Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy elcsesztem a...

Lehet, hogy elcsesztem a gyerekeim, milyen lesz így a karácsonyunk?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz gyermekkorom volt. Szüleim magasról tojtak rám a hétköznapokban, de karácsonykor is. Míg testvéreim közül míg az egyiknek lesték a gondolatait a másik testvéremre és rám nem voltak kíváncsiak. Így mindegy volt mivel szeretünk játszani, azt vették, ami a kezükbe akadt. Így kaptam én csajos jellemű kislányként karácsonyra katonákat és kisvasutat. Szóval, én úgy gondoltam, soha nem leszek ilyen. Ezért a gyerekemnek pici koruktól kinyomoztam, hogy mire vágynak és kereteken belül meg is kapták. Persze alakítottam, hogy vágyaik reálisak, számukra megvalósíthatóak legyenek. Tehát hiába volt az első óhaj lego vonat, ha azt nem engedhettük meg, akkor addig nézelődtünk, míg szelídebb vágyra nem leltünk. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy idén, semmilyen vágyuk nem tud teljesülni. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk és nem tudom mi lesz. Persze próbálom terelni a gyerekeket, hogy bizony szegény a télapó és nem biztos, hogy hoz valami tutit, de így is a szívem szakad meg. Mondtam nekik, hogy az a fontos, hogy együtt leszünk és olyan lesz a kedvünk, amilyet csinálunk magunknak. Kitalálták, hogy meglevő legóikból építenek és tegyük fel a teszveszre, hogy eladjuk és akkor lesz karácsonyi ajándék. Édesek, de úgy érzem kudarcot vallottam, mert nem érzik a karácsony lényegét. Most úgy érzem, hogy az ajándékozás fontosabb nekik, mint, hogy együtt legyünk. Ti mit tennétek?
2011. dec. 12. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Kisgyerekektől ne várd, hogy az együttlétet értékeljék. Nekik csoda kell, égő gyertyák a hatalmas karácsonyfán, sok ajándék alatta, varázslat.

Ezt a varázslatot add meg nekik. Járj utána, hogy tudod olcsóbban megoldani a dolgokat, de legyen meg nekik a csoda.

2011. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Elsőnek nincs igaza. Ahol soha nem jut a fa(?) alá, ott nem a csodát várják - és elvárják -, hanem az együttlét öröme a karácsony boldogsága.
2011. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos idén úgy néz ki, hogy választanom kell, hogy ételt veszek, vagy ajándékot. Gyertyák, csillagszórók, karácsonyfa lesz. Lesz karácsonyi gyertyafényes vacsora is, de lehet, nem töltött csirke lesz az asztalon és a rántott hal is kimarad az idén. Valami nagyon egyszerű és nagyon olcsó karácsonyi menünk lesz. Ám dekoráció lesz körülötte. Hiszen fenyőágból, gyertyából, tobozokból eddig is magam készítettem az asztaldíszt és az adventi koszorút. Kicsit elkenődtem az ajándékok végett.
2011. dec. 12. 21:51
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, nem látod a lényeget, a dolgok mögött. "Kitalálták, hogy meglevő legóikból építenek és tegyük fel a teszveszre, hogy eladjuk és akkor lesz karácsonyi ajándék." Fel áldoznák a legókat, csak hogy legyen ajándék. Ha rosszul nevelted volna őket, nem ezt mondták volna, hanem egyszerűen kiverték volna a hiszit, hogy mi az, hogy nincs ajándék?! Biztos, hogy még egy ici-pici ajándékra sem telik? Vagy készítsetek magatok! Rengeteg jó ötlet van a neten! És szerintem nem rontottad el. Mint gyerek, normális, hogy karácsonyra ajándékot szeretne. DE lásd meg bennük az önzetlenséget is!
2011. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
És ha most mindenki készítene a másiknak valami ajándékot kézzel? Nem tudom mekkorák a gyerekek. Ezzel még izgalmasabb is lehetne, hogy saját kézzel, saját ötlettel. Nem a bolti drága, kínai, műanyag ajándékokat adnátok egymásnak.
2011. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Említettem nekik, hogy építhetnének egymásnak meglepetést. Szerintem még emésztik a dolgot. Az is lehet, hogy engem jobban megvisel mint őket. Igen, nagyon jólesik, hogy föláldoznák a legféltettebb kincseiket. Lego mániásak. Valami apróságot azért biztosan veszek, de csak párszáz forint értékben. A legnagyobb kitalálta, hogy akkor ő idén a kutyának készít sógyurmából csizmát, hogy amikor leviszi sétálni, ne legyen sáros a lába. Így visszagondolva, tényleg nem lehetnek kis szörnyetegek. Azt hiszem én csalódtam nagyot amikor kiderült, hogy amit szerettek volna, nem fog menni. Meg a hagyományos vacsora sem.
2011. dec. 12. 22:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a gyerekeid? Én is hasonlóan állok a karáécsonyhoz mint te én is mindig igyekeztem a vágyukat teljesíteni. Aztán volt olyan karácsonyunk amikor mi se engedhettük meg magunknak, hogy a vágyott játékot megvegyük. Hetekig keresgéltem a játékboltokban olyan olcsó játékokat amikkel úgy gondoltam szívesen játszanának. És láss csodát a pár száz forintos játékokból,3-4 dbot kaptak, és nagyon örültek mindnek. Pedig nem olyat kértek, de eszükbe se jutott reklamálni. Szerintem egy kisgyereknek nagyon tud örülni bármi apróságnak, főleg ha többet is kap.
2011. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöccseimen figyeltem meg, hogy nem a minőség, ár-érték arány vagy "rajta volt-e a listámon" szempontok alapján örültek, hanem minél több dolog legyen a fa alatt. Aztán az lehetett egy 50 Ft-os csokikból összeállított csomag, vagy 2-2 Kindercsoki fejenként, de sokat bonthassanak, és újra és újra átélhessék az izgalmat: vajon mi van benne? A világ legtündéribb gyerkőcei, soha egy hisztis szavuk nem volt ajándékkal kapcsolatban, ez csak egy megfigyelés. Szerintem ne aggódj azon, hogy nem azt kapják, amit kértek, mert nincs rá pénzed, olcsón kihozhatsz egy-két ajándékot a fa alá, nem beszélve az ünnepi hangulatról, amit Te teremtesz nekik:) Gratulálok a gyermekeidhez, igazán jól neveltek és helyén van az értékrendjük:) Nem vallottál kudarcot, csak csupaszív és érzelemgazdag gyerekeid vannak:)
2011. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. A gyerkőcök egyébként 5, 9 és 11 évesek. A legkisebb pedig 8 hónapos. Nem számítottunk rá, hogy így alakul az év vége. Az ötéves még azt hiszi, hogy a Télapó hozza az ajándékot. Megbeszéltük, hogy a Télapó idén nagyon megbetegedett, sokat kellett gyógyszerre költenie, így csak kicsi ajándékot tud hozni. Alvás előtt mondta, hogy sajnálja a Télapót, biztosan nagyon beteg lehetett.
2011. dec. 12. 23:43
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menni egy bizományiba, ott lehet kapni mesés könyveket és mindenféle játékokat pár száz forintért, a gyerekek nem tudják még értékelni az együtt létet, mert az nekik természetes.
2011. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!