Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nem vesz...

Van itt olyan, aki nem vesz hatalmas ajándékokat a gyerekeinek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Lassan már mindenhol ez a téma,igy az oviban is szóba került.Az egyik ismerösömmel futottam össze ott,és amíg vátuk a gyerkőcöket szóba került a téma.Ő elkezdte mondani,hogy gyerekenkét 15-20 ezret számolnak ajándékra(2 gyereke van). Mikor megkérdezte én mit adok lánykámnak elmondtam,hogy csak pár apróságot. Erre teljesen kiakadt,hogy én milyen sóher és zsugori vagyok a gyerekemmel. Ez tényleg igy van? Megszeretném tanítani már most arra,hogy a karácsony nem az ajándékokról szól. Tényleg baj ez? Amúgy babát kap,egy képes könyvet,kifestőt,színes ceruzát,plüss állatkát. Ez kevésnek számít? Úgy rámförmedt az ismerösöm,hogy kezdem azt hinni,hogy emiatt rossz anya vagyok.
2011. nov. 10. 14:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Érdemben nem tudok hozzászólni, nekem a babám 6 hetes lesz karácsonykor, értelemszerűen nem kap nagy ajándékot, csak néhány színes játékot.

Egyébként én is hallottam hasonlókról, és abszolút nem értem, miért kell egy óvodás gyereknek drága ajándékot venni, úgyse fogja fel az értékét, nem tudja, mennyi az a bizonyos valami, anyuka-apuka mennyit dolgozott a TV-ért, a számítógépért, meg hasonlókért.


A könyvet, színes ceruzát jó ötletnek tartom, mert fejlesztik a gyerek kreativitását, és mivel le is köti majd őt, ezért örülni is fog neki.


Egyébként a jó ajándék mércéjét nem az ára határozza meg!

2011. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a sok "egyébként"-ért :)
2011. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Gratulálok a picihez :)
2011. nov. 10. 14:46
 4/40 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, aki úgy gondolkodik, mint te, arra húzzák rá, hogy érzelgős, sóher, csóró. Nem értem a világot.
2011. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém is pont 6 hetes lesz Karácsonykor (lehet, hogy még ma, vagy holnap születik, mert eléggé érzem a hasam), előre megegyeztünk, hogy nincs ajándék, mi amúgy is azon családok közé tartunk, akik megrémülnek a Karácsony előtti -vedd meg!!!-reklámoktól, tavaly is bakancs, és pár zokni elég volt, a lényeg a családi összetartás, nevetés volt. Később is mindenkinek egy ajándék alapon Karácsonyozunk majd, nekünk ez bevált, már kicsiként sem éreztem, hogy ettől kevesebb lennék. A Karácsony szót hallva nekem nem is az ajándék jut eszembe, hanem illatok, fények, hangulat, szeretet.
2011. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%
A legrosszabb, mikor megkérdezik a gyereket az oviban/iskolában, hogy mit kaptak a Jézuskától... Mi egyáltalán nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy hiperszuper barbiházat vagy hasonlót vegyünk. Így mi tavaly készítettünk egyet a gyerekekkel, és az volt az ajándék. Ugyanolyan jót lehet vele játszani, és a gyerekek se érzik apróságnak, mert mégis csak egy babaház. Persze ez is csak akkor olcsóbb, ha van hozzá anyag, mert ha venni kell, ugyanolyan drága is lehet. Nálunk mindig kézzel készült ajándék van, meg néhány könyv a mamáktól. Velük egyébként komoly harcot vívtam, hogy ne kényeztessék el a gyerekeket, de úgy érzem, hogy győztem! A babaháznál úgy volt, hogy nem tudták, hogy az lesz belőle (azt mondtuk, hogy madáretető) és segítettek az apjuknak, mikor méretre vágta és szögelte, aztán együtt lecsiszolták. Én elvittem anyukámhoz és mikor ráértem, átmentem festeni, tényleg nagyon szép lett. Persze semmi extra nincs benne, a hátulja nyitott, ott látszódnak a szobák, az eleje és a két oldala pedig olyan, mint egy ház kívülről. Idén nehéz lesz túltenni rajta, de tudom, hogy bármit kapnak, őszintén örülni fognak neki, és már ők is készítik nekünk az ajándékot, teljes titokban. :) (A férjem az én ajándékomban segít nekik, én pedig a férjemében. A nagyszülőknek együtt készítjük, egymásnak pedig rajzolni szoktak.)
2011. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

ma 14:51

Igen,én is ezt szeretném. Mikor tőllünk anno a suliban kérdezgették ki mit kapott mindenki hosszú percekig sorolta. Én soha nem éreztem magam rosszul emiatt,pedig én "csak" pár apróságot kaptam. Igy nöttem fel. Neked is gratulálok a babához.

2011. nov. 10. 14:57
 8/40 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 2 lányom van (3 és 1,5 évesek) és kaptam már hasonlókat. Írhatom, hogy még fogsz is.

A lányoknak egy babakonyhát akarok szerválni (vatera v hasonló helyekről), épp a napokba a vateráról szereztem egy fisher price-os csigát, mókakockát meg egy beszélő telefont.

Eddig 4000 e ft-ot költöttem és max még 2e szeretnék, de ha nem lesz konyha majd lesz máskor.

Amúgy a gyerekeim nincsennek hozzászokva, hogy napi szinten játékot veszünk. Karácsony, szülinap, névnap. Ha rosszabb hónapokat élünk még ennyit sem költünk ajándékra.

Engem még a mikulás nap tud kiakasztani. Minek arra is játékot venni?

2011. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

lányom 12 éves,imádta régebben a pet shop(picurka állatokat) általában azt kért ,pár ezer ft-ból megúsztuk ,most játék kiegészítőt kap.Igaz ettől függetlenül pont a múlt héten vettem neki egy új biciklit abból az alkalomból,hogy kinőtte a régit.

Szerintem ne foglalkozz azzal ki mit mond senkinek semmi köze hozzá ,majd ha fizeti a számláidat bevásárol neked veszi a ruhákat stb akkor beleröföghet addig nem .

2011. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Meg az elöbb volt itt egy adventi kérdés,és ott is olvastam,hogy vannak akik mind a 24 nap adnak valamit. Ezzel nem szeretnék senkit megbántani,de ha mindennap kap valamit,szerintem elvész az egész varázsa. Mikulásra is 1-2 csoki,cukor,télifagyi. Jó,akkor majd szoktatom magam a többi beszóláshoz,mert ha nagyobb lesz se szeretném máshogy csinálni. Szerencsére a férjem is igy gondolkodik.
2011. nov. 10. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!