Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hivatásos katona vagyok, mi...

Hivatásos katona vagyok, mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Első babámmal vagyok itthon Gyed-en, már úton van a következő csemete. Úgy gondolom pénzügyileg úgy jönnék ki jobban ha írnék egy kérelmet a parancsnokomnak, hogy függesszék fel a fizetetlen szabimat, ill. a Gyed-et. Aztán kivenném a felgyűlt szabijaimat, és utánna mennék eü. szabira. Eddig értem.

De akkor a Tgyás-t majd miből fogják kiszámolni, a fizetésemből (lehet hogy nem lesz meg a 180 nap), vagy az öregségi nyugdíjból?

Az eü. szabi is olyan hivatalosan mintha dolgoznék?

Lehet hogy rosszúl fogalmaztam, de remélem tud valaki segíteni. Esetleg aki hasonló cipőben jár. Előre is köszönöm.


2009. máj. 15. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Nekem azt mondta a bérszámfejtő csaj, hogy nem érdemes a két csemete között visszamennem, mert nem lenne meg a 180 napom (ilyenkor állítólag nem számít bele a táppénzes időszak, ezt nem igazán értettem), és ugyanúgy abból a fizetésből számolják majd, amivel eljöttem most GYED-re.

Akkor lett volna értelme, ha biztosan meglenne a 180 nap és fizetésemelés történt a cégnél (azt ugye tudod, hogy az átlagos fizetésemelést meg kell kapnunk, ha visszamegyünk), de aki most is a max. gyedre jogosult (mint én is), annak gyakorlatilag tök mindegy.

2009. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Te is hivatásos katona vagy?
2009. máj. 16. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!