Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha eltűnik teszveszes ajánlott...

Ha eltűnik teszveszes ajánlottként feladott küldeményem, a kártérítés kinek jár, mennyit kell fizetnem a vevőmnek?

Figyelt kérdés
Csak amennyit ő utalt nekem igaz? cucc ára+postaköltség?
2011. nov. 25. 19:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
a postának nincs felelőssége?
2011. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Ha eltünt a feladvány, a posta kifizeti a feladónak a feladási díj 15szörösét.
2011. nov. 25. 21:46
 3/25 anonim ***** válasza:
köröztetted? mert szeretik azt mndani, hogy eltűnt, de egy ajánlott levél nem tűnhet el nyomtalanul.
2011. nov. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nagy érték tűnt el? És tuti biztos, hogy eltűnt? Ilyenkor rengeteg csomagot, ajánlott dolgot küldenek a karácsony miatt, így lelassul a kézbesítés.
2011. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Amúgy igen csak az az összeg jár vissza, amit a vevő átulalt, egy forinttal sem több. Miért kérdezed? Talán követelőzik a vevőd?
2011. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

szerintem csak amennyit ő utalt neked.

ha jár a postától vissza pénz, akkor szerintem annak a fele is visszajár neki...

kifizette már a posta a feladási díj 15szeresét neked?

2011. nov. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Miért járna vissza annak a fele amit a posta kifizet??? Az eladó cucca tűnt el, tehát anyagi kár őt érte, nem a vevőt. A vevőnek annyi jár, amennyit ő átutalt az eladónak, semmivel sem több.
2011. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A héten nyújtottam be a tudakozványt. Azt mondták a postán, eltarthat 30 napig is míg utánajárnak a feladványnak.

Én úgy tervezem, hogy azt az összeget utalom vissza a vevőmnek, amit ő utalt nekem, semmivel se többet és semmivel se kevesebbet.

A többi az enyém.

2011. nov. 26. 13:56
 9/25 anonim ***** válasza:

Én amit tennék: most visszafizetném a vevőnek az utalt összeget. Nem várnék 30 napot, semmit.

A különbözetet elraknám. MIért? Mert én jártam utána, én vártam 30 napot......

2011. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hú pont hasonló szituban vagyok, csak én vagyok az eladó.

Én rengeteget postázok, még sosem volt semmi gond, és max. 2 nap alatt mindig megérkeznek a csomagok.

Szerdán küldtem el a vevőnek egy csomagot, péntekre legkésőbb meg kellett volna kapnia, de semmi...

Természetesen megvan az ajánló cédula, ha hétfőre sem ér oda, nekem is lesz pár köröm a postán.

Bocsánat, hogy belekérdezek, de ha én pl. visszautalom, a nem kis összeget (11000 ft) a vevőnek, akkor utána velem mi lesz? visszakapom valahogy a csomagom, vagy kifizeti a posta??

2011. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!