Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más anyuka is itt, aki a...

Van más anyuka is itt, aki a gyerek (megélhetés) miatt nem válik el? Hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elegem van! 9 hónapos a fiam. Ha elhagynám, nem tudnánk hova menni, ráadásul semmi jövedelmem, csak a családi pótlék, így meg se kapnám a gyereket. (Így értem a megélhetést, nem a sajátomra gondolok.)

Teljesen kivagyok, legszívesebben kiugranék az ablakon. Csak a fiam miatt nem teszem.


2011. dec. 2. 11:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is szívből sajnálom, hogy ilyen helyzetbe jutottál!


Nem tudom, a kapcsolatoddal mi van/lett. Szerintem azt kell átgondolnod, hogy látsz-e esélyt annak rendbetételére, illetve hogy szeretnéd-e ezt egyáltalán. Ha igen, akkor ebbe az irányba kell elindulnod.


Ha ez lehetetlennek tűnik, akkor viszont azon kell gondolkodnod, hogy miként és hogyan tudnál új életet kezdeni a kisfiaddal.


Sajnos én gyerekként tapasztaltam ezt, hogy a szüleim "csak a gyerekek kedvéért" maradtak együtt, na ezt a megoldást nem javaslom.

A gyerekek MINDENT megérezne, függetlenül attól, hogy mennyi idősek.


Ha halál boldogtalanul "vergődsz" a jelenlegi állapotodban, az hosszú távon lehet hogy jobban tönkre tesz titeket, mint ha szerény anyagi körülmények között kell élnetek, de szabadon és boldogan.


Ne érts félre, én nem vagyok a válás híve kicsit sem, de úgy őrlődni, hogy a kapcsolat rendbetételére nulla esély van, akkor már én is azt mondom, inkább külön.


Így ismeretlenül nehéz, hogy hogyan is lehetne, de próbálj segítséget szerezni. Szülők, barátok, a kicsi mehet bölcsibe, ha elválsz, gyermektartást is kapsz, Te elmehetsz dolgozni, és albérletbe. Nem azt mondom, hogy ez minden nő álma, de ha nem megy máshogy...


Így vagy úgy, kívánom, hogy találj megoldást és változtass(atok)!

2011. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hol vannak a barátaid, ismerőseid, szüleid? Tőlük nem tudsz segítségt kérni?
2011. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zkriszti3 ***** válasza:
Kérlek írj bővebben a gondjaidról,hátha segíthetünk.
2011. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nincs már sajnos senkim, édesanyám pár éve halt meg.


Konkrétan akkor van baj, ha itthon van egész nap. Most pl. nem volt dolgozni a héten betegség miatt, itthonról dolgozott. Nem érti meg, hogy a gyereknek mikor aludni kell, csöndben legyen. Nem érti meg, hogy nem fogom kitiltani a konyhából azért, mert ő főz. Mikor én főzök, akkor is bejöhet, elmolyol a lábamnál, sosincs ezzel gondom. Kicsi a lakás, ha alszik, zajmentesen kell lennünk. Ma reggel a konyhába költözött dolgozni, hogy ott nyugta lesz, de a gyerek szemére kamillát kellett volna főznöm, mert begyulladt. Nem tudtam, mert ő befoglalta. Reggelire főzött, persze a kupit otthagyta maga után. Én csak azért szoktam szendvicset enni reggel, hogyha délelőtt elalszik a gyerek, ne kelljen zörögnöm.

Mindemellett egy rabszolgának érzem magam, ha itthon van, mert nemcsak a saját dolgaim kell megcsinálnom (meg a gyerekét), hanem utána is kell pakolnom, de minden este legyen azért ő kielégítve, ha nincs kedvem, akkor is.

A "beszéljük meg" nem jön be, mindig balhé annak is a vége. Nagyon szeretem, de elegem van, ez van, mióta megszületett a gyerek. Azon gondolkodom, éjszaka hol aludjak ma, hogy ne legyek itthon. (Külföldön élünk, nincs senkim a környéken.)


Ma kirándulni mentünk volna 3 napra, de bement sértődöttségében dolgozni, szó nélkül.

Apróságoknak tűnnek a gondjaim, tudom, de ma eljutottam arra a szintre, ha nem lenne a fiam, már rég nem itt lennék.

Kedves első, nem kapnám meg a gyereket, ha válnék, és abba belepusztulnék, ő a mindenem.


Köszönöm, hogy írtatok, olyan jó kisírni magamból így, hogy nincs senkim.

