Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány óra telt el az első...

Hány óra telt el az első fájás és a gyerkőc megjövetele között a MÁSODIK szüléseteknél? és használt e valaki homeos bogyókat, arról mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
rettentően félek a szüléstől mivel az első nem volt könnyű 22 óra vajúdás és szeretném tudni hogy a második mennyivel volt rövidebb idő nektek.
2011. szept. 26. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem az első se volt hosszú (6 óra az első fájástól) de az valóban nagyon fájt mind a 6 óra.

A másodiknál fájások nélkül nyíltam ki szépen 3 ujjnyira a szülés napján délelőtt 10re már ezt az értéket mondta az orvosom holott nem éreztem semmit.

Ezután hazaküldött a csomagomért és mondta ha fájásaim lennének ne várjak, jöjjek is be egyből.

Olyan 12 felé kicsit görcsölgetni kezdett a hasam alja, meg a derekam de ez se volt semmi olyan húúú de fájdalmas még ebédeltettem és letettem a fiamat aludni.

Aztán olyan fél2 felé lezuhanyoztam akkor rendszereződtek ezek a görcsöcskék, így elindultunk a kórházba. 2től mondanám hogy már voltak fájásaim, 4kor burkot repesztettek onnantól piszkosul fájt és 4.50re megszületett a kislányunk:)

Egyébként én is nagyon féltem a szüléstől így másodjára, érdekes mert az elsőtől meg nem féltem egyáltalán.

2011. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nekem az első 18 óra volt, tartottam a második szüléstől.

amásodik:

hajnal 3 kor felébresztett a pici, hogy kijönne.

de meggondolta magát.

10 kor bementünk a kórházba, mert ezen a napon amúgy is be kellett volna feküdnöm 1 hét túlhordás miatt.

délután 5kor újra megindult, ekkor már rendesen. fél nyolckor már ki is bújt.

de ebből csak az utolsó 20 perc volt rossz.

álomszülés.

teljesen más, mint az első. másik dokival, gátvédelemmel.

a 2,5 órából 1,5 órát a zuhany alatt ültem egy labdán.

ezt nagyon ajánlom.

2011. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

második.

ja, és igen, a szülésznőm folyamatosan adagolta a homeós bogyókat.

nem éreztem semmit, sose derül ki, hogy mi lett volna, ha nem eszegetem őket szülés közbe.

Ártani nem árt.

2011. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 24 óra vajúdással a második megszületése. Homo bogyókat sosem eszünk, nem hiszek bennük.
2011. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1 óra 40 perc (de az első is csak kb. 6 órás volt -ebből 4 a kórházban). Nem használtam homeos bogyókat, csak málnalevél teát ittam a 36. héttől.

Könnyű szülést!

2011. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3 óra telt el,és a szülésznőm adagolta a homeós bogyókat.Biztos,hogy az is segített.Igaz,nekem az első babám is 4 óra alatt jött világra(az első fájástól számolva).
2011. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok(12.53).Nekem se volt gátmetszésem a 2. babánál,nem is repedtem.
2011. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez is egyéntől függ.

Nekem speciel hosszabb volt a vajúdás,mint az elsővel- bár az is igaz,hogy az elsővel 1:57 perc volt az első "fájástól" számolva. A másodiknál majdnem dupla annyi ideig tartott,a harmadiknál ugyan annyi idő volt,mint a másodiknál.

Nem használtam homeós bogyókat egyszer sem.


Ne félj a szülés lefolyásától! Ahhoz,hogy jól tágulj,meg kell próbálnod ellazulni! Sétálj amennyit csak lehet a kiírt időpont előtti hetektől kezdve,minden nap valamennyit- ez nagyon nagy segítségedre lesz majd!

A második szülés rendszerint tényleg gyorsabban zajlik,mint az első,gyakran fele annyi idő,sőt lehet még kevesebb is!- sok hosszú órákat vajúdó nőtársam számolt be arról,hogy cirka 4-6 óra alatt lett meg a 2. gyermekük.


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!

2011. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!! 5 napja szültem. 3,5 óra volt. az első 18 !! óra.
2011. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az 1. 9,5 óra volt oxitocinnal, fél órás kitolással, indított szülés. El is akadt a baba, tolófájásokat nem is éreztem.. Mai napig nehezen dolgozom fel.

Másodiktól tartottam: de nehezebb lett a baba 100 grammal, -4200 g, de első fájástól kezdve kb. 2 óra volt. Mire beértem a kórházba - születés előtt 1 órával, már 4,5 ujjnyira tág voltam. Iszonyatosan fájt, már edára sem volt idő. De nem baj. Eszméletlen mód kompenzálta az első szülésem után érzett félelmet. Vagy nem is tudo mezt pontosan megfogalmazni.

A doki pedig azt mondta, hogy ha lesz 3. gyerek, és bármilyen fájást érzek, azonnal rohanjak be, mert irtó gyorsan tágulok.

(Az elsőnél többször is kézzel tágítottak, és még az is majdhogynem kevésnek bizonyult...)

Ja, másodjára nem szedtem/ittam/ettem semmilyen "csodaszert".

Hány hetes vagy? :)

2011. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!