Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy elcsesztem a...

Lehet, hogy elcsesztem a gyerekeim, milyen lesz így a karácsonyunk?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz gyermekkorom volt. Szüleim magasról tojtak rám a hétköznapokban, de karácsonykor is. Míg testvéreim közül míg az egyiknek lesték a gondolatait a másik testvéremre és rám nem voltak kíváncsiak. Így mindegy volt mivel szeretünk játszani, azt vették, ami a kezükbe akadt. Így kaptam én csajos jellemű kislányként karácsonyra katonákat és kisvasutat. Szóval, én úgy gondoltam, soha nem leszek ilyen. Ezért a gyerekemnek pici koruktól kinyomoztam, hogy mire vágynak és kereteken belül meg is kapták. Persze alakítottam, hogy vágyaik reálisak, számukra megvalósíthatóak legyenek. Tehát hiába volt az első óhaj lego vonat, ha azt nem engedhettük meg, akkor addig nézelődtünk, míg szelídebb vágyra nem leltünk. Viszont nagyon úgy tűnik, hogy idén, semmilyen vágyuk nem tud teljesülni. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk és nem tudom mi lesz. Persze próbálom terelni a gyerekeket, hogy bizony szegény a télapó és nem biztos, hogy hoz valami tutit, de így is a szívem szakad meg. Mondtam nekik, hogy az a fontos, hogy együtt leszünk és olyan lesz a kedvünk, amilyet csinálunk magunknak. Kitalálták, hogy meglevő legóikból építenek és tegyük fel a teszveszre, hogy eladjuk és akkor lesz karácsonyi ajándék. Édesek, de úgy érzem kudarcot vallottam, mert nem érzik a karácsony lényegét. Most úgy érzem, hogy az ajándékozás fontosabb nekik, mint, hogy együtt legyünk. Ti mit tennétek?
2011. dec. 12. 21:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs bizományi, sem más olyan bolt, ahol használt játékokat lehet kapni. Volt egy, de az évekkel ezelőtt bezárt.
2011. dec. 13. 07:18
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg Tesz-vesz v. Vatera? Ott biztos találsz olcsóbban jót. Sőt én valódi disney-s Mickey egeret vettem a turiban 150 Ft-ért, meg Minnit is láttam, 185 ft-ért, de mire mentem érte elvitték.

Érdemes körülnézni.

2011. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk van a veszprémbe stopshop bevásárlópark és most olyan akció van, hogy az összegyűjtött blokkokat be lehet váltani kisebb játékokra. Jópár kisautót, motort szereztünk be. Teljesen új játékok. Ha elfogadod nagyon szívesen elküldeném nektek.
2011. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. Most itatom az egereket. Egy ismerősöm hívott, aki tudja, hogy mi van velünk. Azt mondta, hogy ők nagyon szeretnek minket és nem hagyják, hogy szomorkodjam. Egyikük halat hoz, másikuk megkérdezte, hogy mit szeretnek a gyerekek köretnek? Azt is mondták, hogy ne aggódjak, valami apróságot biztosan kapnak a gyerekek, tesznek róla. Én teljesen kész vagyok. Ha eddig azért sírtam, mert aggódtam, hogy mi lesz, most azért sírok, mert nagyon jól esik, hogy ilyen emberek vesznek körül bennünket. Azt hiszem az idei hal lesz a legfinomabb. Reggel még olyan kilátástalan volt.
2011. dec. 13. 11:36
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


8 hósnak rágóka, 5 évesnek szinező, 9 évesnek baba gyerekmagazin, 11 évesnek gyerek vagy tini magazin. Ez kb össz. 2000 ft. Emellé süssetek együtt mézeskalácsot mindenki díszitsen ki egyet a másiknak. Húzzátok ki hogy ki kinek.

Boldog karácsonyt!

2011. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
A baba szót törölni akartam :-)
2011. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nálunk van ilyen 1 Eurós bolt, vagy éppen a 100 Ft-osok. Nagyon olcsón lehet játékot venni. Gyurma, filc, puzzle, ezeket a nagyok közösen is tudják használni, a picinek pedig kis zokni vagy rágóka, csörgő.
2011. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Végül is, van ötletem, hogy kereteken belül, mit tudok vásárolni. Saját dolgokkal is elő tudok állni. Készíteni tudok lufiból és lisztből csudapofa kalózokat, azokkal még a nagyobban is eljátszanak. Aztán mivel szeretnek gyurmázni, készítek színes sógyurmát, azt a végén kitudjuk szárítani. Mi nem szoktunk mézes kalácsot sütni, de minden évben együtt készítünk fűszeres illatos linzert. Ez eddig is meg volt és a linzer tészta nagyon olcsó, kiadós és finom. Mostanra megnyugodtam.
2011. dec. 13. 16:25
 19/20 anonim ***** válasza:
NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT!!:))
2011. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is kellemes ünnepet kívánok mindenkinek!
2011. dec. 16. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!