázó vizsgálatra köteleznének orvos választhatósága nélkül.



De Jocinak üzenem fiúknál középiskolában is bevezették a nemiszerv vizsgálatát,van ahol vizsgálnak van szükület,van ahol nem vizsgálnak,csak ott kell ácsorogni egy száll semmibe akár 5-ösével egymás előtt nem közölve nem kötelező,még az alapvető diszkréciót sem betartva,és nem hinném egy vizsgálathoz,ahol az orvos vizsgál ott akár 3 asszisztensre is szükség lenne,akik csak az adatokat rögzítik a kartonokon,így nem hinném,hogy nekik az ilyen jellegű vizsgálatokat látniuk kellene,mert így még cikibb és kínosabb minden.És lányoknál is hallottam már hogy sok helyen nekik is le kell venniük mindent és úgy felfeküdni az ágyra,beterpeszteni és jó pár percig így kell lenniük.Ha ez nem megalázó,akkor nem tudom mi az.


Szerintem igen durva,az internet tele van a fiatalok panaszával és teljesen igazuk is van.Amikor én suliba jártam még,még alsóneműre sem kellett sose vetkőznünk,de az alapvizsgálatok megvoltak mindig és mindig egyenként vizsgáltak,pedig valahol még orvosi szoba se volt,amik viszont most mennek az iskolákban igen durvák.Még az üzemorvosomnál sem tapasztaltam ilyet,mindig mindenhol azt vizsgálták ami az adott munkám elvégzéséhez,diáknál az iskola az szükséges.


Szerintem igen felháborító.

2011. nov. 20. 10:55
 13/18 A kérdező kommentje:

Azért azt még leírnám,hogy ez akár pici elsős vagy alsós gyereknél is előfordulhat,nincs még gyerekem,de azt el se tudnám képzelni,hogy kislányomnál,vagy kisfiamnál a jelenlétem nélkül,amikor még ennyire kicsi egy idegen ember csak elkezdjen így vizsgálódni,aztán meg csodálkoznak ha sírnak a gyerekek.De egy kiskamasznál is igen ilyesztő az egész helyzet.


Azért gondoljunk bele sok lány 16-20 éves kora körül megy el nőgyógyászhoz igaz ott bonyolultabb,kiterjetebb vizsgálat van és jól körülnéz orvos tekintetében is,felkészül,utána néz mindenek,de hogyan félnek,mennyire izgulnak,pedig oda a saját döntéséből megy sokszor barátnő,anyuka kíséretében,akkor egy iskolás gyerek mit érezhet.


Nagyon eldurvult minden és sokszor semmit nem tartanak tiszteletben,a gyerek meg csak a szülőjére számíthat.

2011. nov. 20. 11:01
 14/18 anonim ***** válasza:
És még azt hozzátenném, h lányokat inkább női orvosnak, fiúkat férfi orvosnak kéne vizsgálnia.
2011. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazat kell adnom ismét neked.Amikor fejlődésben van egy kamasz,fiatal felnőtt akkor is sokall könnyebb levetkőzni,sokall kevésbbé kellemetlenebb egy veled egyező nemű orvos előtt.A kamaszkorban meg erre még jobban ügyelni kellene.Én az első nőgyógyászati vizsgálatomat is csak női orvossal tudtam elképzelni,így kizárt lett volna hogy férfi iskola orvos nézegessen a bugyimba.


Pár fiú ismerősőmnél volt még általános kb. 6-7. osztályba nemiszerv vizsgálata női orvos előtt,vizsgálatnak nem mondanám,mert elő kellett venniük,hátra húzni a bőrt,ahogy mondták,de olyan megalázottnak még sose érezték magukat,igen felháborodttak és nem is beszéltek róla utána,de igen látszott rajtuk,el voltak vörösödve,tudtuk mi van,de mire középsuliba mentünk akkor beszélt csak pár közülök róla.


Arra is gondolni kellene,hogy évek múltán is érzi még mindenki a megalázottságot,nem felejt.Mindenki emlékszik arra és érzi ha valami nem stimmelt,valami nem volt helyes.

2011. nov. 20. 11:12
 16/18 joci23 ***** válasza:
100%
Mikor vezették be ezt a vizsgálatot? Három éve végeztem középiskolában, de még hallomásból sem ismerek ilyen esetet. Persze ezzel nem akarom megkérdőjelezni a szavahihetőségedet. Én is elég sokszor voltam középiskolában kötelező vizsgálaton, de max gatyára kellett vetkőzni. Ami alatta volt, arra végképp nem voltak kíváncsiak. Még rá sem kérdeztek, nemhogy nézegették volna. Nekem ha azt mondta volna a doktornő, hogy toljam le a gatyámat, biztos kiröhögöm.
2011. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, Joci, arról a kötelező vizsgálatról van szó, amiről írsz. Neked szerencséd volt, nem minden iskolában durva a dolog. A mi sulinkban a fiúknak is szerencséje volt, de a lányoknak nem. A doki egy vén perverz volt. Ezt nem kitalációból mondom. Onnan nem jött ki úgy lány, h ne érezte volna rosszul magát, főleg, mikor lerántotta a bugyit, h belekukkancson. Ő nem volt felelős a nemiszerv vizsgálatért. Ha torokgyulladással is ment be hozzá valaki, akkor is leparancsolta a melltartót (hallgatáshoz azt nem kell levenni). Az iskola meg cseszett az oldalunkra állni, mikor jelentettük (mégegyszer hangsúlyozom, h mindenki, egyöntetűen). Ofönek mi is elmondtuk, h a bugyiban kereste a nemlétező vakbélgyulladásos heget és emiatt mi nem vagyunk hajlandóak hozzá menni következő évben. Erre az volt a válasz, h akkor igazolatlan lesz az óra.
2011. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolsó írónak teljesen igaza van Joci23,ha a férfiak egészségét megkérdezed hogy van e nemiszerv vizsgálat iskolákban akkor a válasz igen,fiúknál egyre gyakoribb és már középiskolában is,akár minden évben,lányoknál meg most kezd egyre nagyobb teret ölteni,van aki nagyon támogatja ez férfiaknál van,de szerintem attól hogy valaki támogatja,nem hinném mindenkit erre kellene kötelezni,igen megalázó az egész.De ha az orvosi vizsgálatoknál kutakodnál az interneten ott is le lesz írva úgy mint nemi fejlettség vizsgálata címen van vizsgálat,amire nem kötelezhetnének,de nem mondják el,a diákok meg nem mernek semmit tenni,mert lehurogják őket és sok helyen még tömeges vizsgálatok is vannak még ilyen vizsgálatnál is.


Ha gyerekem lesz én igen oda fogok majd figyelni vele ez ne történhessen meg.

2011. nov. 22. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!