2011. dec. 2. 12:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Most azóta bőgök, annyira elegem van. Még jó, hogy Manóka alszik, és nem látja.
2011. dec. 2. 12:20
 6/17 A kérdező kommentje:
Talán összefoglalva azt mondanám, nekem a gyerek az első mindenek előtt, és úgy érzem, neki saját maga. És ettől kiborulok.
2011. dec. 2. 12:21
 7/17 anonim ***** válasza:
Ugy van ahogy az elso irta. Egyedul allo anyakent a gyereket beveszik bolcsibe es te elmehetsz dolgozni. Anya es csaladfentarto leszel egyszerre igy bolcsibe beveszik. Csak ugye az elso lepes az, hogy munkat kene talani mert anelkul nem valosithato es munkat talalni sajnos nem egyszeru. Baratnom volt hasonlo helyzetbe. O talat munkat es eljott a ferjetol, azota mar el is valtak. O is alberletbe koltozott kettesben egy masik anyukaval akinek volt szinten egy kisfia. Igy emgoszottak egy 3 szobas lakast. Volt egy kozos nappali meg 1-1 szoba ahol aludtak a gyerekekkel. Felesbe nem volt annyira veszes es meg a gyerekfelugyeletet is neha megoldottak ha valami intesznivalo volt. Lehet neked is egy hasonlo anyukat kene keresni mert egyedul fizetni az elberletet eleg nehez lesz. Mindent meg lehet oldani csak megoldasokat kell keresni. Nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetbe vagy de nem szabad tovabb szenvedni. Kitartast nektek, es remelem talatok valami megoldast!
2011. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 zkriszti3 ***** válasza:

Nyugodj meg.Nincs nagy baj,legyél rafinált ne ideges, mert azt kihasználja.20 éve vagyok a párommal megtanultam úgy irányítani,hogy szabadságot is adok neki.

Vedd elő minden rafinériád és ne sajnáld bevetni.

Sok sikert !

2011. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, leírom mit gondolok az új infók tükrében:


Először is nem érzem azt, hogy a kapcsolatotok menthetetlen.

Mert:

-nem azt írod, hogy megcsal 5 másikkal

-nem azt írod, hogy ő nem szeret

-nem azt írod, hogy Te már nem szereted, vagy mást szeretsz

-nem alkoholista, nem ver


Vannak közöttetek problémák, amiket én a következőnek tudok be:

Éltetek valahogy, együtt, de nem voltatok felkészülve (főleg a párod nem), hogy milyen lesz, ha gyerek születik a családba. A kezdeti "eufóriát követően", hogy megszületett a pici, már a hétköznapok forgatagában előjön minden konfliktus és felnagyítódik.


A legnagyobb gondot abban látom, hogy nem kommunikáltok, vagy legalábbis nem megfelelően.

Az a baj sok kapcsolatban, hogy az emberek (főleg a nők) hajlamosak azt várni szeretett társuktól, hogy gondolatolvasó legyen, pedig senki nem az. És emiatt a legegyszerűbb vághyaikat elképzeléseiket nem mondják ki. (Pl. "figyelj, engem zavar, hogy ide teszed a koszos zoknidat". Csak mérgelődünk magunkban, hogy "már megint itt az a k. büdös zokni, igazán tudhatná, hogy hova kellene tennie". És egy következő veszekedésnél az arcába is vágjuk, ő meg csak csodálkozik, hogy eszébe se jutott, hogy baj van a zoknijával (neki nem tűnik fel), de ő sem mondja ki, hogy mit gondol erről, mert "nem fog egy piti zokni miatt vitázni", csakhogy mindkettőjükben lerakódik egy-egy ilyen dolog, aztán idővel sok dolog, és mint Te is, úgy érzed, ez már tarthatatlan.


Nem ismerlek titeket, ezért nem akarok tanácsot adni, de ha MINDKETTŐTÖKnek fontos a kapcsolat, akkor egy párterápia , vagy kommunikációs tréning biztosan segítene.


Ha tudsz találni egy nyugodt pillanatot, és indulatok nélkül elmondod a párodnak, hogy mit szeretnél tenni kettőtök érdekében, akkor van remény.

2011. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves első, reményt én is látok, mert valóban szeretem, gondolom, ő is. És valóban, ha már megint kupit csinált a konyhában, elvárom, hogy szó nélkül eltakarítsa. A gond az, hogy számtalanszor elmondtam már neki ezeket a dolgokat, így az ötezrediknél már nem mondom, csak tényleg, zsörtölődöm, és este balhénál kiderül, miért. Azt is sokszor elmondtam már, hogy nappal rabszolgának, éjszaka szexrabszolgának érzem magam. Ha azt mondja, jó mingyá megcsinálom, ott a mingyá. Ami akkor van, amikor megkávézott, megkajált, elvégezte a munkáját, ült fél órát a wc-n, és közben a gyerek elaludt. Természetesen a csörömpöléssel felébreszti. Ha ilyenkor áll neki, rászólok, hogy most már hagyja, a gyereknek napirendje van, most aludnia kell, mert így szokott, akkor megsértődik, "de megmondtam, hogy megcisnálom, megint miért balhézol?".


Én is úgy érzem, menthető lenne a dolog, ha tudnánk beszélgetni, de nem tudunk, egyszerűen képtelen elismerni, hogyha valamit rosszul csinál. Azt még nem mondtam neki, hogy a váláson gondolkodom emiatt, szerintetek megemlítsem, nem fenyegetés képpen (ő is tudja, hogy én szívnék), hogy hajlandó legyen végre átgondolni az én álláspontom is?


Tudom, hogy nekem is vannak hibáim, de a gyerek napirendjéből nem engedek, és mikor miatta borul minden, már sokadszor, én kiakadok.

2011. dec. 2. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!