Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így is el kell menni genetikai...

Így is el kell menni genetikai tanácsadóba?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, egészségesek, az utóbbi 5 éven belül születtek.

Most megint babát várok 12 hetes vagyok. A 12. heti ultrahangon mindent rendben találtak, orrcsont látható, a nyaki redő 1mm.

Annyi, hogy most 36 éves vagyok, ezért el akarnak küldeni genetikai tanácsadóba.

Te elmennél?


2011. dec. 6. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Én a 3. gyermekemmel a terhességem 18. hetében töltöttem a 35-öt. A kombi teszt és az afp is rendben volt, ennek ellenére elküldött az akkori orvosom a Baross utcába genetikai uh-ra. Szerencsére ott sem találtak semmi problémát. Egészséges kislányom született. Most a 4. terhességemnél másik orvoshoz járok (költözés miatt), Ő nem küldött el, mert minden eredményem tökéletes, feleslegesnek tartja. Igazából én elmennék a helyedbe, de a magzatvízvételt csak akkor kérném, ha egy parányi gyanú is felmerülne egy rendellenességgel kapcsolatban. Ártani nem árt a vizsgálat, uh és beszélgetés elsősorban. Aztán majd eldöntöd.


Boldog babavárást kívánok!


26 hetes kismama

2011. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nem odasétálok, hanem 120 km-t kell utaznunk.

Az amniocentézist nem is tudnám vállalni, mert a barátnőmnek volt, 1 napig benn kellett maradni a kórházban és 1 hétig feküdnie kellett, na ezt én 2 örökmozgó kisgyerek mellett nem tudnám megtenni.

Nem beszélve a vetélés kockázatáról.

Ha fizetnék az utiköltséget a genetikába szívesen elmennék. De így nem tudok:(

Köszönöm a válaszod.

2011. dec. 6. 07:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen érthető. Viszont abban az esetben, ha bármilyen apró probléma felmerülne, ne sajnáld az időt és a pénzt! Ha még beleférsz az időbe, akkor a kombitesztet megcsináltatnám helyedbe, bár az is 9000 Ft.


Első válaszoló.

2011. dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már megcsináltattam a sima ingyeneset.
2011. dec. 6. 08:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia,nekem is ilyen problémám volt mint neked és én is fölraktam ide a kérdést,engem szinte mindenki letolt hogy miért nem akarok menni hiszen ez a gyerekem érdeke.Én a negyedik babát várom és 38 éves vagyok,előre eldöntöttem és meg is beszéltem a dokival hogy megtartom a babát ha beteg is lenne és hogy nem kérem a "hasbaszúrást" sem.Így is el kellett mennem aláírni egy nyilatkozatot hogy nem kérem a vizsgálatot és ezt háromszor,mondanom sem kell hogy időpontra mentem de így is vártam 2 órahosszát minden alkalommal azért a 2 percért amiért bent voltam.Szerintem semmi értelme nem volt.



28hkm

2011. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én elmentem. Tavaly 38 évesen vártam a negyedik gyermekemet. Minden gyermekem egészségesen született és a családban sem volt soha genetikai rendellenesség. A kombinált tesztem az AFP-m és az UH- teljesen rendben volt. Az orvosom ettől függetlenül javasolta a genetikai vizsgálatot. Két lehetőség volt, vagy a korai korion boholy mintavétel, vagy az amnicentézis. Megkérdeztem, hogy mit javasol. Azt mindta, hogy ő nem javasolhat semmit, de mint magánember elmondja, hogy ő a feleségével amniocentézisen volt. Azt mondta, hogy a kockázat sokkal kisebb mint a hivatalos. 120 km Budapest tőlünk. Háromszor kellett fölmennünk, utólag kifizette a TB az útiköltséget (kifizeti az autót is, bár mi busszal mentünk). Első alkalommal megbeszéltük, hogy vállaljuk-e, elmondták a kockázatokat. Második alkalommal mintát vettek, harmadik alkalommal az eredményért mentünk. Mindhárom alkalommal időpontra mentünk, de azért volt 1-2 óra csúszás. A szúrás nem fájt, meg lepően jól voltam utána. Férjem két nap szabit vett ki, mivel tudtuk a mintavétel időpontját, tudott szólni a munkahelyén, már hetekkel előtte. Két napig feküdtem, aztán két hétig még segített vásárolni, de a gyerekeket amikor nem volt otthon el tudtam látni. Nagyon vártam az eredményt, izgultam. Három kisfiam is tűkön ült amikor végre elérkezett a lelet átadás ideje. Akkor kellett a legtöbbet várni. Legalább két órát csúszott az időpont. Viszont amikor az orvos elmondta, hogy a baba egészséges és bizony kislány, bőgve jöttem ki a rendelőből. Én nem bántam meg, hogy elmentem. Van olyan ismerősöm, aki nem ment el és ő sem bánta meg. Ezt a döntést neked kell meghozni.
2011. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a kombinált vagy integrált tesztet érdemes megcsináltatni, mert az AFP gyakran téved és az még neked hátra van. Ez nem csak neked, hanem mindenkinek nagyon javaslom
2011. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kombinált vagy integrált tesztek, a pocakban leső babáról semmit nem mondanak. Ezek a tesztek azt mutatják, hogy durva hasonlattal éljek ha 250 gyereket szülsz, nagy valószínűséggel 1 dawn kóros lesz. Azt viszont nem tudja, hogy a harmadik lesz beteg a kétszázötvenből, vagy a száz kilencvenhatodik. Tehát a hasadban levő baba akár az az egy beteg is lehet. A genetikai vizsgálat (az amniocentézis) a babáról ad genetikai képet. Ettől függetlenül is érhetik a babát terhesség alatt olyan környezeti hatások (gyógyszer szedés, oxigénhiány), amik megbetegíthetik.
2011. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem leső, levő. :D
2011. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert a semminél többet ér.

és az afp-nél megbízhatóbb, ami viszont a terhesgondozási rutin része.


Ha a doki érti a dolgát és jó gépe is van, akkor meg tudja állapítani ugyanazt, mint a genetikai tanácsadóban.


Ha az uh-kon és a véreredmény alapján minden rendben lenne, nem biztos, hogy hasbaszúratnám magam, csak azért, mert elhagytam azt a bizonyos 35 éves kort

2011. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!