Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A körzeti nőgyógyász bepetécse...

A körzeti nőgyógyász bepetécsel ebben az esetben a kiskönyvembe?

Figyelt kérdés
Mi van olyankor, ha anyagi okok miatt nem tudok tovább járni magándokihoz terhességem alatt, és ha elmegyek a körzeti nőgyógyászhoz ő bepecsétel a kiskönyvbe? Ő utána megszabhatja, hogy melyik városba menjek vérvételre?
2011. dec. 27. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk hogy volt (nem mindenhol van így szerintem, tehát általánosságban nem tudok nyilatkozni):

A körzetis nőgyógyász nekem soha nem pecsételt.

S csak abba a laborba utalhatott be vérvételre, ahová ő is tartozott területileg.

De kérésre beutalhat elvileg máshová is, már ha megkéred és rendes és megteszi ezt neked (ilyenkor a beutalón jelezni kell, hová utalt be pontosan). S szerintem pecsétet is kellene amúgy adnia, úgyhogy ha szólsz érte, akkor nem tagadhatja meg, hiszen megvizsgált.

De hiába egy ország, elvileg egy törvény, de a dokik sokszor másképp csinálják...

2011. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chococa_aath ***** válasza:

Nállunk úgy van hogy ha megyünk tanácsadásra akkor bele is pecsétel a közteti doki..és hogy ha nincs magán dokid akkor köteles vagy hozzá járni és neki pedig pecsételni..:)nem hiszem hogy megszabhatja hogy hová menj vérvételre.. sőt sztem nem is nagyon érdekli őket..


38hetes km

2011. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolón megdöbbentem.Felháborító,hogy van ilyen.Én is magándoki után Sztk-ra váltottam terhesség alatt.Elején szóltam,hogy hozzá szeretnék járni és onnantól ő látott el,ő pecsételt.Odaadta a beutalót és oda mész vér és vizeletre ahova akarsz.Nálunk a kenetet a dokiknak szokta leküldeni a labor,tehát ezt ő intézi.Voltam privát nyakiredő vizsgálaton is.Azt az eredményt is elfogadják és akkor nem kéri,hogy de azért menjél az Sztk-ba is.Ha kórházba kell menned valamilyen vizsgálatra akkor azért kell oda menni,mert körzetileg oda tartozol.Pl.:Ha nálam azt mondaná,h menjek kórházba,mert kevés a magzatvizem,akkor a IIsz.női klinikára kellene mennem,de szülni a Szent Istvánban fogok,mert azt én elintéztem egy ideiglenes lakcímmel.
2011. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz jártam, valójában a körzetihez egyáltalán nem, így ő természetesen nem pecsételt, de amikor ő csinált vizsgálatot akkor pecsételt (mikor még nem volt fogadott dokim)

Laborba meg szerintem sima beutalót adnak, azon nincs melyik laborba kell menned, oda mész, ahova akarsz. Én egyébként még egy beutalón sem láttam labor megnevezést.

De mentem szemészeti beutalóval, Pestre és nem szóltak semmit.

2011. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!