Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelba száraz levegőre hideg...

Panelba száraz levegőre hideg vagy melegpárásítót vegyek nem beteges babáimnak?

Figyelt kérdés
Mennyi idöre kell bekapcsolni őket? Melyiket miért ajánljátok?

2011. dec. 3. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem tüdőgyógyász mondta, hogy nem kell párásítani. Mi is panelban lakunk. Azt mondta, hogy nagyon is jó a száraz levegő, megfelelő folyadék bevitel mellett semmilyen problémát nem okoz.
2011. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hidegpárásító ilyenkor a jó, de ha nem betegesek a babák, akkor nem szükséges.

Lányomnak vettünk, mert a családban van két kruppos is, de szerencsére neki nincs baja, így nem is használjuk. Amúgy nálunk is száraz a levegő.

2011. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hidegpárásító.


Nekem egy pulmonológus javasolta, mert a poros száraz levegő, ami a panelban van, nagyon irritálja a légutakat, sőt, a bőrt is.


Viszont a melegpárásítót nem javasolta, mert a melegpára nem jó ilyen esetekre, csak a hideget.

2011. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hidegpárásító mindenképpen jó hatású.Akkor is hasznos,ha nem betegesek a gyerkőcök.Nekünk olyan párásítónk van hogy ha eléri a megfelelő páratartalmat a szoba levegője,akkor automatikusan kikapcsol.
2011. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

CSAKIS HIDEG PÁRÁSÍTÓT.MELEG PÁRÁT TE IS TUDSZ CSINÁLNI TEREGETÉSSEL(bocs a nagy betűért).

fiam ha beteg nagyon köhög,így nekünk javasolták a hideg párásítót.a miénk megméri a hőt és a páratartalmat,és ahhoz állítja be magának a megfelelőt.ha eléri,akkor kikapcsol.én szoktam salvus vizet is beletenni,ha beteg

[link] nekünk ilyen van

2011. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hidegpárásítót vegyél.


Nem az számít, hogy panel vagy nem, hanem hogy mekkora a páratartalom a lakásban. Ezt érdemes megmérni.


Mi nem panelben lakunk, hanem téglában, de fűtési szezonban még itt is párásítani kell, kizárt, hogy a panelben magasabb lenne a páratartalom.


Egészséges felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt az a jó, ha megfelelő páratartalom van. Ha túl alacsony, akkor a hidegpárásító a megfelelő segítség. Sima csapvizet kell belerakni, semmi hókusz-pókusz. Elég, ha éjjelre bekapcsoljátok, vagy ha nappal megy jobban a fűtés, akkor akkor. (Csak nappal általában szellőztetés is van, az meg pótolja valamennyire, éjszaka gondolom nem sokan szellőztetgetnek. :o)

2011. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de mostanában ez a száraz kinti levegő (augusztus óta nem nagyon esett) sem tesz jót, nemhogy a fűtés miatti benti....

Szóval igen, hideg párásító mindenképp, és mehet egész nap. Nálunk ha egész nap megy nyitott ajtóknál, akkor 35%-nál nem tudja feljebb vinni a páratartalmat, ha a szobaajtókat becsukom (18nm) akkor kb. 40%. Mióta ilyen szmötyis idő van, tegnap felment 47-re is, egyébként meg amint kinyitottam az erkélyajtót, hogy levegő is jöjjön be, egyből lement 30%-ra a párásító mellett.

Szóval én már azért sem merek szellőztetni, mert csak a száraz, szmogos, szmötyi levegő jön be, ami a fiam kruppjának semmiképp nem jó. Dehát ez van.


Ajánlani nem tudok, mert nekünk egy egyszerű gorenje van, de alig tudom tisztítani, nekem ez a bajom, hogy nem lehet szétszedni, és hiába tisztítom ecettel, belül akkor is vízköves marad. Ha van időd, és egyáltalán van ilyen párásító, akkor olyat keress, ami szétszedhető. (ahol kifújja a párát, az is) de lehet, hogy nincs ilyen :o(

Attól függ, mennyit szántok rá, de jó, ha salvus vizet lehet bele tenni, vagy akár aromaterápiás is.

2011. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mindkettőt kaptunk családtól. :) a hideget üzemeltem be, sajna nem szétszedhető. De mennyit menjen? Nincs páraszint mérőnk. Csak éjjelre kell mert a nagyfiamnak leginkább (3éves) kiszárad a szája,orra is gondolom mert kaparja és már véres meg sebes belül neki. Jó nagy hangja van a gépnek...egész éjjel menjen a szobájukban? Nincs baja ha közben kifogyna a víz?
2011. dec. 3. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Attól függ, hogy mekkora a szoba, ahol párásítasz. Nálunk 18nm + még ha a két szoba közötti szárnyas ajtó is nyitva van, akkor a másik 18 nm-es szoba + a többi helység, így nem csoda, hogy nem tudja bepárásítani. De ha pl. egy 8-10 nm-es félszoba, csukott ajtónál, az már jobb.

Nálunk egész éjjel megy, a fentiek miatt, ráadásul én résnyire nyitva is hagyom az erkélyajtót a fiamnál, mert a fűtött 23-24 fokos párás levegő nálunk a krupp ellen nem tesz semmit.

Általában a mostani párásítók már jelzik, ha kifogyott a víz, és nem működnek tovább, kikapcsolnak. A hangosságra nem tudok mit mondani, nekünk annyira nem vészes a hangja, a fűtés jobban susog.

2011. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!