Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhessen vagyok táppénzen a...

Souvenirheart kérdése:

Terhessen vagyok táppénzen a 2. babával 75 000 kaptam. Bruttóm 280000 volt 1-eske előtt. Nem kevés a 75?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A táppénznek az a jövedelem az alapja, mi a gyedé volt, vagy a minimálbér.

Az első babával voltál gyesen? Ha nem, akkor az első babával voltál táppénzen?


A bruttó jövedelem 180 bérezett nap híján kizárólag akkor alapja egy ellátásnak, ha kevesebb, mint a minimálbér.

2011. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sya! Tudomásom szerint a fizetésed 60-70%-át kéne, hogy kapjad.
2011. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első babával 1 hónapot voltam gyesen utána táppénz.

Nem lehet, h maximalizálva vana táppénz már?

2011. dec. 10. 09:16
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Változtak a táppénz kifizetés szabályai az idén. A kifizetendő összeg maximalizálva van ami a magas bérűeket elég érzékenyen érinti.


"A táppénzszabályok változása miatt a 2011. április 30-át követően keletkezett keresőképtelenség

esetén a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a minimálbér 200%-a harmincad

részének megfelelő összeget, ami a 78.000 Ft-os minimálbér alapulvételével 5020 Ft. A 2011.

április 30-án, vagy azt megelőzően keletkezett keresőképtelenség esetén az egy napra eső táppénz

maximális összege továbbra is a minimálbér 400%-ának harmincad része, azaz - a 2011-es

minimálbér alapján - 10.040 Ft."

2011. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha 75 ezret kapsz, akkor nem érint téged a maximált táppénz, mert az bruttóban több, mint 150 ezer.


Mint írtam, NEM a jövedelem az alapja, mert nincsen 180 bérezett napod.


Amikor az első babával terhes lettél, akkor elmentél táppénzre?

Csak mert ha pl. januártól táppénzen voltál, akkor 2011 előtt még járt betegszabi, ami a jövedelem 70%-a. Ha nem volt más bérezett napod, akkor ez az alapja a gyednek az első baba után. És tekintve, hogy ha azért nincs 180 bérezett napod, mert gyeden voltál, így a táppénz alapja ugyanaz a jövedelem, ami anno a gyed alapja volt.


Ha betegszabi alatt kapott bérből számolták a gyedet, akkor az azt jelenti, hogy eleve 70%-os jövedelem volt az alap.

2011. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen voltam táppénzen 2009 máj-tól augusztusig.
2011. dec. 10. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont kevés lesz az a 75.
2011. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hónapig voltam gyesen utána kivettem a bentmaradt szabikat és most 3 hónapja táppénzen vagyok, januárban szülök. Nekem 135.000.körül volt a bruttóm az első gyerek előtt (februárban lesz 3 éves) és tegnap utaltak táppénzt 83000valamennyit, a múlt hónapban 87000valamennyit. A 75.000.nagyon kevés!! Kérdezz utána a munkahelyeden mert ott valami nem stimmel! Én "rosszabb" helyzetben vagyok mint Te minden szempontból és mégis többet kapok? Nekem azt mondták, hogy a szerződés szerinti béremből számolják a táppénzem és minden mást is abból fognak (Tgyás, gyed) és ehhez csak annyi a lényeg, hogy az igénylést megelőző évben ne legyek többet gyesen mint 6 hónap.
2011. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem időarányos táppénz? vagyis hogy nem az lehet hogy nem teljes hónapra jár?
2011. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!