Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Mikortól hajadon? " Erre...

"Mikortól hajadon? " Erre mégis mi a jó válasz családi pótlékot igényelnék.

Figyelt kérdés
Pontosabban az igénylést ma leadtam, de az ügyintéző segített kitölteni és azt mondta, kell írni dátumot, hogy mikortól vagyok hajadon. Mondom 18 éves koromtól. Azt mondja nem, hát valahogy csak megfogant az a baba. Mivel a gyermek édesapja külföldi, s a gyermek külföldön született, megkérdezte mikor jöttem haza a gyermekkel? Azt kell beírni. No, én siettem és beírtam. Utólag javítanám, mert hülyeség. Attól, hogy a páromnál tartózkodtam, hivatalosan ugyanúgy hajadon vagyok!! Jól beugratott. Én meg siettem haza a gyerekhez...
2011. dec. 14. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

ez egy hülye kérdés, hogy "Mikortól hajadon?"


az a hajadon, aki fiatal lány (se férj, se gyerek)

2011. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy amíg anyakönyvvezető nem adja áldását a házasságra addig hajadon valaki, 20év együttélés esküvő nélkül akkor is.

Házas akit elvettek, és elvált aki elvált, özvegy aki özvegy... Tehát attól mert meghuncutkodott valaki, attól te nem lettél házas, maradtál hajadon...


Bár csp miatt így mindegy, ha most egyedülálló vagy, akkor mindegy, hogy csak egy hónapja... Csp szerint egyedülálló vagyok házasként...

2011. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint a családi pótlékigénylésen nem a hajadonságról hanem az egyedülállóságról kell nyilatkozni. (Házasként is lehet valaki egyedülálló, ha a házastársától külön költözött de (még) nem vált el. Hajadonként sem feltétlen egyedülálló valaki, ha élettársával közös háztartásban él.)
2011. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg, de hülyeség! Akkor miért nem azt kérdezi, hogy mikor fogant a baba? :O Attól még megfoganhat, hogy nem vagyok férjnél! Még ilyet!
2011. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!