Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudnak nevelni a...

Miért nem tudnak nevelni a mai "szülők"?

Figyelt kérdés

Leírhatnám milyenek a mai gyerekek, de sztem aki járt már általánosba vagy van gyereke az ismerheti azokat a vásott kölyköket, akiktől megszeretné óvni saját gyermekét.


A szülők manapság azt az elvett követik hogy a verés nem megoldás a problémákra és nem jó nevelési eszköz... régebben még az iskolában is ha rossz voltál a tanár adott körmöst, ma ha ezt tapasztalnánk a tanár ellen eljárás indulna vagy a szülő menne be kitaposni a belét.


A szülök már 10 éves koruk előtt vesznek a gyereknek TV-t a szobába, mobilt és zsepbénzzel látják el a gyerekeiket. Milyen alapon? rászolgál a gyerek? olyan jó? kitakarítja a szobáját? rendet rak maga után? jó jegyeket hoz a suliból? nem minden esetben.


egy történet amit hallottam a barátaimtól:

"Édesanya 2 és fél órát dolgozott kint a konyhában egy finom ebéddel akart kedveskedni a családnak. Miután elkészült szól a többieknek jöjjenek enni.

-anyuka: gyertek készen van az ebéd!

-gyerek: én inkább pizzát ennék - ebben a pillanatban már tárcsázza is a számot...

-anyuka: nem, nem azért készítettem az ebédet hogy aztán pizzát rendelj. gyere és egyél velünk!

-gyerek: *cenzúra* anyád, hogy lehetsz ekkora *cenzúra*!?"


én azt vallom ebben az esetben azért nem ártana egy kis verés. egyszer engedtem meg magamnak olyan hangot édesanyámmal szenben és kaptam is a fenekemre. nem ártott!!


2011. dec. 15. 06:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
ez nagyon osszetett kerdes. sokat lehetne vitatkozni rola! ha idom lenne irnek is tobbet de mennem kell dolgozni.sajna ezt mar valahol elszurtak valakik. de szerintem roviden annyi hogy felcserelodtek a jogok es a kotelessegek . elso a kotelesseg lenne es azutan a jogok gyakorlasa. en itt latom a bajok gyokeret.
2011. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Van egy olyan érzésem, hogy neked nincs gyereked. Majd ha lesz, látni fogod, hogy ez azért nem olyan nagyon egyszerű. Sokan szeretnék a lehető legjobban csinálni, de valami hibát szinte mindenki elkövet.

Én magam nem vagyok harcias ellensége a popsira csapásnak, (ami nem egyenlő a veréssel!), de ahol az általad leírt eset megtörténhet, ott azon már semmi verés nem segít. Hogy egy szülőnek miért nincs tekintélye a gyereke előtt, az egy nagyon összetett dolog, de megsúgom, senki nem fog attól jobban tisztelni valakit, hogy az megveri.

Mi pl. az öcsémmel soha nem engedtünk meg magunknak ilyen hangot, pedig nem vertek minket a szüleink. Valahogy anélkül is el tudták érni a kulturált viselkedést.

2011. dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld el, hogy a szüleimet sem verték és minket sem.

Mert már a nagyszüleim is tudták, hogy verés semmit nem old meg.

Még is mindegyikönk felnött tisztességben.


Nem a verés hiánya (ami nincs is hiányban sajnos, azt is eltudom képzelni hogy most még többen verik a gyerekeiket mint 20-30 évvel ezelött) hanem a következetes nevelés hiánya van.


A tanár-diák kapcsolatnál sem a verés hiányzik, hanem a szülök nem tisztelik a tanárokat, amit ki is mutatnak a gyerek felé, így a gyerek sem fogja tisztelni a tanárt. De azért itt legyen mondva hogy egy iskolában a tanári kar 70% nem tud tanítani, alkalmatlan a pályára. Van 3 angol szakot végzett barátnöm, mindegyik a tanári részt is megcsinálta. Abból 1 tanít csak, és talán ö az egyetlen aki képes is rá, a többiek mást csinálnak de képtelenek lennének tanítani, még is megkapták a tanári végzettséget is.


szóval verés egyetlen gyereknek sem kell, csak következetesség. gondolom a storidból, nem az elsö alkalom hogy anyuka föz de a gyerekek pizzát rendelnek, és ezt valahonnan tanulták és valakinek ezt fizetnie is kell.

