Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES-en lévő anyukák nem...

GYES-en lévő anyukák nem érzitek magatokat slamposnak?

Figyelt kérdés
Megfordult a fejemben, hogy slampos vagyok. Több mint 3 éve vagyok otthon (terhességgel együtt) és a ruhatáram kissé kopott, szegényesnek tűnik, vagy csak én tűnik szürkének. Megnéztem magamról a hétvégén készült képeket magamról, hát csalódás ért, hiába volt rajtam farmerszoknya fekete harisnyával, kifestve körmöm mélybordó színűre, egyszerű fekete felsővel, az egész lényem öregesnek tűnt. Az is rendben van, van rajtam 5 kg súlyfelesleg, a pocakom látszik kicsit. Alig várom, hogy visszamenjek dolgozni, végre kicsit több pénzünk lesz, és a hajam is rendszeresen lesz melírozva. Ááááááááááá!
2011. nov. 30. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Néha igen. - 5 éve vagyok itthon terhességgel együtt (3 gyermek anyukájaként) és nem vágyom vissza dolgozni, bár nálam ez kicsit bonyolult is lenne- hosszú lenne az okát leírni.

Mellesleg most nem vagy magaddal elégedett,de majd 5 év múlva nézd meg a képet,csodálkozni fogsz,hogy milyen jól is nézel ki a képen! -ez egy arany igazság: a jelenben egy kép sem tetszik,de ha majd pár év múlva a kezünkbe kerül egy-egy fénykép,akkor bizony újra szeretnénk ilyen jól kinézni!


Üdv: 3 lányos

2011. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha visszamész dolgozni, az biztos fog segíteni, de nem azért mert újra melírozva lesz a hajad :)

Az amit érzel, inkább belülről fakad, de amíg be vagy szűkülve az "otthon vagyok a gyerekkel" életformára, addig nehéz másképp gondolni (tapasztalat...). Meg hát mennék én is szívesen ezerfelé meg vásárolnék is ezt-azt, de a fizum helyett a GYED ezt nem teszi lehetővé sajnos.

Én annyit újítottam, hogy színes a hajam, amit magam csinálok (szőkítés, lila, rózsaszín árnyalatokkal) meg előszedtem a régebbi vadabb, punkosabb cuccaimat. Néztek már meg furcsán, de jobban érzem magam így, mint vénasszonyosan, meg hát sztem bőven 30 alatt belefér.

2011. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. :(

Ha lent vagyok a babámmal sétálni, nézem a kirakatban magam és elszomorodom, hogy de sz@rul nézek ki. :(

A hajam csak lóg (derékig ér), a szemöldököm nincs kiszedve, a ruháim kopottak és hülyén is állnak. :(

Sokszor rácsodálkozom más kismamákra, hogy milyen szinten toppon vannak, és én hozzájuk képest milyen toprongy vagyok. :(

Nem igazán van segítségem, apa egész nap dolgozik, ha hazajön, akkor max fél órát babázik, de egyébként mindent én csinálok, semmi időm nincs magamra. :(

Imádok babázni, de mióta megszületett a lányom, én megszűntem létezni szinte.

2011. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és utolsó válaszoló, beleláttok a fejembe!!! :-) Én éppen ma reggel estem át egy krízisen! Szénaboglya fej, nagy mellek és fenék..... Hát,na nem vagyok büszke magamra, úgyhogy változtatni fogok. Elmegyek fodrászhoz! :-)
2011. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem gyesen vagyok, hanem munkanélküli vagyok és én is így érzem magam. A szekrényemben semmi jó cucc, minden kopott, bolyhos. A kirakatokat csak nézegethetem, mert nincs pénzem. A munkanélküli is lejár pár héten belül, utána semmit nem kapok.
2011. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem sincs segítségem,a Párom is csak holnap reggel jön haza,itthon is dolgozik- persze nem nekem segít-de pénteken reggel megy is újabb 24 órát lehúzni.. én a minap úgy megijedtem,mikor a tükörbe néztem :-) meg is feledkeztem a szemöldökömről,amit előtte jó 1,5 ha nem 2 hete szedtem utoljára... Így emberek közzé?? Végül is én ezt úgy szoktam,hogy ápolom magam,amikor időm engedi- szemöldök szedés a wc-n ülve,semmi perc alatt kész (kar nyújtásnyira van a szekrény,ahol a szemöldök csipesz és a pipere tükröm van), köröm reszelés szintén a wc-n ülve :-) Ilyenkor már előkerül a sapka,így az utcán nem kell szégyenkeznem,itthon meg mindig fel van kötve. A ruhákból,ahogy a 2. válaszadónak,nálam is előkerültek a régebbi ruhadarabok,sőt,a Párom egy-egy cucca is előkerül,melyeket már nem használ-alkalma nincs rá (pl motorozó Tasmán ördögös ujjatlan pulcsi a nyáron,egy ős régi terepmintás szoknyával,hosszú szárú dorkóval :-) nyáron tyű de jól mutatott!!)


Kedves Kérdező!

Egy hajfesték nem kerül sokba,és még Te is be tudod melírozni a hajad,vagy esetleg az egyik barátnőd,testvéred,vagy még a Férjed is! Így olcsón megúszod :-)

2011. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam annak. Egyszerűen nem tudnám elviselni, ha rosszul néznék ki, ez csak rajtam múlik. Minden nap igenis sportolok, odafigyelek az étkezésre, öltözködésre. Persze, vannak rosszabb napjaim nekem is, de azok elmúlnak:)
2011. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudom elviselni, mégis így van. :(

Nincs időm magamra. Totál egyedül vagyok a gyerekkel.

Amíg ezt a 2 sort leírtam, 4x kellett felállnom, mert nem tud meglenni egyedül. :(

Mondjuk még csak 8 hónapos, de folyton mozgásban van. :)

Reggel 8-tól este 8-ig csak ketten vagyunk. Ha apa itthon van, akkor is nagyrészt az én feladatom a gyerek is és a háztartás is, mert apa fáradt. Ja, még jó, hogy én nem vagyok az.

2011. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!