Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt szolnoki anyukák?

Vannak itt szolnoki anyukák?

Figyelt kérdés

Mit csináltok egész nap?

Merre mentek?

Mennyi idős a csemetétek?

Hétvégente milyen programokra mentek?


2011. dec. 1. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
bocsi ez engem is érdekelne, nemsoká költözünk szolnokra és kiváncsi lennék (bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam).
2011. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond.
2011. dec. 1. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen. Mi Szolnokon lakunk.:)

Nem sokára betölti kislányom a 21. hónapot.

Mit csinálunk? Készülünk a bölcsibe (januártól), ezért (is)sokat járunk közösségbe (játszóbölcsi, ringató, babaszínház, babatorna).Amihez épp kedvünk van, oda megyünk. Délelőtt program és/vagy séta, piac. Előtte főzés. Fél 12kor ebéd, utána alvás. Délután uzsi után boltok, kötelező elintéznivalók. Mikor alszik én netezek, majd vasalás, vagy csendben elvégezhető dolgok. Fél7kor vacsi, fél8kor fürdés, utána tv, játék, apát várjuk haza. 9 körül fekvés.

Hétvégén egyik, majd másik nagyszülőkhöz megyünk. Nagy élmény ha vonattal, vagy busszal mehetünk.

Miért kérdezed?

2011. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Bár már nem Szolnokon lakunk, de a fiam egy éves kora körül a szüleimnél laktunk pár hónapig. Akkor sokat jártunk a Tisza partra, a Széchenyin lévő állatkertbe, Abonyba a vadasparkba, illetve a játszóterekre. Na meg róttuk a köröket altatás gyanánt az anyukámék háza körüli utcákban.

Egyébként tuti Szolnokon is van baba-mama klub, zenés foglalkozás 0-3 éves korig. Esetleg erre rákereshettek. Illetve láttam egy játszóházat is a belvárosban, bár ezt nem tudom, milyen.

2011. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert én 1 éve élek itt. Jelenleg 5 hónapos lesz a lányunk. Nagyon programot nem találok, amit lehetőség lenne. Az a gondom, hogy én a pörgést szoktam meg a változatosságot. Itt ez számomra nincs.

Nyilván a lányom korát tekintve a játszóház kilőve, még akkor is, ha a párom főnöke egy ilyet is üzemeltet. Bábszínház, kultúrközösség (mint pl. játszóterezés) szintén.

Amit én itt tudok magunkkal kezdeni, az annyi, hogy naponta 2× sétálunk délelőtt és délután. Nyáron született, akkor még a jó idő miatt 2-3 órákat lent voltunk, most max. másfeleket reggel és délután. A vásárlást ilyenkor intézem el. Párom vagy délelőtt, vagy délután dolgozik (angol tanár).

Egy anyukával szoktam sétálgatni, neki már 1 éves lesz a fia. Ők járnak itt a Szecskán a könyvtárba babafoglalkozásra.

Mivel én alapból 'feszült' vagyok, ha a lányom sír az utcán, így nem merem oda elvinni. Sajnos szóltak már meg azért, mikor még 1-2 hónapos volt, hogy sírt az utcán. Hiába rohantam vele haza a Lidl-től egészen a Lovasig... hát kellemetlenül éreztem magam, ahogy rám néztek.


Viszont valamilyen programot ki kell találnom, mert sokszor egymagam 'megőrülök'.. egész nap a bababeszédet hallgatni. Kell a felnőtt társaság.

Plusz szeretném szocializálni a lányunkat, már ha ilyenkor ez már lehetséges!

2011. dec. 1. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne érezd magad rosszul, ha sír a gyerek!A kicsik már csak így tudnak jelezni akármit akarnak velünk közölni! Én 4 hónapos kora óta hordom a kislányunkat ide-oda. Azt hiszem, ennek is köszönhető, hogy 21 hónapos korára értelmesen beszél, énekel, mondókázik. Nézd meg a megyei könyvtár honlapját, ott részletesebben olvashatsz a Ringatóról, a Bababszínházról. Mindkettőre járunk 4 hónapos kora óta. Nagyon ajánlom! (Az utóbbi egyébként ingyenes, ezért azon többen vannak.) De megnézheted az Essere2 mit ajánl ilyen pici babáknak. Oda is jártunk sokáig, azt is szerettük. Én is sokat tanultam ezeken a foglalkozásokon, sok ismeretség köttetett, és a gyerek is jól érezte magát. Szinte mindenhol magabiztos a gyerek, én ezeknek a foglalkozásoknak is betudom!(a 2. válaszadó voltam megint)
2011. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én még ugyan még kismama vagyok, de hamarosan megszületik a lányom. Én már most kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz amikor nagyobb lesz és már nem csak az én társaságomat igényli. Nem tudom, hogy milyen helyekre tudnám majd elvinni, ráadásul nincsen olyan ismerősöm akinek lenne babája :S

Valószinű majd annyi lesz a programunk hogy a Tisza parton és a Kossuth-téren fogunk sétálgatni...

2011. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Akkor majd szólj és sétálunk együtt. Szeretem a Kossuth teret és a Tisza partot! :]]]

Addigra már lesz annyi idő, hogy nem kell rohanni haza etetni és stb., hanem kifogja bírni a lányom :]]]


Könnyű szülést és jó egészséget nektek! :]

2011. dec. 2. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyre lehet elvinni, csak szét kell nézni.Már leírtam az előzőekben, ha valóban érdekel titeket. A fent leírt progik nagy részére már igen pici kortól vihetitek babátokat. Később pedig úgyis a játszóterezés lesz a legérdekesebb elfoglaltsága. Nem feltétlenül a Kossuth tér nekik a legérdekesebb,a maga csupa beton mivoltával...
2011. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!