2011. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
ebben az ideggyenge világban, ahol csak az számít, hogy nyakig eladósodj, csak hogy legyen vagyonod, mégis mit vársz? Rossz irányba megy minden, az emberek nem tanulnak, nem képzik magukat mégis elvárják a jó, pénzes munkahelyet, a nagy büdös semmire vállalnak gyereket, ezért állandó feszültségben élnek, ahol már nincs idő a gyerekre, mindenki fáradt a sok melótól és leginkább ráhagynak mindent a kölyökre, mert már nincs erő vele veszekedni. Ez az egész ott kezdődik, hogy inkább beteszik maguk mellé az ágyba csecsemőkorban és ott marad 10 éves koráig, megbontva ezzel a család egységét, mert nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy a gyereknek a szülők ágyában a helye. Aztán folytatódik ott, hogy nem merik megbüntetni a gyereket, mert azt hiszik azzal rossz szülőkké válnak, inkább beletörődnek, hogy a gyerek követelőző és ráhagynak mindent. Egy gyereknek korlát kell és ezt nagyon sokan nem tudják. Nem hiszem, hogy a verés az egyetlen nevelési eszköz, sokkal jobbakat is lehet alkalmazni, amik elsajátítására nem elég egy élet sem. Ha rajtam múlna csak úgy engednék gyereket vállalni, hogy előtte elvégeznek a szülők egy tanfolyamot, ahol felkészülnek a szülői szerepre. Aki megbukik, az meg nem csinálhat gyereket... csak sajnos ebben a rohadt nagy demokráciában mindenre lehetőség van... ennyi. Valóban nagyon összetett a probléma. Az egészet a sok tanulatlan/műveletlen emberből tudom eredeztetni.
2011. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van gyerekem 2 is egy nagy kamasz és egy kicsi,és én egyetértek a kérdezővel.Azzal nem hogy verni kéne a gyerekeket,de azzal igen,hogy a szabados nevelés,a majd kinövi elv,meg a mindent ráhagyok se használ.kamasz fiamat talán 2*ütöttem meg a 19 év alatt,és nagyon jó gyerek igy is,tehát nem ez az ok.viszont nem kapott 6 évesen számítógépet,meg tévét a szobába nem vettem meg neki a 30 ezres játékot,mert a 8 ezres is ugyanolyan jó(bár arra se tellett).nem engedtem csúnyán beszélni,és maximálisan tiszteletre lett nevelve,tisztelni a felnőtteket,és a gyereket,is sosem verekedett,sosem bántott senkit.A kicsit is igy nevelem.ha nagyon nem megy bizony rá erek a kezére,de a 3 év alatt 2*kelett megtenni sosem csinálta újra.ha kell szigorú vagyok vele,de ami a légyen én együtt vagyok velük.nekem nem az a nevelés ha beteszem őket a bölcsibe,hanem inkább itthon szórakoztatom,mert nekem nem nehéz ha kell egész nap játszani,olvasni,gyurmázni,bújócskázni,cserébe ott van velem ha főzni kell,segít ha takarítani vagy mást kell,aztán közben persze megy a móka.rengeteget beszélünk,mit szabad mit nem,amit nem szabad azt sosem szabad.ettől függetlenül sajnos érik külső hatások amiket nehéz lemorzsolni,de le kell sajnos ezt is.és nem ráhagyni.nehéz dolog ez,de sajnos aki gyereket vállal az tudja hogy ez egy 20 éves program.és utána is van miért éjszaka nem aludni,idegeskedni.szóval igazad van kérdező,de sajnos mi ehhez kevesek vagyunk.
2011. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#2 a verés alatt én se azt értem hogy pankrációt tartunk a gyerekszobában... :D
2011. dec. 15. 09:43
 7/21 A kérdező kommentje:
#3 nem is a ti generációtokkal van a gond hanem a mostanival...
2011. dec. 15. 09:43
 8/21 A kérdező kommentje:

#4 igaz van másik mód is a nevelésre, de amikor már ennyire rossz a gyerek... pl:


a gyerek elkövet valami rosszat mondjuk a testvérével... a szülő elmondja neki szépen és egyenesen a szemébe, hogy ezt nem szabad és nem helyes. legközelebb ne tegyen így és szeressék egymást. miután a felnőtt befejezte a monológját a gyerek folytatja... kérem.. mire mondja a gyerek azt hogy IGEN, ha 5 mp után már mást látsz.. és a szülő miért nem állítja sarokba, bünteti meg valahogy ha már látja hogy a gyerek "le se sz*rja" amit mondanak neki.

2011. dec. 15. 09:49
 9/21 A kérdező kommentje:

#5 teljes mértékben igazad van. kiemelem megint a verés nálam se KO-ig tartó boxot jelent :). a gyermekkel igen is beszélgetni kell, figyelni rá, vele lenni mellette. (MÁR HA ANYAGILAG MEG ENGEDHETED hogy otthon maradj, de ez már másik kérdés lenne.)


az a baj hogy hiába tanítanál jót a gyereknek a másiktól látja a rossz példát. nem beszélve arról hogy néhány szülő azt mondja inkább ha baj van a gyerekkel menjen TVzni addig is csönd van..

2011. dec. 15. 09:53
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez a sztori nagyon meredek!

Alapvetően nem vagyok annak a híve, hogy veréssel neveljünk, de egy-két atyai/anyai pofon sajnos elkerülhetetlen a gyermekkor során szerintem.

Engem nem sokszor vertek el a szüleim, de amikor kaptam valamiért az mindig jogos volt, és felnőtt fejjel hálás vagyok érte, hogy nem hagyták rám a dolgot.

Egyébként szerintem azért nem tudnak nevelni a mai szülők, mert a mai nagyszülők nem tanították meg nekik. Illetve őket sem nevelték már igazán jól, de ennek az eredménye később jön ki. A mai szülő generációt úgy gondozták csecsemő korában, hogy "sírjál csak, megerősödik a tüdőd; még nem telt el 3 óra, nem lehetsz éhes; éjjel ne egyél fiam, nembaj, hogy 2 hetes vagy, akkor is teát kapsz, stb " Honnan is tudnák ők, hogy hogyan kell normálisan nevelni egy gyereket?!

Másrészről pedig a világ felgyorsult és elanyagiasodott, a szülők pont az általad felsorolt javak megszerzésével vannak elfoglalva, és nem azzal, hogy akinek szánják a gondoskodást még kíváncsi legyen rájuk.

2011. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!