Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Társadalmilag és emberileg...

Társadalmilag és emberileg tényleg "furcsa", ha az ember örökbefogad a meglévő 2 gyermeke mellé egy 2-3 éves gyereket úgy, hogy lehetne sajátja is?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiunk, most várjuk az öcsit.

Sokat beszélgettünk a harmadikról, és úgy érezzük mindketten, hogy jó lenne örökbe fogadni egy nagyobb, 2-3 éves gyermeket. Igazából a válaszok nem befolyásolják a hövőnket, csak érdekel, hogy mások hogy állnak a kérdéshez.

Köszi a válaszokat!


2011. nov. 30. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem elítélendő, de én inkább úgy szülöm a 3.-at.
2011. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne elítélendő? Egy ismerősöm most fogadott örökbe egy újszülött babát a már meglévő két kisgyereke mellé. Bevállalták mert úgy érezték meg tudják tenni. Számomra tiszteletre méltó dolog. De persze csak akkor ha felkészülten megfelelő hátérrel vágnak bele ilyen nagy dologba és nem a kiváncsiság kedvéért!
2011. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadásnak meg vannak a feltételei. Gondolom ezzel te is tisztában vagy. nekem az ismeretségi körömben van olyan anyuka akinek mivel nem lehetett sajátja az örökbe fogadás mellett döntött. Elsőre szerencséje volt, mert egy újszülött gyermeket kapott, miután kiderült, hogy az újszülöttnek van egy testvére is aki 1.5 évvel idősebb volt. Úgy döntöttek hogy azt is elhozzák. Nagyon jó szülők, szeretik a gyerekeket viszont a nagyobbiknál ugye ez a kötődés az ősbizalom anya hiányában megtorpant. Sokkal több a nagyobb gyerekkel a felmerülő probléma mint a kicsivel. Ráadásul mire mindkét gyereknél az örökbefogadás véglegesítődött több mint egy év volt.

2-3 vagy több éves gyermekeknél akik feltehetően már születésük óta intézetben vannak sok esetben viselkedési és szocializációs zavarra , esetleg mentális lemaradásra lehet számítani a gyermeknél. Szerintem ezzel jobb ha tisztában van az aki örökbefogadásra adja a fejét.

Az intézetben nevelkedett gyermekek nevelése bizony nem egy tündér mese. Bizony sokszor érzi úgy magát az örökbefogadó, hogy ő mindent megtett, ennek ellenére kudarcot érez mindvégig. Ezek a gyerekek több türelmet, figyelmet, szeretetet és gondoskodást igényelnek mint korabeli társaik akik születésüktől fogva élnek családjaikba.

Úgy gondolom ennek tudatában érdemes elgondolkodni azon, hogy kinek érdemes illetve ki alkalmas az örökbefogadó szülő szerepére.

2011. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is régóta gondolkozom ezen:)!

Van egy 3 és egy 7 éves kisfiam,mindenképpen szeretnék egy kislányt is,de nem merek már szülni,mert a pici fiamnál probléma volt a pocakban,magzatvizet is vettek,ahol természetesen kiderült,hogy egészséges,de már nem mernék újra teherbe esni.

Ha csoda történne,és a törlesztő részletünk annyi lenne,mint 3 éve,egy percet sem gondolkodnék az örökbefogadáson:)!

2011. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazán szép gondolat a Tiéd. Nagyon szép, ha kivitelezitek is. Mondjuk én úgy érzem, nem tudnék ugyan úgy szeretni egy örökbefogadott gyermeket, mint egy "saját"-ot. Pedig az egésznek csak úgy van értelmem. Sőt úgy gondolom, hogy egy örökbefogadott gyereknek még több szeretetre lenne szüksége. Ezért nem leszek én örökbefogadó. Mondjuk van már három gyerekem, azt hiszem elég nagy feladat lesz az ő felnevelésük nekem már.
2011. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép tőletek, hogy örökbe akartok fogadni egy gyereket, holott lehetne még saját is!
2011. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa lenne: Nem az, ha ilyet látok. Hanem ha én tennék ilyet. Most így hirtelen, azon túl, hogy elsőre persze szép dolog, de ilyen dolgok merülnek föl bennem: Fogom majd tudni úgy szeretni, mint a vér szerinti gyerekem? Nem lesz bennem egy olyan rossz érzés, hogy egy gyerek miatta nem születhetett meg? Mert 2-őt tervezünk...


Lehet, hogy ezek teljesen alaptalan kétségek, de elsőre mégis ilyesmik fogalmazódnak meg bennem. Leginkább magamban vagyok bizonytalan.

2011. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Természetesen tudom, hogy nem megy egyik pillanatról a másikra, meg kell felelni és nem is egyszerű.

Mindenképp nagyobbat szeretnénk, egyrészt mert a várakozási idő rájuk sokkal kevesebb, másrészt mert nekik sokkal kevesebb az esélyük, rengetegen újszülöttet akarnak, de mi részben pont az ő kis problémáin szeretnénk segíteni, hogy elfelejthesse ami vele történt és boldog élete lehessen egy jó családban.

Még átbeszéljük, kb 95% az igen, de ezt csak 100-nál indítjuk. :)


Köszi a válaszokat!

2011. nov. 30. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!