Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba tervezése előtt...

Második baba tervezése előtt mi mindenen rágtátok át magatokat, hogy jöjjö-e a kistestvér?

Figyelt kérdés
Nálunk a helyzet a következő:férjem már a kisfiúnk születése előtt mondta, hogy majd kell a kistestvér. Nekem is ez az álláspontom. De olyan sok minden aggaszt a jövőt illetően. Naponta 100* gondolom át a témát és mégsem érzem magam biztosnak, hogy kell-e a második vagy sem. Ti mi alapján jutottatok a végső döntésetekhez? A szempontok, amik miatt nem tudok dönteni:mi lesz it Mo.-n évek mulva, ha már most ilyen sz@r a helyzet? Anyagilag egészen nehéz akkor lesz igazán, amikor már mindkettő iskolába jár. Fogjuk-e bírni? A kisfiam székrekedéses, biztosan megviselné egy testvérke érkezése, ezt viszont tutira nem akarom. Na a türelem terén sem vagyok biztos magamban:(
2011. nov. 20. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy gyereket akartam, a párom kettőt, de beletörődött, mert elég érthető indokaim voltak. Epilepsziás vagyok, és az elsőt is 32 évesen szültem.

Aztán nem vettek vissza a munkahelyemre, a páromat kinevezték (több pénz, amit nem veszünk észre, mert CHF hitelünk van, nem kicsi), úgyhogy rábeszélt a második babára. 4 éves lesz a lányom, mire jön a tesó. Szóval nekem sokáig tartott, mire rábeszélt.

A lányom nagyon várja a tesót, de nyilván lesznek majd féltékenykedések, de nem nagyon aggódom miatta.

Anyagiak: várhatóan néhány év múlva a párom még feljebb lép a szamárlétrán, a CHF hitelünk remélhetőleg HUF hitel lesz nemsokára, aminek a részlete alig lesz kevesebb, viszont hamarabb lejár.

Türelem: hááááát, az nálam sincs meg mindig... :)

13 hkm

2011. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem volt egyikünkben sem kétség, nem merültek fel olyan kérdések, mint nálad. Szerintem még várj, ha ennyi ellenérved van.

Mi nagyon-nagyon szerettük volna a második babát is. Anyagi helyzet az a mai világban kinek biztos? Lényeg, hogy felsőfokú végzettségünk van, 10év munkatapasztalat. Párom most jól keres, én max gyedet kapok a 2. után. Hogy mi lesz a jövőben? Majd mindent megteszünk, hogy a maximumot hozzuk ki magunkból.

A jövőre nemigazán lehet, mostanság alapozni, annyira változik minden.

Neked nagyon sok ellenérved van. Várjatok.

Közel 3 éves és 9hós baba anyukája, akinek segítsége semmi, senki.

2011. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképp várunk még, hiszen a férjem külföldön dolgozik, csak érdekel, hogy más, hogy vélekedik. Szeretnék még babát, de nemtudom később fog-e változni az én hozzáállásom,lesz-e ennyi kérdés bennem.
2011. nov. 20. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

ha lesz baba, akkor max 3 ev legyen a korkulonbseg- ez volt az en feltetelem


ciki, nem ciki- le kell fogynom a babahoz - szinten az en feltetelem


a fiamnak lathatóan kell egy testver, jot tenne neki - ferjem és én is igy gondoltuk


- szexmentes idoszak- ez is ilyen ciki nem ciki dolog, teny, hogy a ferjemet jobban megviselte, hogy terhesseg alatt nem lehetett szex, utana meg en nem akartam 3 honapig kb (nem elveztem na, es nem vagyok olyan, aki eljatsza) - ezt ugy oldottuk meg, hogy ugyis ki kellett menni a ferjemnek kulfoldre egy fel evre, ugyhogy akkorra idozitettuk (amivel most nagyon megjarjuk, mert elsore sikerult a baba, es ugy nez ki csak szules utan ket hettel tud csak hazajonni :(()


- anyagilag sporolunk, mert muszaj, eddig volt havi 2-3 etterem, ezek utan havi 1 lesz (vagy az se), inkabb rakunk felre


nem tudom, igazabol nem volt ez a nagy atragas, mondtam a ferjemnek, hogy megvan a kivant fogyas (30 kilot fogytam), 35 eves koromig vagyok hajlando szulni (nem vagyok csucsformaban, sok betegsegem van :(), o mondja meg mikor.


aztan egyik este mondta, hogy jo akkor juniustól legyen babaproject. mondom hurrá :D és lőn :) (elsőre osszejott a baba :)


nem tudom hogy birok majd a ket gyerkoccel egyutt (mar most erzem, hogy a pocaklakóm a fiam fejere fog noni) (a fiam uh alkalmaval mindig bemenekult a mehlepeny moge, a lanyka a pociban most meg visszarug a dokinak, de durvan nagyot, es mindig jon a kezemhez, akarhanyszor a hasamra teszem :)) de igy szep az elet :D


szekrekedes ellen ajanlom a tököt, most van itt a szezonja, finom is, és segit tenyleg.

a masik, hogy eloszor nyilvan nem fog neki orulni, de gondolj bele, elete legszebb ajandekat kapja: egy testvert

2011. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi is a 2. babánkat várjuk. Igazából - biztos hülyén hangzik - de én csak annyit dilemmáztam, hogy megkérdeztem a férjemet, hogy ő mit gondol. Kettőnk közül ő a vállalkozó, ő hozza a pénzt, és benne soha egy szemernyi kétség nem merült fel arra vonatkozólag, hogy el tud-e tartani még egy babát anyagilag. Egyedül csak attól tartott/tart, hogy nekem nem lesz elég energiám két kicsi igényeit kiszolgálni és én nem fogok tudni eleget foglalkozni velük. Sokat beszélgettünk erről. Anyámmal összevesztünk, mikor szóba került, hogy talán harmadik baba is lesz egyszer, azt mondta, felelőtlenség, hiszen nem tudod, mit hoz a jövő és nem fogom tudni egyedül eltartani őket, ha úgy alakul. De szerintem ez ugyanúgy 1 vagy 2 gyerekre is igaz. A férjem azt mondta, hogy ha a cége csődbe megy, ő akkor is bármikor talál jól fizető állást magának, mert top10-es szakember (rendszermérnök, és két volt munkahelye is, akiket otthagyott, mind a mai napig foglalkoztatják őt szerződéssel, tehát van igény rá). Ha viszont valami betegség miatt lerobban, - így fogalmazott, hogy "míg az agya ép", egyetlen mozgatható testrész nélkül, csak a fejével elvezeti a céget. Csak nekem kell ebben társnak lennem.


Azonkívül - mikor szóba került a kistestvér téma, még egyéb dolgokon is elmerengtünk és számításba vettünk: pl- milyen a munkahelyem perspektívája (egyre kevesebbet fizet, leépítések vannak, stb), vagy milyen a komfortigényünk (a házunk nincs kész, az meg nem buli, hogy egy gyerek mellett napi 8+ órát dolgozzak, utána este mossak, főzzek, takarítsak - a ház adottságaiból kifolyólag - nehezebben, mint egyéb kész házban elő családok; ezt most vígan elvégzem itthon és két gyerek mellett is könnyebb lesz elvégezni, mint gyerek+teljes munkaidő mellett). De olyasmi, hogy hova tart ez az ország, és ezért ne vállaljak gyereket... Hát, ez soha meg nem fordult a fejemben.

2011. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!