Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van más is aki sajnálja a...

Van más is aki sajnálja a szülésért kiadott hálapénzt a dokitól?

Figyelt kérdés
Én igen. Szoktak azzal érvelni, hogy ha az ember felfogad egy orvost, akkor az akkor is bemegy a kórházba, ha épp hétvégén éjjel indul be a szülés. Bár én nem biztos, hogy felfogadok bárkit is. De annyian írták itt is, hogy igazából a szülésznő az, aki úgymond elvégzi a "munkát". (induljunk ki abból, hogy nincsenek komplikációk, nem kell császármetszés). Barátnőm is nem régen szült és ő is mondta, hogy igazából a doki ha ott is volt akkor se nagyon csinált semmit, mert nem volt mit csináljon. És kapott érte 60 ezer forintot az orvos, míg a szülésznő, aki az egészet levezette 10-et.... Arról nem is beszélve, hogy az ember szerintem egy gyerek érkeztével millió hasznos dologra el tudná költeni azt a több tízezer forintot. Szerencsére nem vagyunk szegények, de több száz ezer forint lesz, amiket vennünk kell és ezek után igenis sajnálom kidobni az ablakon azt a 80 ezer forintot, amit a dokimnak illene adni. (mert a terhesgondozásért 8 ezret adok neki) Más is van, aki így gondolja?
2009. ápr. 8. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én--ezért nem is volt fogadott dokim...van nekük fizetésük...ez a munkájuk..ha pénzt adsz az se garancia semmire
2009. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó lenne már az "illik" kifejezést elfelejteni.

Felfogadsz egy dokit, megkérdezed mennyiért vállal, megállapodtok az árban, kifizeted. Ez oké, ez egy szerződéses viszony.

De én soha nem adnék csak úgy pénzt orvosnak, csak ha valami extra szolgáltatást kérek. Akkor viszont előre megállapodom vele az összegben.

Sokszor látom, hogy nyugdíjasok, kismamák az utolsó fillérjeiket vakarják össze, mert ILLIK adni a dokinak. Felejtsük el.

2009. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Január 1-én (2005-ben), este 9-kor kezdődtek meg nálam a fájások. Megvizsgált a szülésznő, majd az ügyeletes orvos, és éjfél körül szóltak a fogadott orvosomnak, aki hulla részegen betámolygott levezetni a szülésemet. Hát gondolom, sejtitek, nem sok mindenre volt képes az éjszaka, ráadásul nehéz szülés volt, de reggelig csak a szülőágy szélén ült és a szívhangfigyelőt rakta néha a hasamra.

A vizsgálatokért sosem kért pénzt a 9 hónap alatt, úgyhogy emiatt kapott 25000 Ft-ot. És az ügyeletes szülésznőnek csináltattam egy óriás ajándékkosarat. Ha ő nem jól végzi a dolgát, lehet hogy ottmaradtam volna a szülőágyon.


Úgyhogy én sajnálom, hogy fogadtam orvost!

2009. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled,főleg azzal hogy ha nincs semmi klompikáció(és miért lenne?)akkor az orvosok többsége nem csinál semmit.Mindent a szülésznő végez.Ezért van már sok nyugati országban,hogy a szülésznő látja el a kismamát a terhesség alatt és a szülésznél is,tehát nem fogadnak orvost.Ha baj van akkor az ügyeletes doki ott van.Csak nálunk ezt nem fogják bevezetni,mert nem lesz akkor hálapénz,és mennek majd tüntetni az orvosok!

Én is elgondolkodtam azon ha legközelebb szülök akkor "csak"szülésznőt fogadok fel.Én teljesen ledöbbentem ezen amikor szültem(a párom mégjobban).15 éve szültem az első fiamat akkor a doki csinált mindent,a szülésznő aszisztált!Most meg megfordult a világ!Mi azért döntöttünk úgy hogy 40000ft-ot kap "csak" a doki.Szerintem ezzel a készenlétét megfizettem!

2009. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom rá a 80 ezret , amit kér, viszont nálunk ez úgy műdködik, hogy szülésznőt csak akkor fogadhatsz, ha van fogadott dokid is.

A szülésznőkről csupa jót hallok, Ők megdolgoznak, a pénzükért, de a dokitól én is sajnálom. 32 hetes vagyok, majd meglátom hogy "sikerül" az egész:)

2009. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet hogy lepontoztok.

Mi nem vagyunk gazdagok, és én is úgy kapartam össze a pénzt, de ha tehettem volna 200 ezret is adtam volna a dokimnak, nagyon rendes volt és a terhességem alatt is bármikor hívhattam ha volt kérdésem.

A kórházban mindenki annyira kedves volt és figyelmes, mert mindig szól a többi dokinak.

34 hetesen bekerültem hamarabb akart kijönni a bébi :)

olyan bánásmódot kaptam, hogy el sem hittem, pedig csak 30 ezret tudtam neki adni, ja és vasárnapi nap civilbe bejött meglátogatni, mikor megszültem .

2009. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak még, akik hasonlóképp gondolkodnak, mint én. :-)

Kedves 10:23-as! Én értelek. Persze, hogy mikor úgy érzed törődnek veled szived szerint 200 ezer forintot is odaadnál, ha tehetnéd. Csak én úgy vagyok vele, hogy járok a dokimhoz a terhesgondozásra, ott vagyok kb 5 percet és kifizetem a 8 ezer forintot. A terhességem előtt is havi szinten jártam hozzá ilyen-olyan nyavajákkal és adtam a 10-12 ezreket, mikor mennyi volt. Szerintem a szülésig épp eleget ki fogok fizetni a pár perces ultrahangokért.

Megjegyezném: említett barátnőm, aki 60 ezret adott a szülésért azért adott annyit, mert a 3 hetenkénti vizsgálatokért ő nem fizetett.

2009. ápr. 8. 10:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

10:23-as vagyok

én minden hónapban 5000-et fizettem és nem 5 perces vizsgálatokért

de hát ez is orvos függő

ő nem volt pénzéhes, örülök, hogy őt választottam, megint nála fogok szülni :)

2009. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem a védőnőmet,hogy érdemes-e orvost fogadni és ő is azt mondta,hogy ha annyi pénzünk van,hogy nem tudjuk hova tenni,akkor fogadhatunk,de senki nem fog helyettem megszülni! Na meg én nem is ismerek egy orvost se,akit megfogadhatnék, mert SZTK-ba járok,ahol 2 orvos váltja egymást,de van,hogy orvos sincs bent a terhesgondozáson,úgyhogy én nem fogadok senkit, majd az ügyeletesnél szülök.
2009. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

31 Hetesek vagyunk.Nálam elvi kérdés a -hálapénz-!

Nem azért esküdött föl annak idején az összes doki,hogy pénzhajhásszássá degradálja ezt a csodálatos hivatást(véletlenül sem foglalkozást!)Ezt bizonyára egyesek"elfelejtették"...Szomorú és elkeserítő,mert segíteni:önzetlenül kellene!a kismamákon!Ez az én privát véleményem.Tisztelet a kivételnek!

2009. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!