Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes után munka nélkülire?

Gyes után munka nélkülire?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy jelenleg gyesen vagyok,még jövő júniusig járna, de vissza akarok menni dolgozni, de a munkahelyemre ahonnan gyedre jöttem valószínűleg nem tudok visszamenni, fogok-e kapni munkanélkülit,hogy legalább addig is kapjak valamit amíg találok új munkahelyet. Egyáltalán mi alapján számolják ki?

És ha a munkannélküli lejárta után még mindig nem találok munkát vissza mehetek még gyesre vagy akkor már nem?

Mennyi most a munkanélküli 3 hónap?


2011. dec. 9. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam,hogy védett vagy és kötelező visszavenniük és X ideig nem bocsájthatnak el.Van olyan is,hogy start kártya.Ezt is bemásolom,de kérdezz utána.

START PLUSZ kártya


Kedvezményezettek köre


A 2004. évi CXXIII. törvény (Pftv.) rendelkezése szerint Start Plusz kártyára jogosult az a személy, aki a gyermekgondozási segély (gyes), a gyermekgondozási díj (gyed), a gyermeknevelési támogatás (gyet), valamint az ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 nap) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egy éves korának betöltését követően, e gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll.

Bocsi,hogy igazából nem a kérdésedre válaszoltam,de remélem azért tudtam segíteni más irányban.A munkanélküli 3hónap és utána talán még kaphatsz valami segélyt.

2011. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első:most nézem,h a lényeg lemaradt.Tehát ez a kártya a munkáltatónak ad kedvezményeket,ami téged nem érint,de talán könnyebben találsz munkát.
2011. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!