Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a rossz szülő? Vagy...

Milyen a rossz szülő? Vagy milyenek a rossz szülők?

Figyelt kérdés

Most éjjel gondolkoztam el ezen, mert hála a felső kisebbségi fiatal párnak, nem tudtam aludni! :/ De hála a kislányom igen!! :)

Szóval..mi a rossz szülő fogalma?

Ez számomra teljesen tág fogalom, és elég szubjektív!

Persze aki veri, nem foglalkozik a gyerekkel az teljesen egyértelmű, de pl, ha a szülő sokat dolgozik és azért nem tud a gyerekével lenni, az is rossz szülő?

Vagy aki elkényezteti és nem az életre neveli a gyerekét?Leülteti a számítógép elé, mert addig sincs baja, és tudja hol van?

És az, aki mindent meg vesz a gyerekének, és sosincs olyan, hogy ezt nem kapod meg?

A szülők kapcsolata is biztos közre játszik!!Ha mondjuk már rossz a kapcsolat, de a gyerek miatt együtt maradnak.Az lehet jó?Vagy mindenképpen rossz?

És még ezer példát lehetnek mondani, de nem akarok olyan sokat írni.

Nekem 11 hónapos a lányom, és nagyon szeretném jól nevelni.Fogalmam sincs eddig elrontottam-e valamit...Eddig boldog egészséges baba.Már rohangál, és próbál magyarázni is, egyedül az elalvással van baj, de azon kívül minden rendben.Mi párommal mind a ketten alkesz családból jövünk, de mi nem vagyunk azok.Elég érdekes erkölcsökkel vagyunk nevelve, tulajdonképpen mind a ketten le voltunk sz.arva.. :/ Én nem szeretném ha a lányom rosszul nevelkedne!Szeretném jól csinálni, vannak is elképzeléseim, de fogalmam sincs hogy lesz.

De az biztos, hogy rossz szülő nem szeretnék lenni!!!:)



2011. dec. 23. 09:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

ma 12:16

Hát igen.Ez is egy nagyon jó történet!

Az se jó, ha nincs apa, és az se jó ha van, de rossz!

Vannak árvák akik bármit megadnának egy rendes családért, és vannak gyerekek, akik meg bármit megadnának, ha nem lenne családjuk, vagy jobb lenne mint ami van!!

Minden családnak, és embernek meg van a maga keresztje.

Ismerek családot, ahol anya és apa mindent megadott a gyerekeknek, erre mikor felnőttek mind a ketten elfordultak tőlük.Unokát sem csinálnak, mert, hogy nem érdemlik meg a szülők!Pedig akkor amikor mindenki örült egy lekváros vajas kenyérnek, amikor jutott, addig ők a legjobb gameboyokkal játszottak otthon, és rántott karajt ettek..Erről ennyit!Ja és nem voltak behatárolva egyáltalán, csak ha már meg lettek kérve valamire, akkor egyből ment a hiszti!!!

2011. dec. 23. 13:14
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak néhány példa:

Anyám folyamatosan azt hangoztatja mennyire nem érek semmit;

Most mutatta ki a foga fehérjét, mikor nem volt hova mennünk, kirakott engem az 1 éves gyerekemmel az utcára, az alkesz apám jött a helyemre, mondván hogy ő 60 ezret ad haza, én is ennyit de mi ketten vagyunk a gyerekkel, akkor dupla annyit kéne...

ha nem lett volna a barátnőm, mehettem volna menhelyre.

Na én ezt nem fogom a lányommal megtenni, bármikor szüksége lesz rám, mindig segíteni fogok neki.

Ez a rossz szülő!

24/N

2011. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Olvassál gyermeknevelésről könyveket! Ami eszembe jut: Dr Ross Campbell, remélem , jól írom a nevét a szerzőnek: Életre szóló ajándék. Ezt egy 4 gyerekes pszichológus írta. Több könyve is van. Mindet ajánlom! Én rengeteget olvastam, úgy is hibáztam.. :) Már felnőttek a gyerekeim, és jobb szülő voltam, mint az anyám.. Gyerekeim jobban vannak, mint én.. A gyerekek alapvetően elégedettek velem, jó a kapcsolatunk.
2016. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!