Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtek el készülődni a...

Mikor kezdtek el készülődni a karácsonyra?

Figyelt kérdés

Takarítani,díszíteni a házat (aki szokta),sütiket megcsinálni....első közös karácsonyunk,hogy már nem a szülőknél lakunk.Nem szeretnék lemaradni.19 hónapos kisfiam van és mellette nem könnyű haladni :)

Várjátok a karácsonyt?


2011. dec. 9. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen , a héten nagyon sokat haladtam, így már várom a karácsonyt!

A nagytakarítás kész.(függönymosás,ablakpucolás, polcok, szekrények kitakarítás, szanálás)Utolsó héten még egy kis portörlés és persze porszívózás.

A lakás díszítése is apránként,de kész lett a héten.

Az ajándékok megvannak, azokat folyamatosan csomagolom és címkézem, ha van egy kis időm.

A sütiket majd csak utolsó napokban, különösen hogy még nem is tudom pontosan mit fogok sütni, főzni.

2011. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

20-án!

Mindig is így csináltam, amikor 3 hónapos volt a fiam akkor is.

Én mondjuk a házat nem díszítem csak egy fa tartó oszlopra teszek boát, az meg van a fa díszítés közben.Sütni 23-a délelött kezdek és 24-én reggel 6-7 körül vagyok kész, ebben benne van a fonott kalács is édes vajjal, amit mind kettőt magam készítem 24-én reggelire.

Fát szintén éjszaka díszítek, hogy mire a gyerek felkel már meghozza a Jézuska.

Főzéssel nekem nincs sok dolgom, mert a töltött káposztát a párom csinálja, a halászlevet meg egységesen mindenkinek apu főzi és 23-án este vagy ha nincs kész 24-én reggel végighordja a családban.

Ezen kívül meg csak halrúd szokott lenni, meg rántott hús francia salival.A salit is össze dobom éjszaka egy "lyukas" fél órába, míg kell vagy sül valami.A húst is egy ilyen alkalommal panírozom és ezeket frissen sütöm a vacsi előtt.

Én ilyenkor karácsonykor annyira izgatott vagyok,hogy egyáltalán nem érzem a fáradtságot, igazából nem is nagyon tudnék aludni, nekem ez ezért bevált szokás.

Én már gyerek ként is hajnali 4kor felkeltem és díszitettem a kisfámat (külön fám volt a szobámba).

2011. dec. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

én dec elején szoktam kezdeni a díszítest, most nehéz volt mert nyaralni voltunk de azért sikerült.


sütit küldött anyósom már, így nem sütök, vásárolni egyedül megyek a hétvégén aztán elég is a készülödésböl.


anyóséknál leszünk karikor így ö föz mindent, max egy nap fözök én.

2011. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.Én is 18-20-a körül kezdeném.Akkor ti a karácsonyfát már előre fel lesz díszitve,mire a gyermeketek fel kel?Mi úgy terveztük,hogy együtt.Majd meglátjuk a kisfiunk hogy segít:)
2011. dec. 9. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem akarom, hogy karácsonyra megszokott legyen a gyereknek a karácsony, a feldíszített ház. Ezért én is csak 19-20-án fogom elkezdeni a díszítést. Takarítást tegnap elkezdtem, hogy végére érjek karácsonyra, két gyerkőc mellett nehéz.
2011. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alinaaa ***** válasza:

Hát már ideje lenne behozatni az apával a díszeket:)1-2 szobor.

Ablakot nem mosok: elsőket anyós mosta mikor szültem, a hátsókat meg én multkor-habár tök felesleges, jön egy esős idő és a kistehén méretű kutyánk megkopogtatja az ablakot minden este, ha késik a vacsi. Gondolom el lehet képzelni hogy néz ki egy esős hét után:)

Eddig sütni 23-án szoktam, de most a szárazakat előbb meg fogom csinálni.

Fa díszítés ebben az évben a nagyfiúé és az apáé.

Most rendeltem meg az ajándékokat a gyerekeknek, még a felnőttek hiányoznak...

Amúgy meg nem csinálok nagy ügyet belőle:24otthon, 25 anyósék,26-apuék,27 anyuék....és még 1-2 helyre megyünk, szóval nem sok mindent leszünk otthon-végre kimozdulok:)))

2011. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyósékkal lakunk. A szobánk már fel van díszítve, ajándékok nagy része már becsomagolva. Még 1-2 ajándék hiányzik.

Sütni majd 23án fogok. A fát a Jézuska hozza amíg alszik (24én délben) és együtt díszítjük fel, mikor felébred (27 hónapos lesz). A feldíszített fáért fog a Jézuska reggelre ajándékot hozni. :D

2011. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!