Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES, GYED, TGYÁS, Tp. Kérlek...

GYES, GYED, TGYÁS, Tp. Kérlek aki tud írja le, hogy mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYES-en vagyok június 18-a óta. Összejött a tesó, de még kicsi a terhesség /6 hét/, ha minden rendben lesz a terhességgel akkor milyen pénzre számíthatok? Hogy jönnék ki a legjobban? Nagyon fontos lenne, mert minden pénz jól jön. Én azt hittem, hogy úgy megoldható ha januárban /amikor betöltöm a 12 hetet/ kiveszem a maradék szabimat és utána elmegyek tp-re a szülésig és utána ezt a pénzt fogom kapni, nem pedig minibálbér utáni GYED-et. Olvastam egy-két kérdést és teljesen megijedtem, mert már végképp nem tudom mi lenne jobb. A GYES-t meg anyukám kérné a maradék időre, mert a kisfiam nem jár bölcsibe és az a pénz sem jönne rosszul. Ha valaki tud kérem írja le, hogy hogyan jönnék ki a legjobban. Köszönöm.
2011. nov. 29. 16:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha mindent jól értettem, akkor ha most december elején elmennék szabira és utána tp-re /hogy ne haladjam meg a 180 napot/ akkor a régi bérem után kapnám a GYED-et?
2011. nov. 29. 17:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne legyél többet gyesen az évben mint 6 hónap és akkor ugyanazt kapod mindenből amit az első gyereknél is kaptál. Szóval én azt mondom, hogy még a héten de legkésőbb a jövő héten kezd meg a szabit a munkahelyeden és utána menj táppénzre. Akkor még éppen kevesebb lesz a gyes mint 6 hónap. Ezt nekem is csak utólag mondták ugyanígy voltam mint Te és véletlenül úgy jött ki, hogy 5,5 hónapot voltam gyesen utána szabi és táppénz. Hát mit mondjak...a fejemet vertem volna a falba ha átlépem a 6 hónapot és emiatt kevesebb pénzt kaptam volna 2 évig. :O Minél előbb jelentkezz a munkahelyeden már holnap, hogy terhes vagy és ki szeretnéd venni a szabijaidat de legkésőbb a jövő héttől vagy inkább most 1.-től. Nekem is a férjem kapja most a gyest mert Ő meg (hivatalosan) munkanélküli.
2011. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Most olvastam még a kommentedet...igen, jól értetted, még most el kell menned szabira, hogy ne lépd túl a 6 hónapot a gyessel. A 180napod nem lesz meg de az nem számít ez esetben, ugyanazt a pénzt fogod kapni amit az előző gyerekkel kaptál.

2011. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocs én a munkában töltött 180 napra gondoltam mert az nem lesz meg de az nem is kell. :O
2011. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál. :)
2011. nov. 29. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Várjatok csak! Elvileg hivatalosan nem igényelheti sem a nagyi, sem az apa a Gyest az első gyerekkel ha te szabin vagy táppénzen vagy. Csak akkor jár nekik is ha te is jogosult vagy rá, tehát csak akkor vagy jogosult ha más helyről nem kapsz pénzt vagy dolgozol 6 órában.

2011. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.válaszoló vagyok.

Hát, mi kapjuk a gyest apának. Hivatalosan én dolgozom, apa munkanélküli. Az már más kérdés, hogy épp szabin vagyok vagy épp táppénzen de elvileg dolgozom. Mi beszéltük 2x is ezügyben a Magyar államkincstárral (persze azt nem mondtuk, hogy igaziból sohasem fogok dolgozni) és azt mondták, hogy persze jár a gyes apukának. Én lemondtam mert visszamentem dolgozni de apa meg közben munkanélküli lett. Nincs ezzel semmi gond. Mindenki így csinálja aki teheti, sőt gyes mellett dolgozni is lehet max. 6 órát naponta.

2011. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ez olyan hülyeség amit írtál!! Ha én is jogosult vagyok rá akkor minek igényelné helyettem más??? Ennek semmi értelme nincs!
2011. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mond vissza a gyest nehogy meglegyen a 180 nap gyesen, menj el táppénzre!!
2011. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!