Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan telt az első napotok,...

Hogyan telt az első napotok, amikor hazavittétek a picit?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és próbálom elképzelni,hogy milyen lesz itthon! Igaz, délután kettőnél hamarabb úgy sem szabadulunk!:)

Milyen volt az első napotok? Mit csináltatok?


2011. dec. 2. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt 11-kor engedtek ki, férjem bejött értem, útközben megállt és hozott nekem egy nagy csokor virágot, majd hazamentünk és az egész lakást feldíszítette, szóval eléggé meghatódva értem haza.

Utána pici babámat letettük az ágyra, aki egyből elaludt. Mellé feküdtünk a párommal és mi is elaludtunk! Úgyhogy egy kicsit együtt aludtunk, hármasban.

Délután átjöttek anyukámék, hoztak enni, és megcsodálták az unokájukat.

Én igazából azt sem tudtam hol áll a fejem, és mit is fogok csinálni a kicsivel, csak néztem, csodáltam és alig tudtam éjjel aludni.

Furcsa volt az első nap otthon, de örültem, hogy végre már otthon vagyunk.

2011. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkodtam a kótházban.Mikor hazamentünk semmi különös se történt. Csak aludt egész nap.Fura volt, hogy el kell látnom. 3 óránként szoptattam, de még szopizni se akart felébredni:)EZ még pár napig így volt utána beindult a sírás, meg a sok látogató, akiktől hülyét kaptam.Nagyon haragudtam a vendégek miatt.
2011. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Nagy katarzist én sem várok, mert szerintem örülünk,hogy élünk!:)

Na látogató nálunk nem lesz. Előre megbeszéltük a családdal, mindenki egyetértett. A két anyukát lehet riasztani, ha gond van, de az első pár napban rajtuk kívül nem jön senki. A kórházban megnézik úgy is, aztán meg kibírják pár napig!

Azért kicsit félek tőle. Mert a kórházban azért védőhálóként ott van a szülésznő, védőnő stb. Otthon meg ugye már csak mi leszünk!

2011. dec. 2. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 csemete: még anyósnál laktunk, 2héttel előbb érkezett a bébi, káoszt hagytam otthon, és a buzgó kispapa annyira jót akart, hogy a: nem hozta a khba a cipőm, papucsban mentem haza, és épp esett az eső. b: rendet akart tenni, ami olyan jól sikerült, hogy a házba se tudtunk bemenni(babakocsi itt, fürdőkád ott, itt egy doboz bébi játék, ott egy csomag babaruha, itt egy adag lehúzott ágynemű ott egy kupac huzatra váró ágynemű... káosz:D Rodeózással ment az első napunk, hogy a picit le tudjam tenni, bár a bébit nem zavarta édesen hortyogott.


2. bébi: már sajátban, rendet hagytam itthon, hát... 2napig takarítottam(férjem+fiam+keresztapa, szántani lehetett kb). Ismerkedtünk az új jövevénnyel közben, ő meg velünk, mert édesen figyelte mit csinálnak ezek itten, meg ez vajon ki aki folyton nyaggat(a tesó állandóan ölelgette volna csak 19hónaposan nem értette, hogy miért sír a kicsi...) De ahoz képest nagyon jó volt az első napunk.

2011. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Rémes volt. :) A kórházban egy angyalka volt, sokat aludt, 3 óránként evett, néha volt egy-egy reflex mosoly.

Hazaértünk, és 2 napig megállás nélkül üvöltött. Azt sem tudtam, hogy mit kezdjek vele, ő meg hogy velem. Végül hajnalban 3 kor elaludt, és akkor kicsit felszusszanhattam. + nem volt étvágyam, alig bírtam enni, így ideges is voltam, hogy nem lesz tejem, és még depis is voltam. De túléltük... Az első 4 hét után mikor már összeszoktunk, nagyon jó volt minden! Azóta is imádom, nem győzöm szeretgetni! Egy hét múlva lesz 6 hónapos.

2011. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Disi ***** válasza:
Nekem inkább a 2. éjszakánk maradt meg. Hajnal 1-től 5-ig sírt. És mint utólag kiderült csak annyi volt a baja, hogy szeretgetésre vágyott. Megetettem, vissza raktam az ágyába, pelus csere, vissza az ágyba, de csak sírt tovább. Aztán magunk közé vettük, és egy csapásra elaludt. Ezt persze csak több órahossza sírás után. Apa okos volt és kitalálta, hogy márpedig mi nem kapatjuk el a gyereket, vissza tesszük az ágyába. Pedig ilyen picit még nem lehet :)))) Úgyhogy szeretgessétek, mert nagyon furcsa lesz neki ez az új világ, az eddig megszokott szűk hely helyett... és a te szívdobogásodat hallva elfelejti minden bánatát :)))) Könnyű szülést és jó babázást kívánok neked!
2011. dec. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek! Hát kíváncsi leszek!:))

Mindenkinek jó egészséget!

2011. dec. 4. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!