Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Társasjáték:Meddig érdemes...

Társasjáték:Meddig érdemes hagyni a gyereket, hogy mindig nyerhessen? Egyáltalán érdemes, mindig hagyni?

Figyelt kérdés
Egy baráti házaspárnál voltunk ahol a 2 kislányuk játszott valami kis egyszerű társast.Ha nagyobb nyert(9 éves), a kicsi (5,5 éves) őrjöngött, és addig nem hagyta abba, még azt nem mondta a nagyobb, hogy mégis csak a kicsi nyert, és máshova tette a bábút.Később mondta nekem a nagyobb, hogy ezért nem szeret vele játszani, mert ha nem nyer, akkor tombol, és tényleg addig csinálja míg nem enged a nagyobb.Emlékszem nálunk is ha apummal meg nővéremmel játszottunk, volt hogy úgy "csinálta", hogy valamelyikünk nyerjen, de azért nem mindig, meg kellett tanulni veszíteni is, igaz ritkán(ami nekem is emlékszem rosszul esett, és könyörögtem, meg hisztiztem kicsit, hogy de tuti-e, de azért beletörődtem).Meddig, hány éves koráig érdemes hagyni, hogy nyerjen egy játékba, vagy érdemes e egyáltalán szerintetek?
2011. dec. 3. 09:50
 1/3 Alinaaa ***** válasza:

1.játszásnál:4 évesem nyert, pedig apa ki is dobta egyszer, én elkerültem, hogy inkább ő dobjon ki engem, de azóta is rendesen játszunk,.... Van egy mérges jaj...És annyi.Nagyon aranyos. Néha mondja, hogy ő van legrosszabbul...De nem viseli meg

Szerintem ez így jó. Meg kell szokni, mi van ha bekerül suliba? És nem ő lesz mindig a legjobb?Na akkor már nehéz lesz...

2011. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi mindössze az első pár alkalommal hagytuk,hogy megismerje, megszeresse a társasjáték lényegét,de mindig mutattuk,hogy mi milyen szomorúak vagyunk, ha veszítünk,és elmondtuk neki, hogy na majd ha ő veszít.Persze az első vesztésnél duzzogott és közölte,hogy nem játszik többet. Mondtam jó rendben,akkor eltesszük,nem nyerhet mindig ő.

Pár nap múlva előszedte,és azóta is imád társasozni,de már teljesen szabályosan játszunk,6éves.Igaz ha ő veszít mindig kell visszavágó!:)

2011. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb butaság mindig nyerni hagyni a gyereket. El kell neki magyarázni, hogy hogy is működik a játék (meg az egész világ nagyjából... nem sikerülhet mindig minden, de meg kell tanulni elviselni, stb.).

Pl. ki nevet a végén társasnál kb csak a szerencsén múlik, hogy ki nyer, az tök jó bevezető, később meg már okosodnak is, akkor jöhetnek a rafinált játékok.

2011. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!