Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan pár, aki úgy...

Van itt olyan pár, aki úgy döntött, nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan, akinek van valamilyen örökölhető betegsége és nem akarja, hogy a kicsi is szenvedjen egész életében.
2009. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én közvetlen környezetemben 2 pár is van, akik nem szeretnének gyermeket.

Miért kérdezed?

2009. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Én is ismerek olyan párt, akinek nem kell gyerek. Van egy vadászgörényük...:S

2009. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helló! Miért kérdezed? Biztos életkor függő ez a kérdés túl fiatalok biztos jól elvannak még élni akarnak. Akik benne vannak a "korban" lehetnek karieristák, és akik már 40 körüliek meg már öregnek érzik magukat egy bébihez. Nem tudom én nem ismerek senkit,de mi viszont csak 1 gyereket vállaltunk a párommal, anyagi okok miat(neki mindent meg tudunk adni, többnek már szinte semmit)
2009. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert mi is így döntöttünk a kedvesemmel még évekkel ezelöt, ill. nem is "döntöttünk", egyszerűen jött magától az érzés, azután egy adott pillanatban összenéztünk és tudtuk, megértettük, hogy nekünk más utunk van-lesz együtt. És az az érdekes -mások számára legalább is az lehet- hogy nem bántuk meg a döntésünket......:) Csak.......nem tudom, beszélni akartam róla itt.........Áldást mindenkinek!
2009. máj. 21. 18:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Azta! Egy "t"-vel írtam az ezelött"-et!!!! Skandallum!!!
2009. máj. 21. 18:55
 7/9 anonim válasza:
MI sem szeretnénk, hogy gyerekünk legyen. 31L/32/F
2009. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miért nem?

35F

2009. okt. 7. 09:19
 9/9 anonim válasza:
100%

10.06-22:08 vagyok.

Több nézőpontból is. Párat leírok Neked. Alapjáraton amiatt, mert nem érezzük hiányát. Semmi belső késztetés nincs bennünk. Túlságosan szeretjük egymást ahhoz, hogy valakit magunk közé engedjünk, még ha az egy gyerek, akkor is.

Másik ok a társadalmi halál (micsoda nagy szavak:)), semmi toleranciát nem látok az utcán. Prolik vagyunk mindketten. Kiküzdöttünk magunknak egy életszínvonalat, és ebből nem akarunk lejjebb adni. Utoljára, hogy ne csak többesszámban beszéljek: szeretem a biztonságot, felmérek minden kockázati tényezőt. Ha valamelyikünk egyedül maradna egy gyerekkel...anyám három gyereket nevelt fel egyedül. Tudom, miről beszélek. Csak annyi a különbség, hogy akkoriban nem volt ekkora fogyasztás, lehetett 3 féle nadrágot kapni, és nem lógtál ki a sorból. Ma már egy szegény családból származó gyerekről messziről látszik, hogy otthon csóróság van. A gyerekedet akár már oviskorban is -önhibádon kívül-a lúzerek közé szorítod azzal, hogy nem tudod megvenni neki mondjuk az éppen menő márka cipőt. Hát röviden ennyi.

2009. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!