Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fizetünk hálapénzt a...

Miért fizetünk hálapénzt a szülésért az orvosnak?

Figyelt kérdés

Én még messze állok a szüléstől, csak olvasgattam a kérdéseket/árakat.. Megdöbbentő. 50-100-150 ezrek kerülnek az orvos zsebébe a fizetésén felül szülésenként, amiből naponta nem is egy van? Komoly betegség miatt rendszeresen járok orvoshoz, nagyon örülnék neki, ha rendesen meg lennének fizetve, megérdemlik, viszont amíg én nem vagyok megfizetve rendesen, és ő jóval jobb anyagi helyzetben van, mint én, ráadásul még egészséges is (anyukák esetében pedig egy gyermek születése és nevelése a nem húszfillér..), addig nem adnék pluszpénzt.


Mindenki adott szüléskor az orvosának? Mi történik, ha nem kap? Utólag kapja, ha kap, szóval a szülést már levezette, a kontrolokon bunkóztak esetleg valakivel, aki nem adott akármilyen okból kifolyólag?


Csak kíváncsi vagyok, hogy működik a dolog..


2011. nov. 27. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 10-20.000.- Ft szoktak adni. De ebben benne vannak a terhesség alatti vizsgálatok is.

Adni pedig azért kell,mert másképp lehet,hogy nem látnak el.

2011. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem szeretnék fizetni, én sem kapok pluszpénzt - amit nem adózok le! - pedig lelkiismeretesen végzem a munkám.

Nagy pofátlanság előre tarifát mondani egy ingyenes ellátásért. És ha egyszerre 5 pénzes kismama szül, azokkal hogy foglalkozik egyszerre?

2011. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De mi az, hogy nem látnak el? Ez TB támogatott dolog, nem? Szóval, megteheti a doki, hogy nem végez el rajtam valami vizsgálatot, ami kötelező? Persze, nem a magánrendelésről beszélek.


Meg, én úgy értelmeztem, hogy a szülés után adják a nagy összeget. Vagy ezek szerint már előtte?

2011. nov. 27. 22:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam a dokimnak egy fillért sem, jártam hozzá magánrendelésre, időpontra, vártam fél-egy órákat, fizettem 15 ezret alkalmanként. Szülésnél pont ő volt bent ügyeleten, pökkhendi bunkó volt, férjem is ott volt, mondta, hogy ennek egy fillért sem... 6 hetes vizsgálatra nem is mentem hozzá vissza! Aztán irogatott e-mailt, hogy köszönés nélkül távoztam a kórházból, meg hogy nem jelentem meg a 6 hetes vizsgálaton... Gondolkoztam visszaírok neki, de inkább töröltem a levelet... Gondolom be volt már tervezve neki a plussz pénz.

Volt szülésznőm is, aki koncertről jött be hozzám, végig ott volt velem, tündér volt, lelkiismeretes, ő viszont nem fogadta el a pénzt! Ennyi a különbség!

2011. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Butaság, hogy nem látnak el. Persze, hogy ellátnak. Ha felkérsz egy orvost, hogy legyen ott akkor amikor szülni fogsz (ez amúgy nem dolga), akkor fizetned kell egy úgymond "rendelkezésre állási díjat". Ha nem kérsz meg külön egy orvost erre, akkor az ügyeletes orvos fogja levezetni a szülést. Nem olyasmiért kérnek pénzt, ami amúgy ingyenesen járna.

Ettől függetlenül a kérdésfeltevővel mindenben egyetértek és én is hasonló cipőben járok és nagy dilemmám, hogy mitévő legyek ha eljön a pillanat.

2011. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
a plusz szolgáltatásokért fizettem: éjjel hívhattam, őt kerestem többször is szilveszter és újév napján is,mert nem tudtam,hogy induljak-e a kórházba vagy sem. Együtt értünk be a kórházba, mikor szültem. Összesen a 9 hónap alatt kb. 200ezret biztosan otthagytunk nála...
2011. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló: örülök, hogy végül kifogtál egy rendes orvost:) Az első dokid is csak a fent említett "zsebpénzek" miatt akarhatott szülész-nőgyógyász lenni..


5-ös: én is így gondoltam, ahogy leírtad, de kicsit elbizonytalanodtam, ahogy a GYK-n az erről szóló kérdéseket olvasgattam. Pláne a leírt árakkal kapcsolatban.. Oké, hogy az ember stabil anyagi körülmények közé szüljön csak gyereket, de én stabil anyagi helyzet mellett sem tudnék lazán kipöckölni százezreket hálapénzre.


Azért jó olvasni, hogy vannak még szülészek/szülésznők, akik nemhogy keveset kérnek, de el sem fogadják.

2011. nov. 27. 22:34
 8/16 A kérdező kommentje:
A 200/9 hónap ilyen plusz rendelkezésre állás mellett egész "viselhetően" hangzik a fentebbi kérdés áraihoz képest.. A plusz segítségért hálát megértem, csak gyakorlatilag mindenhol olyanokat olvashattam, a tömörség kedvéért sarkítva, hogy azért kell 50 felett fizetni, hogy egyáltalán ellásson, vagy ne legyen bunkó.
2011. nov. 27. 22:41
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magándokim van és nem lesz olcsó a szülés, de nem érdekel. Ez most nagyképűen hangzik, de én nem bízom egy olyan orvosban, akit akkor látok életemben először. Meg azt sem viselném el, h mindig minden vizsgálatkor más nézegessen.

A dokim nagyon jó, remek ember, 100%-ban megbízunk benne a férjemmel és barátnőm 2 terhességét is végigkísérte. Mindketten bármikor hívhatjuk bármilyen panaszunk vagy kérdésünk van. Türelmes, készséges, és mindent érthetően elmagyaráz. Nem paráztat be feleslegesen.


Voltam olyan dokinál is, akihez bementem egy rutinvizsgálatra és olyan lekezelő, undorító stílust még egy orvossal sem tapasztaltam. Lehet, h pont kifogtam, de ez elég volt ahhoz, h inkább fizessek és tudjam, h bármikor számíthatok az orvosomra, ismer engem. Mivel rég várt baba én ezért bármit megadunk férjemmel, h a lehető legnagyobb figyelemben és biztonságban érezzem magam és a babám a terhesség alatt.

2011. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De magánrendelésre eleve úgy megy az ember, hogy belekalkulálja az árakat, és a lehetőségeihez mérten a pluszt is, ez oké.


Akkor így teszem fel a kérdést:

tegyük fel, én, mint átlagember, aki nem készült hosszú időn keresztül pénzzel a szülés orvosi részére, teherbe esem. Átlag fizetés nekem és a páromnak, ami egy gyermeket anyagilag elbír, de magánorvosra és 50+-os hálapénzre nincs lehetőségem. Tegyük fel (most nézzük a legoptimálisabb lehetőséget), nem lesz semmi komplikációm terhesség alatt, nem igénylek külön ellátást, plusz időt, csak bejárok a kötelező körökre a dokimhoz rendelési időben. A szülés beindul, az éppen ügyeletes orvos levezényli a szülést. Utógondozásra pedig ugyanúgy rendelési időben járok, ahogy előtte.


Ilyenkor fizetünk? Ha ügyeletes orvos és az én dokim két különböző személy, kinek adják a hálapénzt? Aki végigkísért a terhesség alatt, vagy aki segédkezett a szülésnél? Mindkettőnek? Szerintem, mivel senki nem tett ilyenkor szívességet, alapjáraton nem kellene adnom.

2011. nov. 27. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!